Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    A következő problémákba ütköztem:

    Van egy Gigabyte H110M-S2H alaplapom, Ubuntu 15.10 van egy raid1-en, ami tökéletesen működik.

    Van egyéb lemez is a gépben, mind működik, kivétel egy Samsung 103SJ. Ha rádugom az alaplapra, felpörgés után kattog majd leáll.

    A gépbe raktam egy SIL3132 2 portos SATA kártyát, azzal nem kattog, az os is látja, a rádugott lemezeket is látja.

    Másik gondom:
    A SIL kártyával viszont olvasni tudom csak a lemezeket, és akkor is szinte 100%-on megy a cpu, tehát ilyen módon sem tudom használni a 103SJ-t. A kártyára dugtam több lemezt, egyikre se tudok írni.

    Találkozott valaki ezekkel a problémákkal? Neten egyelőre nem találtam hasonló eseteket.

    Közben megpróbáltam felmountolni, kiírta, a szokásos szöveget, hogy hibernálva lett, stb. Ntfsfix-el megpróbáltam helyreállítani, de nem sikerült, leakadt kb 10 perc után.

    Utána a bios-t alig akarta átlépni a betöltésnél, lekötöttem a HDD-ket, kivettem a 2 portos kártyát, de akkor is. Bios reset segített.

    Megpróbáltam egy windows-os live diszket használni, erre ott meg 2MB-osnak mutatja a lemezt, és a kötet neve: FAKEDISK.

    Mi a fene folyik itt, van valakinek ötlete? :) Egy régi gépben volt a lemez, ami már nincs meg, úgy gondoltam, berakom ebbe, és felmásolok mindent, történet letudva. Erre órák óta küzdök vele, hogy legalább olvasni tudjam.

Új hozzászólás Aktív témák