Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inhouse

    őstag

    válasz Inhouse #72223 üzenetére

    Hmmm...már egész magabiztos voltam a megvalósításban, amikor eljutottam oda, hogy levettem a Samsungot és elém tárult a régi fali tartó. Melléraktam az újat, ami a nagyobb TV-hez való és elszörnyedtem. Én inkább a régire raknám fel. Vastagabb a lemez, szélesebbek az idomok, eleve több anyag van benne, komolyabb a súlya is. Ez a Nedis-es egy vicc mellette.
    Az LG-nél a Vesa 300*300 pontok a középvonal alatt vannak elhelyezve. Én meg valamiért szeretném, ha minél magasabbra kerülne a felfogatás a TV-hez képest. Ha maradna így, ahogy most van, nem jó a magasság. Ha a TV-re a legalsó felfogatási pontokkal rögzítem, akkor az akasztási pont a TV tetejétől 390, az aljától 450mm-re kerül, már ez is alig 60mm-rel van a középvonal felett. De így csak 20-30mm maradna a TV és a felette levő szekrény között. Ha egy lukkal arrébb fogatom a TV-re, akkor minimum 50mm-rel, max 80mm-el kerül lejjebb a TV a falon, tehát éppen meg lenne fent végső állásban a 100mm, amit előírnak. Viszont az akasztási pont a TV középvonalához képest lejjebb lesz. Ez nem gáz? Csak engem zavar? Miért rakták ennyire alulra a TV-n a felfogatási pontokat? A felső VESA csavarpontok a tetejétől ~370mm-re, az alsó lukak az aljától ~170mm-re vannak. Mondjuk döntve így ütközik fel legkevésbé a falra az alsó éle, talán ezért...
    Meg van minden vasanyagom, amit eredetileg terveztem a másik konzolhoz. Nincs leszabva, csinálhatnám a régihez is, de minek?
    A B terv az lenne, hogy lejjebb raknám ezt a régit. A falban levő cső kilépési pontja miatt minimum 150mm-el kell. Akkor már borul a mániám, a középvonal.
    A C terv az lenne, hogy fennhagyom így a falon, max kap a 300-as pontoknál 1-1 átmenő csavart, a többit az állványcsavarok (6db) megoldják ahogy eddig. A kiemelést a faltól, illetve a lejjebb engedést meg 2 db zártszelvény közdarabbal oldanám meg. A TV-re rögzíthető rész és a TV közé. 30-as zártszelvénynél kb. ugyanannyival több hely maradna a TV és a fal között. Eltolással az akasztási pontot tarthatnám a középvonal felett. A falra rögzített darab maradna a mostani állásban, ahogy írtam, 2 menetesszárral átmenőben megtámogatva a 300-as akasztási pontok körül. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb, legerősebb, legbiztonságosabb...
    Érthető, amit írtam? Szerintetek?

    Üdv Inhouse

Új hozzászólás Aktív témák