Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz CPT.Pirk #12852 üzenetére

    1360*768-a küldök ki, természetesen hdmi-n.
    1360x768-at akartam írni (a cikkemben is ez szerepel, hogy az oldalsó 3-3- pixeloszlop kihazsnálatlan marad), de ma is sikerült valamit elírnom... :W

    Viszont amit nem vettem észre, hogy a friss Catalyst magától 50Hz-et nyomott be, korábban 60 volt beállítva neki. A 25-ös DVD jól is néz ki vele 50-en, nem látok rángatásokat.

    Ez is a normális, hisz a DVD film 25fps-es, a helyes képfrissítés a 25 vagy többszöröse, 50Hz a legjobb ennek egy 50/60Hzes TV-n. Persze 25 Hzet nem lehet beállítani a VGA driverben, esetleg 25i-t igen bizonyos felbontásokhoz, még ezt kipróbálhatod, mert ebből a TV gondolom 50p-t csinál magának a kimeneti oldalon. Persze ha eleve 25p a videofolyam (gondolom az, ha jól tudom a DVD filmek azok), akkor ne használd a 25i-t, még ha lehetőséged is lenne rá.

    Az normális, hogy egyik filmnél sem stabil az fps? Az említett ultramarinesnél 23.6-24.4 között változik igen gyorsan, a piros és zöld grafikon tiszta rece, és a többi film is ilyen, a dxva-sok is. Pl. a DVD-nél nagyjából állandó, 24.8...

    ezt nem tudom, ebben nincs semmi tapasztalatom...

    A reclockot majd kipróbálom, a megtartása érdemes filmeknél jól jöhet.

    én is meg fogom a napokban, egyelőre még gyakorlati tapasztalatom nincs vele

Új hozzászólás Aktív témák