Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Ear001 #26604 üzenetére

    Lehet, hogy remek hangszórók, de egy passzív hangfalhoz kell normális erősítő is. Rendszerben kell gondolkozni. 50 ezer forintért nem fogsz összeállítani olyan rendszert amiben egyformán magas szintű a forrás az erősítő és a hangfalak is. Egyformán alacsony szinten lesz egy alaplapi hangkártyával, meg egy igényesebb aktív 2.0-val. Nem kell ezt túlragozni. Pár napja teszteltünk néhány jó kis komponenst, Asus Essence One DAC volt (újan kb. 120k), Jungson JA88DA (tisztán A osztályú 2x80W erősítő újan 300k), Junson JA66C (ismeritek, 50k újan), Swans M3 (újan 300k), Klipsch RF-82 (újan 300k). Szóval az átlagosnál szerintem kicsit komolyabb cuccokkal teszteltünk, ki is nyílt a szemünk elég sok dologban, hosszabban nem mennék bele, de az egyik ilyen, hogy a legnagyobb különbséget a hifi eszközök között akkor lehet észrevenni ha nagyzenekart hallgat az ember.

    Egy két érdekesség: komoly DAC vagy integrált hangkártya? majdnem mindegy addig amíg egy olcsó erősítőről hallgatja az ember. A kis Jungsonom az A osztályúhoz képest nagyvonalúan elfedte a forrás hibáit és előnyeit is, pedig a JA66C egy muzikális erősítőnek számít pl. a 10-15 éves Denonokhoz viszonyítva. Most akkor el lehet képzelni, hogy ha egy egyszerűbb hangfal, egyszerűbb erősítővel szól, akkor mennyire kell komoly forrás elé. Szerintem az integrált bőven megteszi, de ez csak az én véleményem, mindenki arra költi a pénzét amire akarja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák