Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz Joe123 #124338 üzenetére

    Igazából ez nem 1 gyártóhoz köthető kamu, hanem mindhez. Technológiából adódik, hogy ilyenre sikerül a szinusz, nem hiszem, hogy a legtöbb eszköznek ez bármi gondot okoz, RMS is stimmelne egy ilyen szinusznál nagyjából, ezek a kis lépcsők most hááát... szerintem kezelhetők. Én nem aggódnék.

    Sokkal értelmesebb dolognak látnám azt, ha az embernek van egy erősítője, hogy mindenféle hülye regenerátorokat mellőzve (és szinuszon pörgés helyett) direkt DC-vel tápolhatnánk az erősítőinket, azaz a pufferkondi blokkjuk elé adnának a gyártók egy DC bekötési lehetőséget, mondjuk "18-24VDC / 6A unregulated" felirattal és akkor egy temetői csenddel rendelkező táp oldalunk van, akár RC kisautós, akár mélykisülést tudó autós akksiról, akár egyéb szabvány akksiról, akár egyet vagy többet sorba vagy párhuzamosan. De nyilván ez a plussz macera és garanciális hibák kizárása miatt csak DIY-ban megvalósítható, de ha mondjuk nekem kellene egy - sacc - 2-3 órás session otthon, hogy "na leülök már kicsit hifizni" és hegyezem a fülem és rettetenetesen jó a hallásom, a bolygó összes emberét felülmúlva, mert ők mind hülyék, arra ideális lehetne ez a millió macera.

    Ugyanakkor, ilyet én még gyári eszköznél nem nagyon láttam, a több tíz milliós ligában sem, szóval túl azon, hogy elméleti megvalósíthatósága van, a gyakorlatban gyanítom, hogy egy random (normális) hálózatba bedugott tisztességes tápegység a leg-high-end-ebb feladatnak is megfelel, ha minden erősítőt úgy nézünk, hogy a saját tápfeszültségének zenei jellel történő modulátora, lényegében.

    DIY D osztályú modulokkal el lehet szórakozni, hogy sorba kötött akksikkal megkapni a nekik szükséges tápfeszt (ami jellemzően széles tartományban mozoghat, tehát nem is kevés feszültség-esés is belefér), ez a töksima DC táp nyilván iszonyú profi dolog, kérdés, mögötte mi fog vele bármit is kezdeni :D A Hypex-et nem féltem, a többi kérdőjeles..

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák