Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz balojazz #80745 üzenetére

    Szeretném megkérdezni, hogy mi történik a Zeolith-tal miután felvette a nedvességet?
    Elmondom: Egy külön fűtőszál, ami a zeolith rendszerrel van összekötve, megszárítja a zelithot. Viszont az esetek igen jelentős százalékában sajnos a zsír, szennyeződés, pára beszivárog ennek a fűtőtestek az üveg falára és a fűtés nem fog kapcsolni. Ez a hiba az összes zeoltihos Bosch, Siemens Neff gépet érinti. Először csak az lesz a furcsa, hogy vizesek az edények. Majd elkezd E31-es hiába dobni a gép. Az elején lehet hajszárítóval fújni a Zeolithot, s néhány alkalomra jó is lesz, majd újra dobja a hibát. Nem marad más mint a teljes Zeolith fűtési rendszer cseréje, amihez nagyon szét kell borítani a gépet. Ezt 80-100k alatt nem nagyon úszod meg, mert nem lehet külön cserélni.. az egész szar rendszert meg kell venned. Pont mint külön fűtőszálat sem kapsz a géphez, csak szivattyúval együtt tudsz venni. De talán keress rá a Bosch és E31-es hibakódra és rájössz, hogy közel sem passzív az egész működés és hogy, miért írtam "könyvtárnyi" irodalmat.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • mouzrr

    őstag

    válasz balojazz #80745 üzenetére

    Én úgy tudom nincs ventilátor a mosogatógépekben. Úgy szárítanak, hogy az edények melegebbek maradnak mint a benti levegő, így elpárolog róluk a víz. A ciklus végén talán hideg vizet enged be a gép alulra, ezzel is gyorsítva a folyamatot.

    Az automatikus kinyílás pedig segít hogy kiszellőzzön az eszköz, és ami még nedves maradt, meg tudjon száradni. Jellemzően a műanyag eszközök maradnak vizesek mivel nem tudnak annyi hőt tárolni mint egyéb edények, ezért nem párolog el róluk a víz.

Új hozzászólás Aktív témák