Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moya#no1

    aktív tag

    válasz Doky586 #47600 üzenetére

    Sorry. Apple Time Capsule.
    Már szerkeszteni ne tudom az előző hsz-t :B

    [ Szerkesztve ]

    Just Ride KTM

  • Pros

    tag

    Ezt mi okozhatja caddy beépítő keret vagy hdd vagy én?? gép látja csinálni nem tudok semmit 0 mb

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • mgergo76

    csendes tag

    válasz Pros #47602 üzenetére

    Másik gépben (asztali) nem tudod esetleg kipróbálni? Ott direktbe kéne csatlakoztatni az alaplaphoz, ha úgy működik, akkor utána a caddy-n keresztül.
    Ha ez nem járható út, akkor próbáld meg felcserélni a 2 hdd-t a laptopban: rendszer vinyó a caddy-be, a másik pedig a rendes hdd helyre. A BIOS-ban ne felejtsd el beállítani a boot sorrendet.

    Üdv: Gergő

  • Pros

    tag

    válasz mgergo76 #47603 üzenetére

    Szia az asztali gép tökéletesen látja a winchester 2 fele particionáltam másoltam rá stb. 100/100 új. De a notiba berakva felismeri viszont azt irja 0mb nincs kötet semmi. Lehet a caddy rosz? A notiba m2 ssd van a hdd helyén azt igy nem tudom letesztelni. Valakinek ötlet?

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • King Unique

    titán

    válasz Pros #47604 üzenetére

    Ha a PC-be téve SATA-n normálisan működik a HDD és particionálni is lehet rendesen, akkor valószínűleg a caddy lehet sz@r és nem a HDD... Ami egyébként nem egyedi eset, mert olykor elő szokott fordulni az ilyeneknél. Ha más háttértárnál is ez a helyzet, illetve lehetőség szerint másik laptopban kipróbálva szintén, valamint nem csatlakozási / érintkezési probléma az oka, akkor nyilván cserélni kell. Vagy másik opció, ha pl. egy USB-csatlakozású 2,5"-os külső házban használod a merevlemezt.

    [ Szerkesztve ]

  • Pros

    tag

    válasz King Unique #47605 üzenetére

    Köszi az infót én is arra jutottam hogy cserélem a caddy keretet, valószinüleg kontakt hibás a csatlakozónál. Amint megtörtént irok mi volt a hiba! :R

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Pros #47606 üzenetére

    Amennyiben van rá lehetőséged, kipróbálhatnád másik laptopban is a caddy-t, mielőtt lecseréled.
    Egyébként pontosan melyik beépítőkeretet használod, hol vatted?

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • Pros

    tag

    válasz kuyarashi #47607 üzenetére

    Lecseréltem a caddyt és ugyan az a probléma! :) azt olvastam még, hogy a win10et kell ujratelepiteni mivel még oddvel volt telepítve utoljára illetve lehet még gond az hogy a wd blue sata 3as és az odd helyére max sata 2es hdd kell. Ma a win 10et rakom ujra. Hátha segit..

    [ Szerkesztve ]

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Pros #47608 üzenetére

    Gondoltam, hogy a cserét követően is megmarad a probléma.
    Újratelepítéssel lehet megoldódik, de nem hiszem, hogy a rendszer okozza. Szerintem simán mennie kellene a HDD-nek, akkor is, ha utólag szereled be.

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • Pros

    tag

    válasz kuyarashi #47609 üzenetére

    van változás ezzel a caddyvel, de még mind mindig nem az igazi mégis ujra rakom a windowst.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47610 üzenetére

    Nekem ez azért elég gyanús:

    Nem szabadítottál rá a hddre valami titkosító progit..?
    Egy parancssoros diskpart clean nem ártana rajta, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Pros

    tag

    válasz Doky586 #47611 üzenetére

    Semmit. Asztali gépben tökéletesen particionálható és lehet rá másolni oda vissza. Azt nem tudom, hogy nem-e a hp 250 g4 noti szivat valamivel, hogy kivettem az oddt.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47612 üzenetére

    Az asztali gépen csináld a diskpart clean-t, hogy a notival kelljen inicializálni és particiót létrehozni..

  • Pros

    tag

    válasz Pros #47612 üzenetére

    Új win és káosz a köbön. megprobálom asztaliba betenni.

    [ Szerkesztve ]

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • King Unique

    titán

    válasz Pros #47610 üzenetére

    A legegyszerűbb lenne pl. egy pendrive-ról bebootolt Live Linux alatti próbával kideríteni, hogy most a W10, vagy a caddy a probléma forrása. Illetve utóbbit lehetőség szerint másik laptopban is kipróbálni. Az, hogy a HDD-t átteszed a PC-be és ott particionálható rendesen, azzal csak annak a hibája zárható ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Debilon

    addikt

    üdv!

    Van egy Samsug HD204UI 2TB vinyóm, egy ideje ha csatlakoztatva van, akkor W10 nem, vagy 15-20 perc malmozás után indul csak el, de ha el is indul akkor az eseménynaplóban van hiba azzal a meghajtóval kapcsolatban ami a vinyón van..néha kiírja, hogy drive E: repaired és utána indul a win

    amint lehúzom az alaplapról, úgy 10 másodperc alatt a bejelentkező képernyőnél vagyok a bekapcsolástól számítva.

    a baj, hogy HDD Sentinel képet nem tudok mutatni, mert az is a rosszalkodó vinyón van, de 99/99 az állapota és 1 sector-t írt a SMART ami vagy roszz vagy nem

    van a W10-ben olyan lehetőség/kapcsoló, ami nem veszi figyelembe, hogy ott a vinyó, mert van pár dolog ami kéne róla, és szívesen lementeném, az utódja már úton van

    ha UEFI-ben átállítom external drive-ra a SATA portot, akkor ha jól sejtem eltávolíthatóként fog megjelenni a winben?

    [ Szerkesztve ]

    Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

  • Pros

    tag

    válasz King Unique #47615 üzenetére

    Hello. Magamtól is eszembe juthatott volna a linux! Tökéletesen látja. Ilyenkor hogyan tovább?

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • King Unique

    titán

    válasz Pros #47617 üzenetére

    Felismeri a HDD-t és látszanak rajta a partíciók, az OK. Viszont ezeket még a PC-n hoztad létre, vagy Mint alatt pl. a GParted segítségével? Mert nyilván azt is ki kellene próbálni, hogy a particionálás és a fájlmásolás rendben működik-e. Ha igen, akkor a caddy elvileg OK és a W10-nél lesz a gond. Viszont, hogy ott most ezt valami driveres probléma, vagy netán valamely frissítés / annak hiánya okozza-e, az egyelőre nem ismert.

    [ Szerkesztve ]

  • Pros

    tag

    válasz King Unique #47618 üzenetére

    Ahogy az asztalin létrehoztam és amiket az asztalin rátettem azok látszanak. Nekem a win 7 amúgy is jobban fekszik mint a 10 lehet megprobálok egy win 7et feltenni és szerintem az látni is fogja, ahogy a linux.

    [ Szerkesztve ]

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Primary92

    senior tag

    Van egy alig használt Maxtor M3 1TB külső merevlemezem, amit nem nagyon használok ki, ellenben egy kis NAS-ba szükség lenne a lemezére. Gondolom 5200 rpm-es, viszont van egy gyorsabb 2.5"-s vinyóm, ami 7200 rpm-es. Nagyjából roncsolás mentesen ki lehet cserélni benne, illetve a vezérlője nem fog rinyálni miatta?

    USB 3.0-s a vezérlő, elképzelhető, hogy gyorsabb lesz az átvitel a gyorsabb lemezzel?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Primary92 #47620 üzenetére

    A Samsung márkanév alatt futó változatban még az integrált USB-s Spinpoint M8U sorozat merevlemeze volt, amit pont ezért nem volt értelme szétszedni. Viszont az új Maxtor modellek belsejében 1-2 TB-os kivitelben már a Mobile HDD sorozat merevlemezeit használják, amelyeknél nem az előbbi megoldás, hanem normál kialakítású SATA interfész van.

    Viszont az M3 Portable egy gyári kiszerelésű külső merevlemez, amely eleve nem arra való, hogy csak úgy tetszés szerint cserélgessék benne a merevlemezt! Ráadásul a megbontás garanciavesztéssel is járhat, pláne ha csak némi roncsolással végezhető el és marad külsérelmi nyoma. Technikailag lehet aztán kivitelezhető a csere, de ilyen célra eleve logikusabb lett volna a külső házas megoldást választani, vagy akár egy dokkolót venni.

    Egy 7200 RPM-es notebook merevlemez egyébként rendszerint gyorsabb valamivel, mint egy 5400-as típus. De az M3-ban lévő sem éppen lassú, köszönhetően a nagyobb adatsűrűségű 1 TB-os adattányérnak és a 128 MB cache-nek. Igaz, példaként most egy másik modell tesztje van itt, de a HDD ugyanaz mindkettőben. Sőt, egy másik teszt alapján látszik, hogy egy komolyabb 7200-as típus sem olyan sokkal tud többet. De, ha valami régebbi, kisebb adatsűrűségű modelled van, akkor az vsz lassabb, mint az utóbbi.

    [ Szerkesztve ]

  • Primary92

    senior tag

    válasz King Unique #47621 üzenetére

    Köszi, ajándékba kaptam, de ha ennyire macera, akkor inkább veszek egy alap USB3.0-s házat, ezt meg USB-n keresztül csatlakoztatom.

  • Pros

    tag

    Linux alatt minden tökéletesen működik, particcionálás, másolás stb.win 10 alatt semmi. Ötlet valakinek?

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Pros

    tag

    válasz Doky586 #47624 üzenetére

    Nem igaz, hogy nincs egy kibe...tt driver a win 10 hez ebben az esetben.... Vicc hogy linux jobban megtalál mindent ezen a fo...án. :C :o

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Pros #47625 üzenetére

    A Linux mindig jobban fog látni mindent. Windows-nak van a leggagyibb' fájlrendszere. NTFS egy hulladék. :) De most komolyan.

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • Pros

    tag

    válasz kuyarashi #47626 üzenetére

    De ettöl még nem oldódik meg a problémám! :)

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • King Unique

    titán

    válasz Pros #47623 üzenetére

    Ez tovább erősíti az előzőleg megkezdett gondolatmenetet, vagyis hogy akkor a W10-nél nem stimmelhet valami. Viszont hiába a screenshotok, de bizonyos infók továbbra sem ismertek. Mint például az, hogy a WU felrakott-e minden szükséges drivert, vagy azok a laptop gyártójának oldaláról letöltve manuálisan telepítve lettek-e. Ahogyan az sem, hogy le lett-e frissítve rendesen a rendszer. Valamint a caddy pontos típusa sem lett említve stb.

    (#47626) kuyarashi:
    Ez csak egy eset volt, viszont ez a "mindig" általánosítva már nem feltétlen igaz... Lehet példát találni az ellenkezőjére is, amikor valami épp inkább Windows alatt működik. Illetve az olyan speciális esetek (pl. laptopok), amikor a hardvergyártóknál is eleve inkább a Windows a támogatottabb. A szoftveres támogatásról már nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

  • Pros

    tag

    válasz King Unique #47628 üzenetére

    Összegezve eddig ahol tartok. A lényeg van egy HP 250 G4-em amibe beépített 128 GB M2 SSD van természetesen a hdd helyére téve nehogy egyszerű legyen az élet. Vettem egy caddyt amibe beletettem egy Western Digital Blue 2.5" 1TB 5400rpm 8MB SATA3 WD10JPVX hdd-t. Win 10 nem látta rendesen ezért kicseréltem egy másik caddyre. A probléma ugyan az volt. Ezután megnéztem linux alatt látszik formázható particionálható másolni lehet rá viszont win 10 alatt valami driveres gond van amit nem tudok hogy mi. A notebook biosába semmi nincs hogy odd helyett hdd-t látna tudom az odd-t ki be kapcsolni enable disable ezzel a hdd-t kapcsolom ki be. és kb ennyi. Az viszont észre vettem hogy ha windows 10-t telepítek a telepítő is látja a hdd-t lemezként de nem lát rajta elérhető MB-t, ugyan ez a telepítés után a win 10. A win 10 Ide ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlőt telepít gyárilag aminek az illesztője 2006. 06. 21. ezzel annyit érek el hogy látja a partició manager az Eszközök lemezmeghajtók, illetve a HDD sentinel, de ugyan úgy nulla MB nem inicializálható és ki irja, particionálásnál, hogy a rendszer nem találja a megadott filet. na ha a gyári hp 250 g4 drivert telepítem akkor az ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlő helyett megjelenik az Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller Drivers amivel az Eszközök lemezmeghajtók közül eltűnik a hdd és teljesen láthatatlan lesz. Itt már I/Q eszközhibára hivatkozik a particio manager. Ezért gondolom, hogy vagy alaplapi bios gond ez vagy valami spéci sata driver kéne a win 10 alá mivel a linux tökéletesen kezeli. Vagy SATA 2 1TB vagy kissebb hdd-t kéne nézzek helyére.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Pros #47629 üzenetére

    Alaplapban a legutolsó BIOS van?

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • olloczky

    senior tag

    Sziasztok

    Munkahelyen az egyik gépet haza vittem nyárra, leraktam, egyszer sem volt bekapcsolva. Behoztam szeptemberben melóba, be akartuk kapcsolni és nem töltött be a Windows (XP), unbootable mount volume kékhalállal elszáll folyamatosan. SATA - USB csatlakozóval gépre kötöttük, felismerte a rendszer a meghajtót, de hozzáférni nem lehetett az adatokhoz, Nincs meghajtó címszóval. Live linuxot futtatva, fel sem ismeri a HDD-t. Nagyon fontos adatok vannak rajta, valahogy jó lenne visszaszerezni, visszaállítani. Valami tipp?

    üdv

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

  • kuyarashi

    őstag

    válasz olloczky #47631 üzenetére

    Az R-Studio elég jól teszi a dolgát, de ha egyáltalán nem ismeri fel a rendszer, az nagy baj, lehet szakértelmet kíván és sok pénzt.
    Alap esetben klónozni szokták a winchestert, majd a klónon futtatni a programot. Ez sok hosszú órába (vagy napba) is telhet. Ha bedöglött az elektronika, akkor lehet keresni kell egy ugyanilyen típusú HDD-t, amiről át kell pakolni a nyákot, stb. Elég kínszenvedés tud lenni.

    Jó tanács; használjatok RAID-et a jövőben! Ha fontosak az adatok, akkor az a minimum, hogy tükrözzük a meghajtót.
    Általában az embernek egyszer el kell hasalnia, hogy ezt belássa és vegyen még egy meghajtót 10-15.000 Ft-ért.

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • Jarod1

    addikt

    válasz olloczky #47631 üzenetére

    biosban látható a winyó?, partíció manager mit lát milyen formátum? RAW?

  • olloczky

    senior tag

    Közben itt sikerült rádugni egy másik gépre, alaplapi SATA-ra és így működik, le tudjuk szedni róla az adatokat. Aztán lehet csak a rendszer f.sta össze magát, vagy az MBR sérült nem tudom.. megpróbálom majd újratelepíteni.

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

  • kuyarashi

    őstag

    válasz olloczky #47634 üzenetére

    RAID1!

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • olloczky

    senior tag

    válasz kuyarashi #47635 üzenetére

    Ja igen arra is reagálni akartam, hogy majd most már a fájl szerverre fogunk menteni minden fontosabbat, de lehet, hogy a RAID 1 is szóba jön. Köszönöm a segítséget!

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz kuyarashi #47635 üzenetére

    Petyát és WannaCry-t inkább segíti a raid1 mint gátolná és megőrizné az adatokat. :P

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47614 üzenetére

    Szabványos (2006. 06. 21) driverrel mit mutat róla a HDSentinel (txt) riportfile..?
    (főleg a Security Mode rész vagy azon részek ami nem ismeretlent ad)

    [ Szerkesztve ]

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy ilyen problémás vinyóm hogyaszongya:
    [link]
    [link]

    Ez a vinyó egy Seagate Expansion Desk, de még a régi fekvős fajtából - a gyári honlapon már nem találom, biztosan discontinued, de ilyen: [link]

    ...vagyis olyan volt... sokáig egy Asus routerre volt kötve, aztán pedig egy HTPC-re úgy, hogy a saját trafójáról le lett vágva a csatlakozója és a HTPC egy molex dugójáról kapta az áramot (mert a saját trafója cicereg), de végig USB-n ment (nyilván mivel gyárilag olyan).

    Aztán kb. egy hete a HTPC másik házba költözött amibe már belefér egy 3,5" vinyó, az USB kapcsolata pedig amúgy sem volt tökéletes, szóval fogtam és szétkaptam a házát a fenébe. Azóta szabvány 3,5", belső, SATA HDD-ként üzemel.

    Lényeg a lényeg, nem épp ideális körülmények közt volt használva, de amúgy nem venni észre hogy baja lenne. Csak kíváncsiságból néztem meg HD Sentinel-el és meglepetésként fogadott ez a 4/100-as állapot...

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy ez a vinyó valóban haldoklik-e, vagy csak a korábbi hányattatott sorsa folyamán összeszedett "sebeket" viseli - merthogy én erre utóbbira tippelnék. Szerintem nincs neki nagy baja, már olyan értelemben hogy szerintem nem húzza a fejét vagy ilyesmi... csak szimpán van rajta egy rakás hibás szektor, amiket a korábbi USB kapcsolat és tápellátás együttesének bizonytalanságából szedett össze az évek alatt.

    Értsd. hun kő rátenni a a ujjamat hogy megnézzem van-e még pulzusa?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • olloczky

    senior tag

    válasz olloczky #47634 üzenetére

    Na.. átraktuk másik gépbe. Átrakáskor a saját SATA adatkábelét használtuk. Ugye írtam, hogy az USB-s SATA csatolóval nem volt elérhető a lemez tartalma. Így viszont egy másik gépben el tudtuk érni. Na mondom akkor csak a rendszer halt meg, visszarakjuk a régi gépbe és telepítek rá egy új rendszert. Bekapcsoltuk a régi gépet és betöltött a régi rendszer.. akkor itt most mi történt ? :) Mi a hibás? Előtte 30 bekapcsolásnál azt írta, hogy unmountable boot volume, átraktuk másik gépbe lementettük az adatot, visszaraktuk a vinyót és megjavult.

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

  • Primary92

    senior tag

    Van egy kb. 500 bad sectorral rendelkező laptop diszkem. Ki lehet ezeket kerülni, és rendszer lemezként használni? 0 db fontos adat kerülne rá, csak filmezés, esetleg egyszerű játék menne róla a laptopon. Vagy felejtsem el, és keressek valami alternatív felhasználási módot?

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Primary92 #47641 üzenetére

    Az ilyen meghajtókról pont rendszert futtatni a legrosszabb. Inkább a meglévő rendszer mellett, adatlemezként érdemes használni; pl. torrent-ezni.

    Egyébként a Hard Disk Sentinel programmal szanaszét lehet formázni, javítani (ha összejön). Az asztali gépemben van egy 160-as Seagate, amin van pár hibás szektor, de az ~1 napos formázást követően nem romlott tovább, 3-4 éve fut. Letöltéshez ideális. Rekkben van, ha kell pillanatok alatt kihúzom.

    Szóval megpróbálhatod javítani', majd a laptopban telepíteni, tesztelni, de tényleg ne legyen rajta fontos adat. Csak akkor éri meg, ha a laptop egyébként is elfekvőben van. De inkább SSD-t bele, mellé a hibás HDD, szakítana! :)

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

  • Primary92

    senior tag

    válasz kuyarashi #47642 üzenetére

    Teszek egy javítási kísérletet. A laptop sem húzza már sokáig, szóval mindegy.

  • Pros

    tag

    válasz Doky586 #47638 üzenetére

    Ez kicsit hosszú lesz. Sajnos nincs sok időm 2 gyerek mellett kitalálni mi a baj. BIOS F23-at ir a noti a hp honlapon meg csak f22 van utoljára.

    Hard Disk Sentinel 5.01 PRO
    (unregistered version)
    Date and time: 2017. 09. 26. 12:42:34
    Install date : 2017. 09. 23. 0:00:00
    Kondíció számítási módszer: Adat mező analízise (alapértelmezett) (1)
    Command line: C:\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel\HDSentinel.exe

    Operating System Information:
    Name . . . . . . : Windows 10 Pro [64bit]
    Service Pack . . : None
    Version . . . . : 6.3 Build: 15063
    System Directory : C:\Windows\system32
    WindowsLanguage : magyar
    SystemDefaultLI : 040E
    WinLanguage . . : magyar (Magyarország) [Hungarian]
    HDDSelDB . . . . : 1 WDC WD10JPCX-24UE4T0 _
    HDS Uptime . . . : 243
    System Idle time2: 0
    HDD Spin Down . : 1200
    Desktop size . . : 1366 x 768 (96 DPI)
    GlobalTRIMStatus : NTFS DisableDeleteNotify = 0 ReFS DisableDeleteNotify is not currently set //

    Hard Disk Information:
    2 drive(s) detected, largest index is: 1

    Last Detection Errors:
    #0: NONE RS:T DE:0 IS:0 T: 4 ms / Time: ATAID:3 AE ENABLE_SMART:0 SMART_THRESHOLDS:0 SMART_VALUES:0
    #1: NONE - SCSI 01 (1164) RS:F DE:0 IS:0 RS:F DE:0 IS:0 RS:F DE:0 IS:0 T: 6735 ms / IDR1 IDR2 Time: ATAIDR1:6628 ATAIDR2:42 SCSI:64 / WMI: 50 ms DEV: 2 ms INQUIRY: 8 ms ATAID0: 1 ms SPTATAID1FAIL SPTATAID2FAIL SPTATAID3FAIL SPTATAID4FAIL SPTATAID5FAIL SPTATAID6FAIL SPTATAID7FAIL

    Drive 0: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
    Serial number . . . . : S2HUNXAGA03511
    Revision . . . . . . : FXT21H1Q
    Size . . . . . . . . : 119 GB
    Temperature . . . . . : 35
    Max. Temperature . . : 35 E:45
    Max. Temp. by drive . : 54
    Power on time . . . . : 117 nap, 14 óra
    Remaining lifetime . : több mint 1000 nap
    Days d. by temperatute: 0
    Power on time measure : 3600(1104/2805,2805) [1]
    Power state . . . . . : 1 / 2
    Interface used . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
    Instance ID . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_MZNLF128HCHP-000\4&c95cf41&1&000000
    Lifetime stats . . . : SS: 1388 WR: -1 BPS:512 TSEC:250067790
    TRMENA=1 1 N: 1
    ATA control byte . . : Valid
    ATA checksum value . : Valid
    Attribute1V . . . . . : Yes OK L:
    S.M.A.R.T. Parameters :
    1 Raw Read Error Rate 2 200 200 000000000000 002F P H OK
    5 Reallocated Sectors Count 10 100 100 000000000000 0033 H OK
    9 Power On Time Count 1 95 95 000000000B06 0032 OK
    11 Drive Calibration Retry Count 1 99 99 000000000016 0022 OK
    12 Drive Power Cycle Count 1 98 98 00000000056C 0032 OK
    170 Bad Block Count 10 100 100 000000000427 0033 H OK
    171 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 0022 OK
    172 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 0032 OK
    173 Erase Count 5 96 96 000000000045 0033 H OK
    174 Unexpected Power Loss Count 1 99 99 000000000016 0032 OK
    183 SATA Downshift Count 1 100 100 000000000000 0032 OK
    184 End-to-End Error Count 97 100 100 000000000000 0033 H OK
    187 Reported Uncorrectable Errors 0 100 100 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)
    188 Command Timeout 0 99 99 000000000031 0032 OK (Mindig rendben)
    190 Airflow Temperature 40 65 46 000000000023 0022 OK
    196 Reallocation Event Count 1 253 253 000000000000 0032 OK
    198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 1 100 100 000000000000 0030 OK
    199 Ultra ATA CRC Error Count 1 100 100 000000000000 0022 OK
    Disk Performance . . : 100 %
    Disk Fitness . . . . : 100 %
    S.M.A.R.T. Raw data :
    2 0 8 7 0 91 3 0 1 0 2 30 0 0 0 0 0 0 0 0
    S.M.A.R.T. Tests :
    SelfTest1: None
    SelfTest2: None
    SelfTest3: None
    IO information:
    0000 28 00 00 00 8C 01 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 (...............
    0010 28 00 00 00 51 00 00 00 5A 00 00 00 0B 00 00 00 (...Q...Z.......
    0020 00 00 00 00 00 00 00 00 53 41 4D 53 55 4E 47 20 ........SAMSUNG
    0030 4D 5A 4E 4C 46 31 32 38 48 43 48 50 2D 30 30 30 MZNLF128HCHP-000
    0040 48 31 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 H1..............
    0050 00 46 58 54 32 31 48 31 51 00 53 32 48 55 4E 58 .FXT21H1Q.S2HUNX
    0060 41 47 41 30 33 35 31 31 00 00 00 00 00 00 00 00 AGA03511........
    0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    V/P: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
    REV: FXT21H1Q
    S/N: S2HUNXAGA03511
    0000 01 00 01 2F 00 C8 C8 00 00 00 00 00 00 00 05 33 .../...........3
    0010 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 09 32 00 5F 5F 07 .dd........2.__.
    0020 0B 00 00 00 00 00 0B 22 00 63 63 16 00 00 00 00 .......".cc.....
    0030 00 00 0C 32 00 62 62 6C 05 00 00 00 00 00 AA 33 ...2.bbl.......3
    0040 00 64 64 27 04 00 00 00 00 00 AB 22 00 64 64 00 .dd'.......".dd.
    0050 00 00 00 00 00 00 AC 32 00 64 64 00 00 00 00 00 .......2.dd.....
    0060 00 00 AD 33 00 60 60 45 00 00 00 00 00 00 AE 32 ...3.``E.......2
    0070 00 63 63 16 00 00 00 00 00 00 B7 32 00 64 64 00 .cc........2.dd.
    0080 00 00 00 00 00 00 B8 33 00 64 64 00 00 00 00 00 .......3.dd.....
    0090 00 00 BB 32 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 BC 32 ...2.dd........2
    00A0 00 63 63 31 00 00 00 00 00 00 BE 22 00 43 2E 21 .cc1.......".C.!
    00B0 00 00 00 00 00 00 C4 32 00 FD FD 00 00 00 00 00 .......2........
    00C0 00 00 C6 30 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 C7 22 ...0.dd........"
    00D0 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 .dd.............
    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0100 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 08 07 00 5B ...............[
    0170 03 00 01 00 02 1E 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 AD ................
    DBTY: 11
    T: 85
    Raw information:
    0000 40 00 FF 3F 37 C8 10 00 00 00 00 00 3F 00 00 00 @..?7.......?...
    0010 00 00 00 00 53 32 48 55 4E 58 41 47 41 30 33 35 ....S2HUNXAGA035
    0020 31 31 20 20 20 20 20 20 00 00 00 00 00 00 46 58 11 ......FX
    0030 54 32 31 48 31 51 53 41 4D 53 55 4E 47 20 4D 5A T21H1QSAMSUNG MZ
    0040 4E 4C 46 31 32 38 48 43 48 50 2D 30 30 30 48 31 NLF128HCHP-000H1
    0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..
    0060 00 40 00 2F 00 40 00 02 00 02 06 00 FF 3F 10 00 .@./.@.......?..
    0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 B0 C2 E7 0E 00 00 07 00 ?...............
    0080 03 00 78 00 78 00 78 00 78 00 00 0D 00 00 00 00 ..x.x.x.x.......
    0090 00 00 00 00 00 00 1F 00 0E 85 86 00 4C 01 40 00 ............L.@.
    00A0 FC 03 39 00 6B 70 01 74 23 41 69 70 01 B4 23 41 ..9.kp.t#Aip..#A
    00B0 7F 40 01 00 04 00 00 00 FE FF 00 00 00 00 00 00 @..............
    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 B0 C2 E7 0E 00 00 00 00 ................
    00D0 00 00 08 00 00 40 00 00 02 50 87 53 0D 40 47 91 .....@...P.S.@G.
    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 1C 40 ...............@
    00F0 1C 40 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 .@..............
    0100 29 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 )...............
    0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0150 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01A0 00 00 00 40 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ...@............
    01B0 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 7F 10 00 00 ...............
    01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01D0 00 00 00 00 01 00 00 07 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 42 ...............B

    Drive 1: WDC WD10JPCX-24UE4T0
    Serial number . . . . : ?
    Revision . . . . . . : 01.0
    Size . . . . . . . . : 931 GB
    Temperature . . . . . : -1
    Max. Temperature . . : -1 E:-1
    Power on time . . . . : Unknown
    Remaining lifetime . : Unknown
    Days d. by temperatute: 0
    Power on time measure : [-1]
    Power state . . . . . : 1 / 2
    Interface used . . . : SCSI
    Instance ID . . . . . : SCSI\Disk&Ven_WDC&Prod_WD10JPCX-24UE4T0\4&c95cf41&1&010000
    Lifetime stats . . . : SS: -1 WR: -1 BPS:512 TSEC:1953520065
    SCSI information . . : TSEC: 1953525168 SBPS: 512 MSBPS: 0
    TRMENA=0 0 N: 0
    ASC, ASCQ, temp . . . : 0, 0, -1
    Elapsed time . . . . : WMI: 50 ms DEV: 2 ms INQUIRY: 8 ms ATAID0: 1 ms SPTATAID1FAIL SPTATAID2FAIL SPTATAID3FAIL SPTATAID4FAIL SPTATAID5FAIL SPTATAID6FAIL SPTATAID7FAIL
    Attributes . . . . . :
    Thresholds . . . . . :
    Attribute1V . . . . . : No L:SCSI
    S.M.A.R.T. Parameters :
    Disk Performance . . : -1 %
    Disk Fitness . . . . : -1 %
    S.M.A.R.T. Raw data :
    0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
    S.M.A.R.T. Tests :
    SelfTest1: None
    SelfTest2: None
    SelfTest3: None
    ExtInq : 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
    CtrlPD : 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
    SlfTst : A:0 S:0 P:0
    IQ1: 00 00 00 02 37 00 00 02 57 44 43 20 20 20 20 20 ....7...WDC
    IQ2: 57 44 31 30 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 WD10JPCX-24UE4T0
    IQ3: 30 31 2E 30 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01.0............
    IQ4: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    IO information:
    0000 28 00 00 00 8C 01 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 (...............
    0010 28 00 00 00 51 00 00 00 5A 00 00 00 0B 00 00 00 (...Q...Z.......
    0020 00 00 00 00 00 00 00 00 57 44 43 20 57 44 31 30 ........WDC WD10
    0030 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 00 00 00 00 JPCX-24UE4T0....
    0040 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0050 00 30 31 2E 30 31 41 30 31 00 20 20 20 20 20 57 .01.01A01. W
    0060 44 2D 57 58 33 31 41 39 36 44 54 56 43 37 00 00 D-WX31A96DTVC7..
    0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    V/P: WDC WD10JPCX-24UE4T0
    REV: 01.01A01
    S/N: WD-WX31A96DTVC7
    SM:1
    DBTY: 11
    T: 4317
    Raw information:
    0000 00 00 00 02 37 00 00 02 57 44 43 20 20 20 20 20 ....7...WDC
    0010 57 44 31 30 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 WD10JPCX-24UE4T0
    0020 30 31 2E 30 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01.0............
    0030 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0040 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0050 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0060 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
    00C0 20 53 43 4D 50 5F 49 44 28 30 2C 30 3A 30 20 FF SCMP_ID(0,0:0 .
    00D0 FF 00 00 41 54 41 49 44 31 44 49 4F 45 52 52 3A ...ATAID1DIOERR:
    00E0 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 31 3A 20 1117...ATAID1:
    00F0 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 31 44 42 3A 20 5B []...ATAID1DB: [
    0100 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 31 52 53 3A 20 5B 5D ]...ATAID1RS: []
    0110 FF FF 00 00 41 54 41 49 44 32 44 49 4F 45 52 52 ....ATAID2DIOERR
    0120 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 32 3A : 1117...ATAID2:
    0130 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 32 44 42 3A 20 []...ATAID2DB:
    0140 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 32 52 53 3A 20 5B []...ATAID2RS: [
    0150 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 33 44 49 4F 45 52 ]....ATAID3DIOER
    0160 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 33 R: 1117...ATAID3
    0170 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 33 44 42 3A : []...ATAID3DB:
    0180 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 33 52 53 3A 20 []...ATAID3RS:
    0190 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 34 44 49 4F 45 []....ATAID4DIOE
    01A0 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 RR: 1117...ATAID
    01B0 34 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 34 44 42 4: []...ATAID4DB
    01C0 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 34 52 53 3A : []...ATAID4RS:
    01D0 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 35 44 49 4F []....ATAID5DIO
    01E0 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 ERR: 1117...ATAI
    01F0 44 35 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 35 44 D5: []...ATAID5D
    0200 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 35 52 53 B: []...ATAID5RS
    0210 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 36 44 49 : []....ATAID6DI
    0220 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 OERR: 1117...ATA
    0230 49 44 36 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 36 ID6: []...ATAID6
    0240 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 36 52 DB: []...ATAID6R
    0250 53 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 37 44 S: []....ATAID7D
    0260 49 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 IOERR: 1117...AT
    0270 41 49 44 37 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 AID7: []...ATAID
    0280 37 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 37 7DB: []...ATAID7
    0290 52 53 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 38 RS: []....ATAID8
    02A0 44 49 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 DIOERR: 1117...A
    02B0 54 41 49 44 38 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 TAID8: []...ATAI
    02C0 44 38 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 D8DB: []...ATAID
    02D0 38 52 53 3A 20 5B 5D 2D 2D 55 53 42 2D 2D 20 4E 8RS: []--USB-- N
    02E0 6F 20 41 54 41 20 69 6E 66 6F 20 2D 2D 78 78 78 o ATA info --xxx

    Partition Information:
    0: C: D:

    Volumes
    0 MBR A 7 1048576 524288000 1048576 524288000 127999 Rendszer számára fenntartott
    0 MBR _ 7 525336576 118919004160 525336576 118919004160 29032959 C:\
    0 MBR _ 12 119444340736 8589934592 119444340736 8589934592 1047040 D:\ HP_TOOLS

    Performance Information: 12 / 32
    _Total
    0 C: D:
    1
    T: 0 0 0 PerfMSMax: 1

    Disk Information Reported By Operating System:
    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE0
    Description . . : Lemezmeghajtó
    Index . . . . . : 0
    Interface Type . : IDE
    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)
    Media Type . . . : Fixed hard disk media
    Model . . . . . : SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
    Partitions . . . : 3
    PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_MZNLF128HCHP-000\4&C95CF41&1&000000
    SCSI Bus . . . . : 0
    SCSI Logical Unit: 0
    SCSI Port . . . : 0
    SCSI Target ID . : 0
    Size . . . . . . : 128034708480
    Status . . . . . : OK

    Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE1
    Description . . : Lemezmeghajtó
    Index . . . . . : 1
    Interface Type . : IDE
    Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)
    Media Type . . . : Fixed hard disk media
    Model . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
    Partitions . . . :
    PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_WDC&PROD_WD10JPCX-24UE4T0\4&C95CF41&1&010000
    SCSI Bus . . . . : 1
    SCSI Logical Unit: 0
    SCSI Port . . . : 0
    SCSI Target ID . : 0
    Size . . . . . . : 1000202273280
    Status . . . . . : OK

    SCSI locations
    PD0: Port:0 Target:0 Pathid:0 LUN:0
    PD1: Port:0 Target:0 Pathid:1 LUN:0

    PNP Detect: WMI(2): 105 ms DCH+DNL(22,69): 130 ms
    USB PNP IDs

    NVRAID:
    Invalid class
    Invalid class
    Invalid class
    Invalid class

    Motherboard:
    Name . . . . . . : 8136
    Manufacturer . . : HP
    Serial Number . : PFFYPF2MY9TDOZ

    Driver Information
    BTH\MS_BTHBRB\6&1968490F&0&1
    10.0.15063.502 6-21-2006 Microsoft Bluetooth enumerátor
    BTH\MS_BTHLE\6&1968490F&0&0
    10.0.15063.502 6-21-2006 Microsoft Bluetooth LE enumerátor
    BTH\MS_BTHPAN\6&1968490F&0&2
    10.0.15063.608 6-21-2006 Bluetooth Device (Personal Area Network)
    BTH\MS_RFCOMM\6&1968490F&0&0
    10.0.15063.540 6-21-2006 Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)
    DISPLAY\BOE0614\4&F9D56D9&0&UID265988
    10.0.15063.0 6-21-2006 Generic PnP Monitor
    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0282&SUBSYS_103C8136&REV_1000\4&6231E64&0&0001
    6.0.1.7944 9-26-2016 Realtek High Definition Audio
    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2809&SUBSYS_80860101&REV_1000\4&6231E64&0&0201
    10.22.0.96 10-5-2016 Intel(R) megjelenítő hang
    HID\HPQ6001\3&1F700816&0&0000
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant wireless radio controls
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_00\7&95B4A29&0&0000
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID Keyboard Device
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL01\7&31C5F7F2&0&0000
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant mouse
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL02\7&31C5F7F2&0&0001
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant consumer control device
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL03\7&31C5F7F2&0&0002
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant system controller
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL04\7&31C5F7F2&0&0003
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant vendor-defined device
    HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL05\7&31C5F7F2&0&0004
    10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant vendor-defined device
    PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_8136103C&REV_83\4&9C5F6F1&0&00E0
    15.201.1101.0 8-6-2015 AMD Radeon R5 M330
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_8136103C&REV_15\4&1387710&0&00E4
    9.1.406.2015 4-6-2015 Realtek PCIe GBE Family Controller
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_804A103C&REV_01\4&1436D163&0&00E5
    7.35.352.0 11-22-2016 Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter
    PCI\VEN_8086&DEV_1903&SUBSYS_8136103C&REV_08\3&11583659&0&20
    8.1.10603.192 8-7-2015 Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
    PCI\VEN_8086&DEV_1904&SUBSYS_8136103C&REV_08\3&11583659&0&00
    10.0.15063.0 6-21-2006 PCI standard host CPU bridge
    PCI\VEN_8086&DEV_1916&SUBSYS_8136103C&REV_07\3&11583659&0&10
    21.20.16.4542 10-24-2016 Intel(R) HD Graphics 520
    PCI\VEN_8086&DEV_9D03&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&B8
    10.0.15063.332 6-21-2006 Standard SATA AHCI Controller
    PCI\VEN_8086&DEV_9D10&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E0
    10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
    PCI\VEN_8086&DEV_9D14&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E4
    10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
    PCI\VEN_8086&DEV_9D15&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E5
    10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
    PCI\VEN_8086&DEV_9D21&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FA
    10.1.1.11 8-17-2015 Intel(R) 100 Series Chipset Family PMC - 9D21
    PCI\VEN_8086&DEV_9D23&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FC
    19.3.11.45 12-20-2016 Synaptics SMBus Driver
    PCI\VEN_8086&DEV_9D2F&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&A0
    10.0.15063.296 4-27-2017 @System32\drivers\usbxhci.sys,#1073807361;%1 USB %2 eXtensible Host Controller - %3 (Microsoft);(Intel(R),3.0,1.0)
    PCI\VEN_8086&DEV_9D31&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&A2
    10.1.1.11 8-17-2015 Intel(R) 100 Series Chipset Family Thermal subsystem - 9D31
    PCI\VEN_8086&DEV_9D3A&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&B0
    11.0.0.1166 8-31-2015 Intel(R) Management Engine Interface
    PCI\VEN_8086&DEV_9D48&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&F8
    10.0.15063.0 6-21-2006 PCI standard ISA bridge
    PCI\VEN_8086&DEV_9D70&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FB
    10.0.15063.502 7-27-2017 High Definition Audio Controller
    SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_MZNLF128HCHP-000\4&C95CF41&1&000000
    10.0.15063.0 6-21-2006 SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
    SCSI\DISK&VEN_WDC&PROD_WD10JPCX-24UE4T0\4&C95CF41&1&010000
    10.0.15063.0 6-21-2006 WDC WD10JPCX-24UE4T0
    STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#0000000000100000
    10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
    STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#000000001F500000
    10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
    STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#0000001BCF700000
    10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
    SWD\IP_TUNNEL_VBUS\IP_TUNNEL_DEVICE_ROOT
    10.0.15063.0 6-21-2006 @System32\iphlpsvc.dll,-504;Microsoft IPv4 IPv6 Transition Adapter Bus
    SWD\IP_TUNNEL_VBUS\TEREDO_TUNNEL_DEVICE
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Teredo Tunneling Adapter
    SWD\MMDEVAPI\MICROSOFTGSWAVETABLESYNTH
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft GS hullámtáblás szintetizátor
    SWD\MMDEVAPI\{0.0.0.00000000}.{4AAEDF5A-6E42-4D17-AAB8-5515E12EABEA}
    10.0.15063.502 7-27-2017 Hangszóró/Fejhallgató (Realtek High Definition Audio)
    SWD\MMDEVAPI\{0.0.1.00000000}.{580B06C0-A851-48B1-AA7C-33BF289036DE}
    10.0.15063.502 7-27-2017 Mikrofon (Realtek High Definition Audio)
    SWD\MMDEVAPI\{0.0.1.00000000}.{D6F48985-0905-46C4-B282-BBFDCD301859}
    10.0.15063.502 7-27-2017 Sztereó keverő (Realtek High Definition Audio)
    SWD\MSDAS\{CE958E9A-424F-4C88-86F4-11314821E75A}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Device Association Root Enumerator
    SWD\MSRRAS\MS_AGILEVPNMINIPORT
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IKEv2)
    SWD\MSRRAS\MS_L2TPMINIPORT
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (L2TP)
    SWD\MSRRAS\MS_NDISWANBH
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (Network Monitor)
    SWD\MSRRAS\MS_NDISWANIP
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IP)
    SWD\MSRRAS\MS_NDISWANIPV6
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IPv6)
    SWD\MSRRAS\MS_PPPOEMINIPORT
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (PPPOE)
    SWD\MSRRAS\MS_PPTPMINIPORT
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (PPTP)
    SWD\MSRRAS\MS_SSTPMINIPORT
    10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (SSTP)
    SWD\MSRRAS\{5E259276-BC7E-40E3-B93B-8F89B5F3ABC0}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft RRAS Root Enumerator
    SWD\PRINTENUM\PRINTQUEUES
    10.0.15063.0 6-21-2006 Gyökér szintű nyomtatási várólista
    SWD\PRINTENUM\{01274329-A3A7-4600-AA90-EF27C068488B}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft XPS Document Writer
    SWD\PRINTENUM\{371A68C8-91F2-4E2F-9BEC-8BB4A85F8797}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Fax
    SWD\PRINTENUM\{AEF76CC6-6D22-40D1-936D-B5499F2F2AFA}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Print to PDF
    SWD\RADIO\BLUETOOTH_606DC7FBAA82
    10.0.15063.0 6-21-2006 Bluetooth
    SWD\RADIO\{3DB5895D-CC28-44B3-AD3D-6F01A782B8D2}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Radio Device Enumeration Bus
    SWD\RADIO\{F72CA401-1D49-403E-B275-A88CC6AB18AC}
    10.0.15063.0 6-21-2006 Wi-Fi
    USB\ROOT_HUB30\4&2F0D7774&0&0
    10.0.15063.502 7-27-2017 USB Root Hub (USB 3.0)
    USB\VID_046D&PID_C534&MI_00\6&8A13450&0&0000
    10.0.15063.0 6-21-2006 USB Input Device
    USB\VID_046D&PID_C534&MI_01\6&8A13450&0&0001
    10.0.15063.0 6-21-2006 USB Input Device
    USB\VID_046D&PID_C534\5&32762A5A&0&3
    10.0.15063.0 6-21-2006 USB Composite Device
    USB\VID_05C8&PID_022A&MI_00\6&F5078B0&0&0000
    10.0.15063.447 6-21-2006 HP Webcam
    USB\VID_05C8&PID_022A\200901010001
    10.0.15063.0 6-21-2006 USB Composite Device
    USB\VID_0A5C&PID_216D\606DC7FBAA82
    12.0.1.921 1-21-2016 Broadcom 43142 Bluetooth 4.0 Adapter
    {5D624F94-8850-40C3-A3FA-A4FD2080BAF3}\VWIFIMP_WFD\5&1E11D6AF&0&11
    10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter

    -- Formatted report --

    -- Általános Információk --

    Alkalmazás Információ
    -----------------------
    Telepített verzió . . . . . . . . . . . . . . . : Hard Disk Sentinel 5.01 PRO
    Regisztrálta . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nem regisztrált verzió, kérem regisztrálja.
    Dátum És Idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2017. 09. 26. 12:42:59
    Kondíció számítási módszer . . . . . . . . . . . : Adat mező analízise (alapértelmezett)

    Számítógép Információ
    -----------------------
    Számítógép Név . . . . . . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-BV6PARA
    Felhasználó Név . . . . . . . . . . . . . . . . : NORBI
    Számítógép Típusa . . . . . . . . . . . . . . . : Hordozható
    IP Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.167
    MAC Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 60-6D-C7-FB-AA-81
    Rendszer működési idő . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 19 óra, 14 perc, 18 másodperc
    Rendszer tétlen idő . . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 0 óra, 0 perc, 3 másodperc
    Rendszer utolsó indítás . . . . . . . . . . . . : 2017. 09. 25. 17:28:41
    CPU használat . . . . . . . . . . . . . . . . . : CPU #1: 97 %, CPU #2: 4 %, CPU #3: 0 %, CPU #4: 1 %
    Virtuális Memória . . . . . . . . . . . . . . . : 10011 MB, Használat: 2534 MB (25 %)

    Rendszerinformáció
    --------------------
    Windows Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . : Windows 10 Pro
    Processzor #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
    Processzor #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
    Processzor #3 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
    Processzor #4 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
    BIOS Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . : HPQOEM - 0 InsydeH2O Version 05.05.26F.23 InsydeH2O Version 05.05.26F.23
    Fizikai Memória Mérete . . . . . . . . . . . . . : 8091 MB, Használat: 2534 MB (31 %)
    Monitorvezérlő Típusa . . . . . . . . . . . . . : AMD Radeon R5 M330
    Asztal Felbontás . . . . . . . . . . . . . . . . : 1366 x 768 (32 bit)
    Nyomtató #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Fax
    Nyomtató #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Print to PDF
    Nyomtató #3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft XPS Document Writer
    Hálózati Adapter #1 . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
    Hálózati Adapter #2 . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter
    Optikai Meghajtó

    PCI Eszköz Információ
    -----------------------
    PCI bus 0; device 2; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) HD Graphics 520
    PCI bus 0; device 4; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
    PCI bus 0; device 20; function 0 . . . . . . . . : %1 USB %2 eXtensible Host Controller - %3 (Microsoft);(Intel(R),3.0,1.0)
    PCI bus 0; device 22; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) Management Engine Interface
    PCI bus 0; device 23; function 0 . . . . . . . . : Standard SATA AHCI Controller
    PCI bus 0; device 28; function 0 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
    PCI bus 0; device 28; function 4 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
    PCI bus 0; device 28; function 5 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
    PCI bus 0; device 31; function 3 . . . . . . . . : High Definition Audio Controller
    PCI bus 0; device 31; function 4 . . . . . . . . : Synaptics SMBus Driver
    PCI bus 1; device 0; function 0 . . . . . . . . : AMD Radeon R5 M330
    PCI bus 2; device 0; function 0 . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
    PCI bus 3; device 0; function 0 . . . . . . . . : Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #0: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1 --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 0, Target Id 0, LUN 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : FXT21H1Q
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : S2HUNXAGA03511
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 122103 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : C: [] D: [HP_TOOLS]
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 35 °C
    Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 117 nap, 14 óra
    Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

    A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
    Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
    Nincs szükség beavatkozásra.

    ATA Információk
    -----------------
    Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 248085
    Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
    ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA8-ACS version 4c
    Transzport verzió . . . . . . . . . . . . . . . : SATA Rev 2.6
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 250069680
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
    Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 122104 MB
    Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
    Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
    Leggyorsabb lehetséges átviteli sebesség . . . . : S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps)
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps)
    Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
    Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
    ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
    ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes

    Akusztikai jellemzők
    ----------------------
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Letiltva
    Jelenlegi akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)
    Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)

    ATA Jellemzők
    ---------------
    Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    S.M.A.R.T. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Fejlett energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Bővített energiagazdálkodás . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Műveletek sorbarendezése . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    NOP parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    64-bites egyedi azonosító . . . . . . . . . . . : 025087530D404791
    Adatfolyam kezelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Média kártya kezelés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Általános célú napló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Hibanapló . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    CFA parancsok . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    CFast eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú fizikai szektorok (1) . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú logikai szektorok . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Írás-olvasás-ellenőrzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár méret . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás érzékelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás szenzor érzékenység . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Média forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . : Nem-forgó média (SSD)

    SSD Jellemzők
    ---------------
    Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Op. rendszer TRIM funkció . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve

    S.M.A.R.T. Teszt
    ------------------
    Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
    Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
    Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 1800 másodperc
    Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
    Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
    Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Támogatva
    Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
    Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
    Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 30 perc
    Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

    Biztonsági mód
    ----------------
    Biztonsági mód . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . : 2 perc
    Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . : 8 perc
    Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód, merevlemez lezárva . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . : Igen
    Jelszó számláló lejárt . . . . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági szint . . . . . . . . . . . . . . . . : Magas

    Serial ATA Jellemzők
    ----------------------
    S-ATA funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . : Igen
    S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . : Támogatva
    S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps) . . . . . . . : Támogatva
    S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps) . . . . . : Támogatva
    Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások véte.. : Nincs támogatva
    PHY esemény számláló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Nullától eltérő tároló offszet . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezér.. : Támogatva, Letiltva
    Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . : Nincs támogatva
    Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    Native Command Queuing (NCQ) . . . . . . . . . . : Támogatva
    Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32

    Lemez Információ
    ------------------
    Lemez Információ
    Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 128 GB (128 x 1 000 000 bájt)
    SSD Vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung S4LN054X02
    Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Serial-ATA/600
    Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung 40nm TLC V-NAND

    S.M.A.R.T.
    ------------
    # Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
    1 Raw Read Error Rate 2 200 200 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai..
    5 Reallocated Sectors Co.. 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    9 Power On Time Count 1 95 95 000000000B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    11 Drive Calibration Retr.. 1 99 99 000000000016 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
    12 Drive Power Cycle Count 1 98 98 00000000056C OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    170 Bad Block Count 10 100 100 000000000427 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    171 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
    172 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    173 Erase Count 5 96 96 000000000045 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    174 Unexpected Power Loss .. 1 99 99 000000000016 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    183 SATA Downshift Count 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    184 End-to-End Error Count 97 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    187 Reported Uncorrectable.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    188 Command Timeout 0 99 99 000000000031 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    190 Airflow Temperature 40 65 46 000000000023 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
    196 Reallocation Event Count 1 253 253 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    198 Off-Line Uncorrectable.. 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    199 Ultra ATA CRC Error Co.. 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 75 MB, 29 075 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 22 MB, 42 581 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 9 691,67 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 14 193,67 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 12 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 24071 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 12 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD10JPCX-24UE4T0 --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SCSI
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 01.0
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : ?
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)

    Jellemzők
    -----------
    Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Státusz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Rendben
    Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Lemez
    ASC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    ASCQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1 953 525 168
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1 000 204 886 016

    SCSI Információk
    ------------------
    Eltávolítható . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Letiltva

    Merevlemez Teszt
    ------------------
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

    -- Partíció információ --

    Logikai meghajtó Kapacitás Szabad terület Szabad terület Felhasznált terület
    C: (Lemez: #0) 110,8 GB 63,0 GB 57 % ########------------
    D: HP_TOOLS (Lemez: #0) 8,0 GB 8,0 GB 100 % --------------------

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47644 üzenetére

    Te valami fejlesztőnek szóló riportot tettél be, én pedig az itteni riportra gondoltam:

    ennek mérete fele akkora, ezen kívül csak az egyik lemez érdekelt volna (nem mindkettő). :)

  • Pros

    tag

    válasz Doky586 #47645 üzenetére

    ott csak ennyit ir az 1 TB wd blueról: -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD10JPCX-24UE4T0 --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SCSI
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 01.0
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : ?
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)

    Jellemzők
    -----------
    Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Státusz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Rendben
    Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Lemez
    ASC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    ASCQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1 953 525 168
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1 000 204 886 016

    SCSI Információk
    ------------------
    Eltávolítható . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Letiltva

    Merevlemez Teszt
    ------------------
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47646 üzenetére

    Nincs másik (asztali) géped amibe betéve látszódna hogy ez a hdd jól működik..?
    (csak a laptop, caddy hibáinak kizárása miatt)

  • Pros

    tag

    válasz Doky586 #47647 üzenetére

    De és abba tökéletes illetve itt a notiba is tökéletes Linux alatt :) ott minden szép és jó. :)

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pros #47646 üzenetére

    Eszközkezelőben annak az SCSI-nek nézzél utána és távolítsd el, az nem illik oda, hátha újra felismeréskor jobb dolgot telepít..

Új hozzászólás Aktív témák