Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fero02 #24831 üzenetére

    Nem arra utaltam a leégetéssel, hogy papír miatt égett le, hanem hogy a minőségi érzetet produkáló korszerűbb(nek gondolt) kevlár hangszóró konkrétan nagyon csúnyán szólt, tehát önmagában az, hogy valami kevlár membrános, nem garancia az égvilágon semmire, ugyanakkor lehet jó is, és ugyanígy gyenge is.

    Butaság eldönteni az alapján hangszóró (komplett doboz) hangját, hogy egy vagy több hangszóró komponense papírból van-e, vagy valami egzotikusabb anyagból - és erre próbáltam rávilágítani. Remélem még nem késő, mert nem szeretném, ha illetőnk "úúú kevlár" és ugrana fejest egyből valami olyanba, ami azért hmmm. Szóval nem a világvége.

    A papír membrán merevségében én sem vagyok biztos, egy kevlárral szemben. De ezt nem is nagyon tisztem eldönteni, hiszen nem egyetlen paraméterben gondolkodom.

    Amit látok, az az, hogy rengeteg területen használják és nemhogy az otthoni audiofil-high-end világ, de a professzionális hangosítás is tele van velük. Ráadásul nem a lista alján, hanem a tetején, most direkt árra szűrve mutatom az alábbiakat. Nem mondanám, hogy a papír membrán az olcsó kategória. Azon tűnödöm hirtelen, persze csak képletesen, hogy vajon egy többmillió Ft-os eszközöket is gyártani képes Audio Note mondjuk hogyhogy nem képes arra, hogy a sokkal modernebb-merevebb kevlárra álljon át, őket konkrétan rohadtul nem a költséghatékonyság vezérli. Akár aranyból is kiöntik a membránt, ha arra lenne technikai-zenei bármilyen alap is, azok után, hogy ezüst vezetékeket alkalmaznak kondenzátorok kivezetésein, ezüstből gyártanak kimenőtrafókat és egyéb őrültségek (ki-ki döntse el hallgatás után, mi mennyire misztikum, vagy realitás kategória). De nekik mmmm... mégis jó a papír. És megannyi másnak. Nem, nem a Media Markt-os hangszóróknak. Azoknak tökjó a kevlár, design műanyag és megannyi egyéb csilivili anyag is aztán vagy jól szólnak, vagy nem.

    Egy online bolt kínálata. Rengeteg gyártó terméke van itt és rengeteg komplett prémium hangfalat gyártó cég vásárol ezektől a márkáktól.

    Otthoni felhasználás:


    PA világ:

    Szerintem ezek így beszédesek, főleg ha a membrán anyagok melletti pici számokat nézzük.

    Azt látom, hogy sokan technokrata módon csak az ilyen jellegű paraméterek mentén hajlamosak véleményt alkotni egy hangszóróról, hogy jó vagy rossz-e és ezután hajlamosak húzni mindenféle egyéb paraméter szemlélete nélkül mondjuk - esetünkben - egy kevlár irányba. Ez ilyen teljesen wtf kategória: ő sem tudja igazán, miért, én sem. Talán valaki igen. De hát .. legyen .. ha neki az KELL .. :U Csak ez egy segítő fórum és próbálom óvva inteni őket, hogy "hééé, ne ennyire vakon", mert megéghetsz.

    Én pont ezért nyilatkoztam úgy, hogy mindkettőből lehet jót is és gyengét is kapni, rohadtul nem a membrán anyaga határozza meg önmagában azt, hogy jó lesz-e egy hangszóró hangzása vagy sem, egy dimenzióval kintebb menve ott van ugye a doboz körülötte (ha van egyáltalán) :) , a csatlakozó terminálok, kábelek (dobozon belül, kívül), doboz csillapítás, erősítő, váltószűrő, amp/preamp, interkonnektek, szobaakusztika, forrás minősége és még n+1 akár elektromos, akár akusztikai, akár pszichés dolog. (Sajnos a psziché is "növeli" a hang minőségét, nem beszélve saját fülünk érzékenységétől és egyedi "frekvenciamenetétől") de .. ahh, ez már túl sok.

    Tehát a papírnak, bárhogy nézem, ma, a XXI. században az összes egyéb anyagnál nagyobb létjogosultsága van továbbra is az audio világában. Nem hinném, hogy azért, mert kartell megy esetleg a háttérben, hogy növeljük a világ papírfogyasztását. Ez nem olajipar versus elektromos autó sztori, vagy egyéb hasonló konspirációra okot adó dolog. Legalábbis így gondolom.

    Így aztán, ha azt mondom, óvatosan a kevlár miatti előnyben részesítéssel, az jogos.

    Ugyanúgy, mintha azt mondanám, hogy óvatosan a papír miatti előnyben részesítéssel.

    Ez 1 komponens és a lánc iszonyú sokból áll össze ahhoz, hogy jó vagy nemjó legyen. :U Teljesen nem érdekes, milyen anyagú a membrán, annyi ponton vérezhet a "hangreprodukáló eszköz". Nem ez alapján kellene-illene dönteni. Még egyedi hangszóró választás esetén sem, nemhogy amikor előttünk 2-3 konkrét doboz, hogy "hmm.. egyik papír, másik kevlár, tuti jó, ha kevlárosat veszek ?"

    Nem, nem tuti jó, kedves kérdező. Csak lehet, hogy jó. Óriási különbség. :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák