Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz Auratech #17231 üzenetére

    "Egyébként érdekel annak a megoldása, hogy több beltéri egység miként megy be a PC-be és onnan ki, vagy vissza?
    -helyesbítettem-

    Auratech Field Recording

  • €uro

    őstag

    válasz Auratech #17231 üzenetére

    Van egy AverMedia CaptureHD H727 DVB-T tuner kártyám, aminek a HDMI/HDCP bemenetén még a FULL HD-s képet is be tudom vinni a PC-be. Ide csatlakozok majd egy digitális műholdas vevővel. (A műholdas beltéri egység HDMI kimenetét egyébként egy elosztóval a PC-be és a tévébe is be akarom vinni.)

    A PC-be más videó jelet nem akarok bevinni. Hangból menne bele több minden: ugye a műholdas beltéri HDMI-n keresztül, a többi eszköz (tévé, set-top box, optikai egység) hangkártya bemeneteken keresztül.

    "Az erősítő beállításával meg tudod oldani általában, hogy A- setup a tv-re igazítja a hangteret, B-setup a PC-het igazítja oldalcserével, balance aránnyal esetleg magas csökkentéssel, mivel közel a sugárzó."

    Ez nagyon jól hangzik! Eddig azért nem feszegettem ezt a témát, hogy tudnak-e ilyet azok az erősítők, melyek árfekvése megfelel nekem, mert gondoltam, a beállításokat majd megoldom szoftveresen a számítógépről.

    Ez a SUB-os, átfedett frekvencia-tartományos dolog nem egészen világos. Illetve még ilyen adatokat nem nézegettem, mert még sem erősítőből, se pedig hangfalból nem találtam olyat, ami látszólag, nekem, mint laikus embernek megfelelőnek tűnik.

    Egy használt erősítőt ajánlottak eddig. Hangfalból újakat nézegettem, de marha drágák. Legalábbis nekem. Egyébként érdekes, amit ajánlasz, mert én pont ellenkezőleg gondoltam, hogy használtat vagy újat vegyek-e. Tehát erősítőből vettem volna inkább használtat, és hangfalakból újakat.

    Amit még nem tudok, hogy érdemes-e olyan erősítőt vennem, aminek van SUB kimenete? Ehhez ugye passzív mélynyomó kell. De érdekes módon az aktív mélyládák között nagyobb a választék. A mélynyomóról egyébként egyelőre már lemondtam. Százezerből szeretném megvenni az erősítőt, egy hangfalpárt (lehetőleg három utasat) és a kábeleket. Mélynyomót meg veszek majd később. (Addig is tudom használni majd kiegészítésként a jelenleg is kisegítőként működő Logitech Z-3-at. Mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy erre mindjárt mondjátok majd, hogy ezzel aztán el ne rontsam a leendő sztereó rendszeremet. :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák