Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slick-adam

    aktív tag

    válasz #71562240 #41991 üzenetére

    fuh, koszi a hosszu valaszt!
    kezdenem hatulrol: ma teszteltem kicsit es de bizony van baj a cd lejatszoval. diana krall-tol a the girl in the other room cimu lemezzel meghallgattam mi a kulonbseg a cd lejatszo ill. a ps3 + AVR-1612-es DAC-ja kozott. 1612-es verzio gyozott, nem kis kulonbseggel. pedig ugye ez a Receiver tenyleg beleposzint...
    a hangfalakhoz: hidd el, ha tehetnem allo hangfalakat vennek. nem arrol van szo, hogy allvanyos parti vagyok. csupan arrol, hogy a fal menten (irtam mar hogy kicsi a szoba?) van egy iroasztal, mellette egy masik szekreny (abban vannak a muszaki kutyuk), es ezek melle epppenhogy elfer a nem tul nagy subwoofer (szerencsere eleg jol is szol abban a pozicioban). tehat 1 db allo hangfalat tudnek a sub helyere tenni, es az se felem iranyulna...
    viszont a ket asztal tetejen megfelelo pozicioban el tudom helyezni a polcos-hangfalakat. jelenleg is igy van.
    szoba atrendezes es hasonlok kizarva.:(
    lehet ki tudnam kalkulalni, hogy ne kelljen eladnom a sub-ot. ugy 2.1-ben tudnam uzemeltetni (megvagnam mondjuk 60 Hz-nel, igy meglenne a 30-60 tartomany is). persze tudom, hogy a 2.1 miatt valszeg mar most fennakadt a szemed, en is jobb szeretnem ha egy allo par preselne ki magabol az egesz palettat. csak ugye ott van a filmnezes dolog is, ahhoz vegulis tenyleg jo lenne ha maradna a sub es az AVR is...
    tovabbra is ott tartok, hogy ket front csere (polcos) + vmi sztereo erosito + sajnos muszaj valamit kezdeni a cd dologgal is, meg ha nem is elso korben.
    ma beszeltek pont a hazimozis topikban, hogy van egy olyan verzio is, hogy az AVR pre-amp kimenetet (van neki) osszekotnem egy sztereo erositovel, ez javitana a sztereo minosegen valamelyest es AVR-el tudnam az egeszet iranyitani (es tovabbra is hasznalhatnam a benne levo DAC-ot mig nincs jobb megoldas). errol velemeny?

    [ Szerkesztve ]

    parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

  • AMDFan

    addikt

    válasz #71562240 #41991 üzenetére

    "Meg azért a felmerült példákból kiindulva az sem igaz, hogy az általad kiválasztott Nuber és az AMDFan javasolta Mackie között lényeges mélytartománykülönbség lenne."

    Azért ezt gondold át. Nagyon nem mindegy, hogy 38 vagy 48Hz-ig megy le -3db-el.
    Ez lényeges mélytartomány-különbségnek számít.
    És nyilván te is tudod, hogy a méreten kívül lehet hangolni a dobozokat plusz a membránoknak sem ugyanazok a paramétereik. Ráadásul a Nuberben 7"-os a Mackieben meg 8"-os a membrán.

    [ Szerkesztve ]

  • Giot

    addikt

    válasz #71562240 #41991 üzenetére

    Köszi a választ!
    Eszköztelen hang? Mit is jelent? :B

    Más kérdés. Pihen most itt nálam egy NAD 3155 teljesen gyári felépítésű. Kiváló állapotú. Azon gondolkodom, hogy mivel még a gyári kondik dolgoznak benne. Lehet kellene egy teljes kondi cserét eszközölni. De ezen erősítő esetében, már szeretnék odafigyelni a kondik minőségére.
    Volt ezelőtt egy másik 3155-öm azon is teljes kondicserét csináltattam, de a cégre bíztam a kondik beszerzését. Így aztán teljes vegyesbazár lett Daewoo, Philips kondik amilyet be tudtak szerezni. Persze sokat frissült a hangja, részletezőbb finomabb lett.
    Visszatérve, a mostanira, olyan kondigyártót keresek aki jó audio minőségben gyártanak. És beszerezhetők belőle a szükséges értékek, vagyis elég nagy a repertoárja.
    Ki ajánltok?

Új hozzászólás Aktív témák