Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikromanus

    veterán

    válasz Vynx #48253 üzenetére

    Korábban használtam a nagy vinyókat, de vagy a gépben, vagy az USB 3.0 dokkolóval. csak nem fogom írni a sokszáz gigát rá USB 2.0 sebességgel... :D
    A gond akkor jött elő, amikor le akartam ellenőrizni egy-két extra vinyót anélkül hogy megbontottam volna a "rendet" és kiszedtem volna a meglévőket a 3.0-s dokkolóból. Beraktam a 2.0-ba egy 8 és egy 3 TB-osat. A kisebben látszólag jó volt minden a 2 TB meghajtón, de a kisebb a számítógép szerint "hibás". kipróbáltam egy másik vinyóval és az se volt túl jó. A 8 TB-oson látszott mindkét "fő" mappa, de az egyik tartalma teljesen eltűnt látszólag. A helyet foglalta a vinyón azért. A 3.0 dokkólóban se lett a 8TB-os jó, így javítani akartam. Első körben ráfuttattam a "vészmentő" programomat, ami nem volt túl okos dolog. Futott egy napig, aztán a fájlneveket nem ismerte fel és mindennek file 1-2 ... 20000 . avi meg egyéb neveket adott volna. Így ez bukta.
    Végül a legalapabb Windows 7-es javítás (elvileg) javította a hibát. A lemezkarbantartásnál a fájlrendszer helyreállítás (?) után minden látszik és lejátszható. Picit több lett a korábban látott "jó" mappában is. Mégse kell előkotornom az ősrégi vinyókat egy új archiválásra a gyűjteményemhez. A 4 TB-nyi cucc még nem került a Valhallába. :C
    Lehet le kellene cserélnem a gépházba csavarozott régebbi vinyókat a nagyokra és a dokkolóba a kicsiket rakni és így menteni. Csak lusta vagyok megint szétkapni a gépet. MIndenesetre a probléma megoldódni látszik.

    Köszi a válaszokat.

    "Lehet, hogy csak simán hosszú a mappa neve neki és lerövidíti?"
    A fenti hibától függetlenül volt ilyen hiba. Egy fájlt nem volt képes a TC másolni egy másik helyre, mert túl hosszú volt az elérési út vagy az elérési út+fájlnév összesen (hosszabb mint 256 karakter). De ez elég alap probléma. A Windows már csak ilyen szűkmarkúan bánik a nevekkel. A háború és béke első 3 fejezete ne legyen azért fájlnév! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák