Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz donmackó #46276 üzenetére

    Csak így minden alkalommal nem lekapcsolni hanem lehalni fog a gép. Ellenben ha benne az akku akkor mivel az úgy is szar pár perc után szépen lekapcsol magától. A másik hogy ha úgy veszed el az áramot akkor a torrent következő indításnál a döglassú vinyó miatt fél órán át nem tölt semmi hanem csekkol.

  • tatabike

    őstag

    válasz donmackó #46276 üzenetére

    Akkor a Te megoldásod jó lenne a szar akkuval kombinálva, mégpedig úgy, hogy két időkapcsolót használok. Az elsőbe csak simán beledugom a noti töltőjét, és beállítom, hogy éjféltől reggel 7-ig menjen. Ez semmi extra.
    A másodikat beállítom úgy, hogy pár perccel az első után kapcsoljon be egy áramkört, ami annyit csinál, hogy amikor áramot kap, rövidre zárja a noti bekapcsoló gombját 1-2 másodpercre, és ennyi. A gép szabályosan bekapcsol, elindul a kliens a winnel együtt. Megy a töltőről szépen reggel 7-ig, akkor az első időrelé elveszi az áramot a töltőről, és az akkuról megy tovább a gép, ami ugye hamar lemerül, és ezt "látva" a noti ismét szabályosan szépen kikapcsol (beállítom rajta az adott akku-szinthez a kikapcsolást). És ennyi a történet.
    Ehhez kellene egy olyan kapcsolás, ami tápfesz hatására egyet billen zárt állapotba, amely zárt állapot addig marad fenn, míg egy feltöltött kondi és egy ellenállás megfelelő értékben kombinálva ott tudja tartani 1-2mp-ig, majd nyit a kör, és nyitva is marad. Ez megoldható?

    kernel, arra gondoltál, hogy hibernált állapotból felébreszteni a gépet? Olyankor nem megy a vinyó, meg semmi, ugye? Ha jól sejtem, az egy olyan állapot, amikor épp az adott helyzetben "lemerevedik" a gép, és a következő piszkálásig ott marad, és csak annyit fogyaszt, hogy "tartja" az adatokat, vagy valami ilyesmi.

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák