Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    Sziasztok,

    Utóbbi időben elkezdtem a gépemet minél némábbra építeni, ezalatt lett egy kis tapasztalat ventillátorokról, gondoltam megosztom.

    120mm:
    Arctic F12: légszállítás jó, de kis és nagy fordulaton is kerreg (2 darab volt, mind2 ilyen), csalódás
    Arctic P12 (3 pin): légszállítás közepes, magas sztatikus nyomás, 12v-on vállalható és nem zavaró hang, 400 RPM (5v) néma
    Be Quiet Pure Wings 2: légszállítás közepes, 7 és 12v-on is hangos, 400RPM (4v körül) néma

    140mm:
    Be Quiet Silent Wings 3: légszállítás alacsony, porszűrőn át már szinte semmi, ahhoz képest 12 v-on van hangja is, 400RPM (5v) néma, árához képest nevetséges
    Fractal Design Silent Series R2 (már nem kapni talán, 3 pin): fordulaton hangos is és kerreg is, légszállítás nagyon jó, 400RPM néma, de itt annyi levegőt fúj, mint a Silent Wings majdnem maxon

    Jelen állás szerint 10 venti (abból 5 system) pörög egy légszállításra optimalizált méretesebb ATX házban. Azt tudja, hogy reggel ébredésnél meg kell néznem, hogy nem-e ment el éjjel az áram - mert elsőre nem is hallom a cuccot. Ebből a 10ből 3 van még, ami cserés, azok pedig az Accelero Xtreme 3 VGA-hűtő 92es ventijei...F12-re hajazó dizájn, bár ezek sokkal jobbak. De relatíve ezek jelenleg a leghangosabbak, 5v-on is. S mivel ott alig fújnak, játék mellé pörgetni is kell őket, hogy a vrm, vram, általában a pcb és a rajta lévő alkatrészek is kapjanak elég hűtést. 3x Silent Wings 92mm volt csereként tervben, de a 140essel való tapasztalat után másik típust kell oda találnom...ehhez kérnék tanácsot. Már közel a "nirvána" :) VGA cooler OFF-al nyitott házban a táp tekercsei, meg az alaplapi kondik "hangosabbak", mint a hűtők, pedig van légáramlás is szépen. Még egy jobb fan controller, ami párat le is állít amikor nem kell, és már elnyelni fogja a zajt, nem is csinálni :D

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Grózi #34215 üzenetére

    Trial and error, illetve empirikus úton megy a dolog...

    Nekem az SW3 egy szemét, nemcsak az árához képest, hanem en bloc. Oké, kis fordulaton néma, de ennyi? Egy dolgot tud nagyon, az pedig a jól fókuszált légáramlat, legalábbis addig amíg nincs előtte szűrő :) Pedig a szűrőn túl is csak mesh van...mondjuk én már csalódtam egyéb BQ cuccokban is.

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz ceia #34218 üzenetére

    Nem ordítóan hangos, attól a szinttől messze van a Pure Wings 2...de azért van neki egy kis határozott akusztikája. Árában szvsz jó választás

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz CSB29 #34233 üzenetére

    Olcsóbb/keményebb anyagból készült keretbe néha rohadt nehéz belehajtani...a lapát pedig lehet, hogy azért ér a házhoz, mert kicsit deformálódtak a karok, amit a motort tartják. Próbáld meg visszagörbíteni vagy vmi...tudom, gettó mod, de egyszerűbb cuccoknál ilyen apróságokon nem kell fennakadni

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Methionyl #34236 üzenetére

    Légszállításuk rendben van? 80as vagy 92es lett végül? Ezekre pályázok én is, hűtőbordára kéne 3, de a 140es a márkából nem vált be...lehet, hogy kisebb méretben jobban működik

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz VTom #34249 üzenetére

    lyen cuccoknál már hiába fújatod levegővel, a hősugárzás is olyan, hogy mindent felfűt...mATX házban/ platformon pláne. Nekem is az van (volt), és az Xtreme 3 úgy vettem észre, hogy nem is igazán jutott alul a szűkebb helyen levegőhöz. CPU-ra itt már kéne egy vízhűtés...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    Arcticból az újabb P-s "Silent" cuccok nem olyan rosszak, legalábbis a korábbi Fxx szériához képest :) Pláne árukhoz képest, és ez úgy általában igaz a márkára. Accelero xtreme-nek a ventijei közepesen vállalhatók/közepesen rémesek (viszonyítás kérdése), jól szabályozva talán oké, egyes gyári VGA-khoz képest megváltás. De hozzá kell tenni, hogy a komplett cooler 15k HUF - ami 2x SW2 92mm ára.

    Múlt héten jött Arcticból 3x Bionix P140, meg 2x Bionix P120...a korábbi vegyes tapasztalatok ellenére adtam nekik egy esélyt. Egyelőre nem bántam meg. Folyadékcsapágyas motor, 200-2000 közötti fordulat, zörgés csörgés nincs. Kis fordulaton effektíve hangtalan, feltekerve hajszárító szintű légáram van...középen fúj is, halk is. Bordára, vagy kifújásra valók, sztatikus nyomásra optimalizált, működik. Persze némi Arctic-os hanyagság sem marad el, a keret nem a legerősebb, 140es méretben már határozottan gyenge. Szilikon rögzítőkkel meg alágumizva kiegyenlítve nincs baj...de legalább könnyű a venti, bordára téve ez pl. jó.

    Beszívóra kell még valami értelmes. Talán kipróbálom a Bionixból az F140et oda (az légszállítás optimalizált), illetve a TY-147A normál méretű foglalatokba belefér, mehet? Elsőre fura az a keret:)

    Amúgy némi szerelgetés után átértékeltem a Silent Wings 3at...ez nem rezonál, ezzel nem kell gumizgatni, a gyári pushpin-es felfogatási rendszere hibátlan, könnyen megy fel-le...mocskos minőségi termék úgy egyáltalán, semmi ügyeskedésre nincs szükség vele, beszerel, működik, csendes...

    Lett még a Fractal Design-tól a Silent Series R3, ez felejtős, de amúgy is budget venti...illetve jött egy NZXT Grid+ V3 belső vezérlő, ezzel a teszt még folyamatban

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz abridabri #34342 üzenetére

    Kíváncsi lennék egyébként, hogy mennyi a különbség műszakilag ezek között, meg a dizájnosabb bionix-ek között...jó eséllyel nem sok:) Lapátok közt semmi eltérést látok, és ha a motor ugyanaz, akkor jó budget cuccok valóban. És ennek a hagyományos kerete biztos stabilabb is.

    Szerencsére találtam a TY-147A-ból SQ verziót magyar webshopban, árukereso-n csak a kör alakú kerettel volt. Ami viszont az én házamba, és szvsz akármelyik standard 140eseket fogadó házba-keretbe nem menne bele, lévén hogy 152mm széles...(méretek itt)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    Néhány napja hajtja a ventijeimet egy NZXT Grid+ V3...

    Egyelőre teljesen meg vagyok elégedve vele. Külföldi oldalak sokat szidták a szoftverét, de nálam működik (NZXT Cam, tud a szabályzáson kívül fps counter-t, túlhajtást, közösségi funkciókat, de ezekkel nem foglalkozom) :)
    6 csatornája van, 5W/csati, 30W össz. teljesítménnyel. Tud kezelni 3 és 4 pines ventit, de a 3 pinessel pontatlanabb...illetve alul szereti kicsit jobban forgatni a 3 pinest, mint ami a beállított %os érték. Ventiket leállítani és X fok beállított értéknél indítani tudja. Kontroll lehet CPU v GPU hőmérséklet alapú. Csatornánként lehet állítani, görbével, vagy fixed érték. Gyári görbék mellett 5 egyénit tárol. Minimum 20%ot lehet állítani görbével. Reakciók gyorsak, szabályzás rendben.

    Eddig megbízható, fagyás akadás nem volt, pedig erőltettem. 2 dolog: a szoftvert nem szabad véletlenül sem bezárni, mert akkor az utolsó sebességen áll a venti, illetve ha egy csatornán vagy összesen túl sok venti van rajta, akkor lekapcsol. Nagysebességű (2100RPM) 140esből 2-t egy csatin már nem bírt el, 1000 RPM 140esből viszont jelenleg 3 is van egy csatin, viszi. Jelenleg össz. 6 darab 140es, és 2 120as ventit vezérlek vele (ezekből 3 140es, és a 2 120as tud 2000 RPM felett), bírja.

    Bootolásnál, illetve szoftver betöltésnél is felpörgeti a ventiket egy pillanatra maxra, ez először irritáló volt de már nem zavar - illetve ált. 24/7be ON a gép, szóval nem releváns. Legalábbis amíg nem matatok a BIOS-ban. Más nemtetsző dolga nincs. Szoftver sok erőforrást nem kér (jelenleg 0.7%)

    Rögzítése 4 hátoldali mágnessel történik a házon belül bárhol, ahol fém és hely van. Jó megoldásnak találom, bár sanszosan érdemes nem matatni az alaplap környékén a mágnesekkel. Belső USB portot kér, illetve a tápegységről kapja az áramot Molex csatin át, kábele van.

    Merem ajánlani

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz snecy20 #34381 üzenetére

    Nekem vannak ilyenek, Bionix 120asban és 140esben is. Első benyomás nagyon pozitív volt...azóta észrevettem, hogy bizonyos magasabb fordulatszámokon (egy-egy pontos fix értéknél, +/-20nál már nem) búg a motor...

    Kár érte, pedig egyébként kellemes cucc lenne. 400-500as fordulaton konkrétan még annyira sem hallani, mint az SW3-at :D

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz snecy20 #34384 üzenetére

    Háát azért ezek már árban sem eldobós kategóriák...tudnak itt ajánlani 1k-val többért olyat, ami alul szintén silent, de felül sem fog meghülyíteni ha felpörög a rendszer :D Nem mintha amúgy ott hangosak volnának, nagyon nem. De az a búgás VGA bordán 930 meg 1240nél kicsinál :D

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    Erről egyébként mi a vélemény? Noctua NF-A9 PWM

    Bordára lenne

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz snecy20 #34395 üzenetére

    Búgást hallasz belőlük? Ilyen jellegzetes középmagas hang...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz mackosajt #34404 üzenetére

    Csinálnék összehasonlítást bordán a kétfajta újabb P-s Arctic, meg a BQ Pure Wings között...csak nem tudom annyira meghajtani a non-k cpu-t, hogy értelmes melegedés legyen :)

    Bár szvsz a BQ nyerne...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34407 üzenetére

    SpeedFan nevű szoftver van (volt), ami ki tudta olvasni az alaplap/vga/hdd szenzor adatait, meg vezérelni a lapra csatlakoztatott ventillátorokat. De azthiszem z97 az utolsó chipset, amit támogat...még Socket 775ön használtam megelégedéssel. Nem érdemes már foglalkozni vele.

    CAM+Grid V3 azóta is hibátlan, betölt, működik, nem fagy. Start minimized és foglalkozni sem kell vele. A hardver mágneses rögzítése stabil, ház oldallapon van belül, nem esik le, nem mozog. Ilyen kábellel a túl nagy áramot felvenni próbáló ventik miatti nemindul problémát is meg lehet oldani...ezzel közvetlenül a tápról kapják a 12v/GND-t, vezérlés és sebességjel meg megy az eszközbe.

    Ház beépített fan controllerével szórakoztam...illetve potis, meg programozható 5.25 meghajtóba illő külső eszközök vannak, de ez szvsz jobb, gondozásmentesebb.

    Corsair Commander van még, ami belső és szoftveres cucc. Az annyival tud többet, hogy hőmérsékletet mér 2 szenzorral, és azok alapján is tud vezérelni. Pici kis kábeles tappancsokról van szó, amit lehet tenni ahova épp kell (mondjuk vrm borda, pcb, esetleg ram). Komolyabb reviewereknél láttam ilyennel mérni dolgokat...persze hogy abban az mennyire pontos, meg mennyire szívesen pakolnád a komponensek közelébe (sanszosan elektromosan vezető a tappancs felülete, szigetelve meg már megint pontatlanabb), az passz :) Igazából Tjunction-t nem próbálnék mérni vele. Hiába mutatna x fokot bordán, v ház tetején pontosan, attól még a chipben vagy a kondiban belül lehet x+10 meg x+40 fok is.

    Ezek vannak...nálam ez bevált. Ezen a ponton a megfelelő méretű bordákkal cpu/gpu hőmérsékletet nem látok 60 felett, légáram irányítható, zaj sincs...optimális ventiket kell megtalálni hozzá. Illetve arra figyelni hogy egyes kondik, chipek, induktorok ne süljenek csendesüzem közben valahol (itt még van mit javítanom).

    Mondjuk VGA csendesítésre lehet, hogy egyszerűbb lett volna kapásból full cover vizesblokkot rendelni, mindenre jobbfajta thermal padet tenni, és csatlakoztatni hozzá egy AIO-t (vannak gyári modding kitek az értelmesebb darabokhoz). Mire a végére jutok, árban ugyanaz lesz. Tapasztalatom nincs vele...de ebben nincsen pumpahang, és mellette alszok...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34409 üzenetére

    Mik a bajok vele? Verzió? Konfig? Szidják egyébként...Grid V3 v V2? V2höz tudok felhasználó által leprogramozott alternatív szoftvert :D

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34411 üzenetére

    Offline opció van. Bejelentkező ablakon - ha épp nincs net, és nem lép is azonnal be - ott a "continue as guest", vagy valami hasonló szöveggel. Venti vezérlés megy simán net nélkül, a közösségi dolgai miatt kéri.

    Elvesztette magát boot közben mit jelent? Bejelentkezés megáll a szoftverben, vagy leáll a hardver és nem forognak a ventik? Esetleg más?

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34413 üzenetére

    Asszem először nekem is kellett egy szoftver reinstall, meg eszköz ki-be...nyilván nem ok nélkül szidják akkor. Biztos laptól/chipsettől is függ a dolog, talán a gyári oldalon/fórumon van vmi okosság...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34415 üzenetére

    Hátőőő...nem foglalkoztam vele őszintén szólva, reddit-en jött szembe a véleményözön és ennyi. Lehet, hogy jobban szereti ezt a lapot, vagy chipsetet...vagy lehet, hogy minél régebbi windózt telepíteni, és minél több szemetet letiltani/kikapcsolni benne mégiscsak jó döntés. Néha beválik a shotgun módszer....

    Józanul nézve talán még az USB-n múlhat. Bár azt így a SpeedFan után én sem értem, hogy miért olyan nehéz ezt működőképesre megcsinálni. Az viszont igazán cinkes lehet, ha vki a csilli-villi brand AIO-t akarná így ezzel vezérelni...mert odavannak amúgy sokan az NZXT-től (is)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Hegyirabló #34425 üzenetére

    Kis fordulatszámon a 2 másik paraméter ma már menni fog. Feltéve, hogy olcsónak számít persze...az azt tudókból ez az (aa eaz z)

    Szóval, saját tapasztalatból ajánlom...bár azóta feljebb ment az ára (link) (BL046 az 4-pin, BL039 = 3-pin)

    @v2:

    SWIF2 van belépő áron mindkettő méretben. De az inkább bordára talán? 80as méretben én házra csak Noctuákat említenék talán, ha teljesítményt és visszafogott hangot együtt keresel. Itt meg itt infók

    Illetve Silent Wings van még mind2 méretben. Ismereteim és nagyobbal tapasztalatom szerint so-so mindenes. De az kevésbé tűnik teljesítményorientáltnak. Viszont olyan kussban van...

    Ha komoly géphez kell: akkor pont a kis méret, meg a sztatikus nyomás a 2 olyan dolog, amit igazából csak a high-end cuccok csinálnak jól. Hát még, ha a halkan is kell :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Hegyirabló #34432 üzenetére

    Szívesen.

    Ha egyébként elégedett vagy vele, akkor már nem lesz probléma...

    A sajnos valós rögzítési parákon ezekkel lehet effektíve segíteni. És sokat. Ventillátor keret+rögzítési felület közé meg némi kreatív rezgéselnyelő anyag maximalistának mehet...szilikon gumi, v eredetileg tömítőgyűrő (csak puha legyen) ér. De ha házoldalra teszed, akkor ezen az Akasha cuccon alapból van némi réteg a fém él, meg a ventillátor közé. Csak ne fordítva rakd először :) (mint én)

    De a Silent Wings 3 sarkain lévő kis sínekre patenttal záródóan felmenő gumibak + pushpin megoldáshoz képest...sóhaj.
    Bak egyik oldal egyenlő magasság a kerettel, másik oldal +1mm, hogy véletlen se érjen a házhoz - még a gumírozott éle sem a keretnek. És tetszés szerinti oldallal rögzíted...ó ezek a németek. Legalábbis a jobbik részük :) Külön szavuk van arra hogy miképp rögzítesz valamit úgy, hogy az a megoldás véletlenül sem adjon át rezgést a 2 felület között. Avagy "entkuppeln" :D Mert natürlich, hogy az csak úgy fog passzolni...nahm. (sóhaj off)

    @Noctua ipari venti

    Szóval ipari...vagyis ipari. Első dolog ami az iparról épp eszembe jut, az a zakatolós techno. Talán nem véletlen. Hányszoros terhelésre, milyen körülményekre is lehet az építve az otthonihoz képest? Naná, hogy lesz hangja...

    Bár konkrétan nem tudok még Noctuáról beszélni. Persze ha megjönne végre a csomag....

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Hegyirabló #34443 üzenetére

    Mondjuk én sem teljesen értem...de az engem ritkán zavar

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    Tegnap végre volt időm felszerelni a Noctua NF-A9 PWM-eket VGA-ra...fórumon nem találtam róluk véleményt, így írok.

    Szabad térben kipróbálva fordulaton volt egy kis helikopterhangjuk, ami bordára szerelve eltűnt. Idle-ben 500-600ig természetesen teljesen csendes, még akkor is, ha mind a 3 megy belőlük. Fordulaton _kicsit_ több a hangjuk viszont, mint amire számítottam - de a teljesítményre nincs panasz. A légáram 1500 és afelett összehasonlítható az egyszerűbb 120as ventijeimmel, bordát nagyon jól átfújja már 1000-1200on, és ez látszik a hőfokokon is. A csomagban van hosszabbító, és 2->1 összekötő kábel, barátságosabbá teszi az árat, ha azok amúgy is kellenek. Sarkokon gumi felfekvő felület, a keret a bordával nem érintkezik. Rezonancia nincs.

    Szvsz félreértett cuccok ezek, SW3 92mm sanszosan tud ennél halkabb lenni...a teljesítmény viszont meggyőző. Accelero Xtreme 3 bordán talán még egy koppig OC-zett 1080Ti-t is 60 fok alatt tudnék tartani ezzel a setuppal, és még nem is maxon xd

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz tomgabor #34515 üzenetére

    Szia,

    High-end ventik alapvetően folyadékcsapágyasak, a Noctua NF-A9, amiről fentebb írtam, az pl. 92es.

    Ebben a méretben prémium kategóriában a Silent Wings 2, illetve a Shadow Wings 2 ventiket szokták ajánlani a Be Quiettől. A Shadow Wings mondjuk puskacsapágyas, de én azon nem aggódnék (motorhangja őtőlük a legalapabb Pure Wings-nek sincs nálam)

    Összehasonlítani sajnos nem tudom őket, pedig kíváncsi lennék...na majd ráteszem a kezem egyre:)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dark KillerX #34517 üzenetére

    Szia.

    VGA hűtésben azthiszem, kompetens vagyok...1070-re S3 helyett én inkább a Twin Turbo II-t ajánlanám, azért az jobban melegszik...illetve nekem volt egy hibás forrasztással, görbe talppal szerelt s3-hoz szerencsém.

    A cooler felszerelése ref pcb-re szvsz nagyon egyszerű lesz. Figyelmet inkább a VRM Mosfet-ek és a vram-ok minél alaposabb behűtőbordázása kér. A Twin Turbo II-höz kapsz egy megfelelő szettet mindenféle kis borda"süni"-vel, ami kicsit körülményesebb, de talán (szerintem) jobb megoldás lesz oda, mint az S3, ill. a Twin Turbo III passzív bordás hátlap+pcb-re hátul thermal pad-es hőelvezetése. Ref kártyán a süniknek helye is lesz bőven. (bár maximalisták tolhatják mind2-t egyszerre, backplate alatt telerakni a kondik, ramok, induktorok etc felett thermal paddel, és öntapadós borda a backplate-re pl., legalábbis nálam most így van)
    A csomagban kapott hővezető ragasztó a sünik rögzítésére tökéletes lesz, megfelelő kötést ad, később le is vehető némi türelmes lazítással fogóval. Annyit ajánlanék, hogy az előírt egy óra helyett majd mondjuk egy éjjelt hagyd kötni, mire használatba veszed.

    A gyári 2 92es venti, amit az Arctic ad mellé az nem a legjobb, de ref blowerhez képest megváltás lesz, illetve az egész cooler kerül 2 Noctua árába...később azokat cserélheted, vagy mehet rá egy 120as is. A ventik vezérlése mondjuk kérdéses, attól függ mit enged a vga bios/szoftver...

    Ha írsz egy konkrét típust, akkor keresek képet a PCB-ről, és nézzük. All in all egyáltalán nem necces meló felrakni egy ilyen hűtőt, pláne nem ref kártyára, de el lehet vele bíbelődni.

    @Zwiebi: Azért a 350RPM-el terhelés alatt hajtást hosszú távra nem ajánlanám, legalábbis az én 1070Ti mini-m alapján :) Ezeknek a coolereknek egy a baja: az oké, hogy a VGA chip-et behűtjük, de melegszenek ott a kondik és egyebek is rendesen (legalábbis nálam), és azok azért kérik a légáramlatot. Nálad alulfeszelve 1060-on mondjuk lehet, hogy nem gáz - de ha eddig nem figyeltél erre, akkor magadat a ház oldalát megtapintással leföldelve, és az alkatrészeket ujjal érintve meg lehet nézni, mi mennyire forrósodik ott. Illetve én most külső fan controllerrel vezérlem a hűtést, de járatok rajta ventit idle-ben is...kell egy kis légáramlat annak, ha gyárilag nem úgy volt tervezve, akkor így a biztos....

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Zwiebi #34522 üzenetére

    Na erre a gyári bordára majdnem csúnyát írtam :D És ez 120w TDP-re...ehhe. Tökéletes ez a setup akkor így. Ventillátor elhelyezés is szimpatikus, kap a VRM hűvös levegőt szépen.
    Kétoldalas szalagnál a ragasztó mindenképp jobb, és le is fogod tudni azzal is venni, ha esetleg le kell. Kábeleket én legutóbb 3 óráig rendezgettem mire minden eltűnt, aztán vmit belenyúltam és most megint káosz van. Persze kész nincs még most sem, így fotó no...de már 98%os xd
    Twin Turbo amúgy kialakításban különbözik az S3-tól, sűrűbb és 3al több borda, kicsit más méret és masszívabb talp, de valóban, amúgy hasonlók. Egyébként így alulfeszeléssel akkor viszont jobban is hűt, mint amire számítottam volna...

    @Dark KillerX

    Konfigodra ránézve: tény, kelleni fog oda egy jól beállított ház szellőzés is. Tuning CPU-val 1070 mellett melegedés már van. Alulra sem hülyeség ventillátort tenni, jól szív ott is, és az szépen adja a VGA-nak. Grózi ventillátorokban járatosabb, de 8k-ból talán kijön 3x Pure Wings 2, vagy 2x Lepa Bol.Quiet, ha 120as kell. Felső kettőből az előrébb lévő befújó v szívó? Befújásra állítva jobb eredmények szoktak lenni. Szóval alul, elöl, és felül-elöl be, felül-hátul ki, a hátsó meg szintén ki. Ha ez nem lesz elég, akkor esetleg mehet oldalra is - de ennek így már működnie kéne.

    1070 FE PCB-re ránézve hely sünizni bőven van. Hűtő tartókeretnek sem kéne eltakarnia a Vram-okat, így faragni-csiszolni sem fog kelleni. Mosfet-ekhez közel vannak a PCB-n kis komponensek, szvsz azok alacsonyabbak, így nem fognak hozzáérni a sünik talpához - de erre figyelnék, hogy véletlenül se legyen egy olyan. Ha van, nem probléma, vágni-levenni lehet a süniből, és nem kell feltétlen a közepénél ragasztani. Mehetnek nyugodtan a legnagyobb sünik ami oda illenek, abból nincs baj. A csomag tartalmaz eleget és többfélét, ragasztó sem kevés, szépen ki lehet legózni.

    Rendelés mehet. Paszta van a hűtőn gyárilag, de azt esetleg rendelnék mellé ha nincs otthon...egyszerűbb és biztosabb, ha összecsavarozás előtt attól megtisztítva rá tudod próbálni. Akár pont ezt jóáron.

    A ventillátorok 4-pinesek,tudni fogod vezérelni őket a vga csatlakozójáról - bár az FE minimum fordulata 1100, ami nem kevés. Nézd meg, hogy alaplapi csatlakozóról biosból, vagy szoftveresen lehet-e gpu/vga hőmérséklet függvényében ventit irányítani, és ha igen, akkor úgy jobb lesz. Illetve a te konfigodon valószínűleg működni fog a SpeedFan, amivel szoftveresen vezérelhetsz akármelyik érzékelt hőmérséklet alapján alaplapról ventiket...leszabályozva idle-n egészen minimális hangjuk van ezeknek is.

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz F.B.I. #34525 üzenetére

    Az a csatlakozó az érdekes...5 pin?

    Arcticból ez a mostani 3 pines silent sorozat az nem teljesen elvetendő kategória, de ha sokat lesz használatban, akkor előbb-utóbb morogni fog. Nem olyan rémes darab, de helyette munkaállomás használatra inkább ez: BQ PW2 (ez 3-pin, van 4es is)

    A Sima F-es sorozat pedig rémes, nem jumbo jet, hanem inkább Huey helikopter vietnámból. Helyette Swif2 80mm, 3-pin. Van belőle max. 1100tól 2000 RPM-ig többféle, ennek megfelelően alakul az induló és minimum fordulatuk is. 1100as v az 1700as biztos elég...

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz F.B.I. #34527 üzenetére

    Itt valóban kérdés, hogy az az ajzat mit tud vezérelni...az eredeti ventin 4 v 3 eres kábel van?

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dark KillerX #34533 üzenetére

    Hmm...hát akkor, bár nem engem kérdeztél, de mondjuk:

    Egyik alpenföhn-öd mehet front, az előrébb lévő felső helyről, beszívásra...konkrétan milyen típus? Azok ketten akár mehetnek a top hátsóval egy pinről is elosztóval.

    A másik 14 centis alsó helyre egy Pure Wings 2 140mm 4-pines (1500 rpm), hátra pedig szintén egy Pw2, 120mm 4-pin 1600 rpm szintén elosztóval, a másik 4-pin csatiról. Én tudom ajánlani az alsó ventihelyet is, házadon magasabb talp van mint az enyémen...porszűrésre érdemes figyelni max.

    És mivel front egy venti fér, ezért oldalra is 1 az alsóbb helyre, azt pedig a 4ik, dc-s csatiról (ha dc-s, tehát nem pwm, de fesz alapon szabályoz), ezt: PW2 1500 RPM 3-pin Ezt pedig alapból VGA idle mellett 0ra, vagy minimumra szabályozni (de nem a hang miatt, mert a PW idle mellett aludni lehet, hanem h ne fújja üresben a port. Esetleg oda is szűrő (k))

    A ventik 10k-ból postával talán megállnak, megérik (nagyon)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dark KillerX #34535 üzenetére

    Áháá, 120as...akkor ebből egy a top első helyről mehet alulra, a társával párba kötve. Előre 14es helyre meg a pw2 140es.

    És akkor az a 2 swif2 120, ha jó állapotban van, elvileg mehetne a 2 oldalsó helyre...ha jók, akkor oda a pw2 120 3-pines sem kell. Árából viszont porszűrő oda oldalra, a ventik fölé akkor nem ártana (ventit, ha elfér, oldalt majd a házlap belsejére tedd, szűrőt meg kívül, föle)

    Ill. így képzelném én el

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz ace05 #34538 üzenetére

    @ace05

    "Lélegzés" alatt mit értünk?

    @Auriga!

    200assal sajnos nincs tapasztalatom. Mintha 180asokat, illetve 2 140est jobban ajánlottak volna...házadra rákeresve nem találok semmit. Egy Enthoo Pro-t találtam csak a típusszámban a PH-SE utolsó 2 betűjét megfordítva, de abba nem megy 200as. Tudnál linket adni hozzá?

    @minek?:S

    Pure Wings és Silent Wings van nálam. SiW-ben folyadékcsapágy van, PW, ShW-ben (leírás szerint) puska. Folyadék alapvetően (a jóféle) tartósabb, halkabb. De egy jól megcsinált (!) puska sem fog holnapra kikopni...és az is tud kis fordulaton néma lenni. (fél év 24/7 forgó PW2-k nálam semmit se morognak)

    PW: műanyag keret, klasszik keretes-csavaros rögzítés, alul néma, felette talán közepes hang. Maxon azért lehet hallani. Tartós, megbízható, merev, nem rezeg.
    SiW: prémium, gumiborítás a kereten, választható le-fel tehető rögzítés (gumiágyas csavaros, vagy gumiágyas pushpin-es) alul néma, középen nagyon halk, felül halk...high-end.

    Shadow Wings-et bátran szokták ajánlani...azon amit én láttam, fix pushpin-es gumiágyas rögzítés van, ami szvsz tökéletes, házba, keretbe a legjobb. Bár ha egy mindenképp csavarozós helyzet áll fenn, pl. borda, akkor az ott nem feltétlen jó. A csapágy azon még puska...de idle motorhangja még a PW-nek sincs.

    Kérdésedre egy szóval válaszolva: igen.

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz LLKobe #34542 üzenetére

    Ha ilyenről van szó...ez a motor hátulján 0.21A-t ír.

    Én lapomon 1A a sima 4-pin. Amelyik csati fan/pump headernek van írva, tehát vízhűtéshez pumpa is mehet róla, az 2A. Most nézem, z370 msi lapod van...nekem is, de az enyém egyszerűbb modell. Feltételezem, hogy a Tomahawk, ami az adatlapodon van, ugyanezt minimum tudja...illetve msi oldalon leírás alapján biztos, hogy a tiéden is van pump header...

    Ventillátoraid csúcs fordulatszáma jó igazodási pont szerintem. Ha ~1600 alatti, akkor biztos mehet a sima fan 4pin-re is. Különbség talán annyi, hogy sys fan-ként tudsz nekik 0%ot is tenni, a pump meg egy minimumot mindig menni fog...

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Aurig@ #34544 üzenetére

    Valahol a fejemben erre gondoltam, igen.

    Kicsit utánakerestem itt a topicban...a jelzett Phanteks lesz a jó választás (mármint a 2 ventillátor közül).

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz minek?:S #34546 üzenetére

    Hmmm...függ a konfigurációtól is. Hogyan van jelenleg rendezve a házad? Mik vannak még benne, és melyik fúj ki, melyik be?

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz LLKobe #34548 üzenetére

    Ki kell próbálni pár percig maxon, ha nem kapcsol le, jó lesz. De 1A az ventinek nem kevés. Szvsz hibátlan. Ha 3db 140es 2000+os lenne, akkor lehetne csak cinkes.

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz minek?:S #34549 üzenetére

    Hmm...ez azért nem egy légzésoptimalizált történet...de 1060 és i5 mellé szerintem vannak lehetőségek.

    Alulra általában nagyon jó porszűrésre van szükség, de ~2+ centis közötti talpakon már szépen szív ott befelé egy minőségi ventivel. Ha oda 14es helyed van, azzal szépen lehetne szellőztetni a vga-t. De...porszűrés, nagyon kell ott.

    Top ventik közül a frontot BEszívásra lehet tenni, cpu cooler elé pl, jó tapasztalatok vannak vele. Top back az mehet ki, valamint a hátsó 12 ki. A csak kifelé szívó setupnál alapvetően minden jobb...

    Én első körben játszanék vele a mostanival...2 14-es PW-d menne egy top front, és egy alul BE, 12es maradna KI. Hátsó hely (nem a top hátsó, a hátlapi hátsó) fogad 14est?

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz enemi #34555 üzenetére

    Ha a Wing Boost-al elégedett voltál, és jó cucc, az szerintem on topic :)

    @rErEaT:

    AMD 970 chipseten talán működik a SpeedFan nevű program. Grid V3-ról írtam hosszabban, itt. Egyes konfigokon vannak viszont fagyások a Grid v3-al, illetve van akinél a szoftver rakoncátlankodik. 5.25 kontrollerekről is volt szó, azthiszem Grózi ajánlott néhányat... itt. Elsőre én sem találtam meg keresővel, csak emlékeztem hogy mostanában lettek említve. Tehát 5.25 ventillátor vezérlő, 5.25 ventillátor kontroller, ezek.

    @hegegabi80:

    az adott alaplap gyári oldala szerint: "CHA_FAN1/WP can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use." Tehát azon 3 és 4-pin is (DC/PWM)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz rErEaT #34571 üzenetére

    Grid+ V2-höz nem tudok hozzászólni, különbségeket neten tuti megtalálod...gyári oldalon, vagy tesztben...

    V2-höz van felhasználó által csinált vezérlőszoftver valahol a githubon, mert sokan panaszkodtak a cam-ra. Jobb vagy rosszabb? El nem tudom dönteni. Van a Corsair Commander is amúgy, arról még itt nem írt senki... :) Az vezérel rgb-t is, van hozzá szenzor...

    @expendables:

    Amiket mutattak, azok közül mindegyik meg tudja oldani...5 ventinél a külön tápellátás már valóban kell. Természetesen saját kábelt is készíthetsz hozzá ugyanazon elv szerint, csak semmi se legyen keverve. Kapcsolási rajz szerint szigorúan ellenőrizve...nekem még úgy is sikerült mondjuk keresztbe kötnöm:D

    De ilyen vágással meg szigszalaggal meg stb nekiállni, még türelmesen is...lehet, csinálta kb mindenki, de. Nem szép, nem erre van kitalálva. Legalábbis én többet zsugorcső, blankoló, etc, normális felszerelés, szerelhető csatlakozók, ilyenek nélkül kábelt csak végszükségben gyártok. Eleget szívtam már vele...

    @Nerazim:

    Általában abból látod, hogy az alaplapi csatlakozó 3, vagy 4-pines-e. Ha a BIOS-ban nincs választási lehetőség (DC/PWM - itt DC=feszültség=3-pin, PWM=modulált jel=4-pin, +1 pin kell annak a jelnek), akkor vsz. csak egyet tud...

    Adatlapodon a deszka típusára ránézve 4-pin lesz az (elvileg). Így ha te utility-ból v biosból 0-ra teszed, akkor egyszerű...nem kap jelet, áll. Ez normális, baja nem lesz, sőt. A venti leállítás-indítás jó funkció. Ez is egy olyan dolog, amiben a PWM jó / jobb...

    A ventillátoron 4 eres kábel / 4-pines dugó van?

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz minek?:S #34597 üzenetére

    A fenti kettőből az első be, a hátsó ki, igen. De én kipróbálnám felül hátsó nélkül is, első körben...

    Mert talán hátsó 12es ki: ott elég lesz. Befújó ventik nyomjanak egy kicsit többet, mint a kifújók, az az alapszabály. Nálad a blower is kifelé tolja, így alapvetően a hátsó 12 ki + kettő 14es be az jó koncept...túlnyomás.

    De meg kéne próbálni a mostaniakkal, hogy működik-e...ha igen, akkor lehet a különböző szerepekre ventit választani, akár még specializáltabban is.

    Illetve nekem jövő héten jön a csomag pár olyan darabbal...akkor tudok tapasztalatból beszélni :) A megfelelő helyre kell a megfelelő venti (mint minden), és ehhez neked is látnod kell, hogy mi hogyan működik a te gépedben/házadban.

    Demciflex szűrőkkel szemezek én is, nekem is szivacsos van - nem az amit linkeltél, de hasonló, gyári. És még rács is...megfog az minden port...de oda teljesítmény kell. Ami nem baj...csak ugye csendeset ÉS szellőset, vagy szellőset, és itt-ott zártat...nem lehetetlen, de alapos, értős, okos projekt. Effektíve aerodinamikáról beszélünk. Nem rocket science, de közel van hozzá :) Érdemes visszaolvasni is.

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz TheKresh #34608 üzenetére

    Szia,

    Mindenekelőtt, bár ez nem ház topic...

    A ház amit rendeltél, konkrétan a H500P, vagy a H500P Mesh? Nem mind1:)

    Gamersnexus széleskörűen tesztelte a H500 sorozatot, a sima H500P-vel kapcsolatban voltak kritikák...amire viszont a C. M. becsületére legyen mondva, hogy kihozta a fejlesztett H500P Mesh-t (nemcsak az előlapban különbözik). Csak azért, mert szemeztem vele...

    Lényeg itt

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Leavemealone #34610 üzenetére

    Bár beszívó szerepre (rács+szivacsos szűrő mögött) én nem találtam igazán jónak, KI fújni házból a Silent wings 3 hibátlan. A sima rácson, vagy vastag szűrőn át is. Anyaga, színe már ránézésre prémium.

    Olyan ventiről, ami RGB és jó, nem tudunk...talán egészen elborult árazású Corsair-ek jöhetnének szóba. De azokhoz még kontroller is kell (ilyesmi rémlik), és alaposan tapasztalat sincs róluk írva.

    RGB-t külön szalaggal, vagy RGB kerettel lehet talán megoldani...ajánlott ventillátor szívni a TY-147A, és a 147A SQ (standard keret). De ezek fehérek...

    Aerocool DS-t nem találok egyik boltban sem ezidőtájt, az sötét, és led-es...Noctua redux P14s ami nálam felmerül, az szürke.

    Ha 140est keresel előre!

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz abridabri #34612 üzenetére

    Tudtam hogy erről gőzöm sincs

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz Leavemealone #34613 üzenetére

    Az a Noctua csak egy opcióként merült fel igazából...nem rossz nem rossz, de nem kizárt, hogy akad oda szürkében/sötétben jobb is.

    Régebben azt szokták írni, hogy igazából jó RGB venti nincs. De ha abridabri, illetve a többiek szerint azok az ARGB-s ventik jók, akjkor tuti jók...RGB témát igazából nem vágom.

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz TheKresh #34618 üzenetére

    Természetes...csak azthittem, most adtad fel a rendelést:)

    Nézzük. Ez a kiosztás: "1. Ground 2. +12V 3. no use" Ezz...ez fix 12v, ez elvileg nem tud sebesség visszajelzést sem fogadni, semmi. Ez csak 12v-t ad, és kész. A másik 4-pin, amit leírtál, az PWM vezérlés. A BIOS-odban ezt látom "System 1" alatt? Ha jól értem, ez a két sys fan van a lapon, ebből egyet látni a BIOS-ban, és a még van egy CPU fan csatid, ugye?

    Az RGB-s ventillátoroknál az rgb vésze külön kábelről vezérelt? Tehát úgy van-e, hogy 2x kábel csatlakozik hozzájuk, az egyik abból a ventillátor maga, a másik pedig az RGB vezérlése?

    Ha a válasz igen és igen, akkor először a ventillátorok vezérlése. Megoldható a 4-pinről, a korábban beszélt hubokkal, vagy a Grózi által említett Akasa kábelekkel. (van belőle 1>3, és 1>5 csatis is, ez az 5 csatis). Itt az az egy 4-pin rádugós (female) megy az alaplapra - és az 5 bedugós (male) (xd) közül a Master feliratúba csatlakoztatott venti alapján vezérli a többit is. Tápellátást egy külön SATA kábelről kapja, nem terheli az alaplapi satit, tápegység szabad sata kimenetéhez csatlakoztatod. És ezzel így tudod vezérelni az összeset egy csatiról, persze ugyanazzal a fordulattal.

    RGB? Ha az alaplapodon nincs RGB vezérlésnek csatlakozó, akkor külön RGB vezérlő HUB - de írtad, hogy jön bele új konfig. Szóval a következő alaplapon akkor, ha lesz rgb vezérlése, akkor az majd abba...

    Illetve ez az a szint, ahol egy Corsair Commander Pro képességű belső 6 csatornás fan / 2 csatornás rgb vezérlő szóba jöhet majd. HA a következő lapod nem lesz annyira profi - értem ezalatt, ha nem lesz rajta, illetve hozzá 6 pwm, vagy hibrid ventillátor csatlakozás lapról, tetszés szerinti rgb vezérlés, és korrekt szoftver, amivel irányíthatod ezt mind.

    De az RGB-hez amúgy nem értek:) Az sem tudom, hogy külön vezérlés nélkül világítani fog-e, csak irányítani nem tudod majd, vagy hogy működik ez...elvileg a rainbow mode a defaultja ezeknek

    @mpierre

    @Leavemealone

    Ezekkel a kérdésekkel megvárom inkább Grózi-t, vagy valaki régebbi motorost :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz TheKresh #34621 üzenetére

    2 csatornával/kimenettel rendelkezőnek vélem tudni azon az RGB vezérlést, tehát ugyanúgy elosztóval jönne ki belőlük az rgb jel x, meg y ventikre...és akkor azon a 2 csatornán át tudod vezérelni. Ha a későbbi lapod fullos lesz, és jó a szoftvere, akkor nem biztos, hogy lesz rá szükség...szívesen

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz mpierre #34616 üzenetére

    Gondolkodtam ezen kicsit...gyári venti típusára rákeresve látok 3, és 4-pinest is, a 3-pin verzió 0.4A, tehát alacsonyabb fordulatszámú. Nagyon esélyesnek sejtem, hogy a tiéd PWM vezérlés lesz, de ki kéne próbálni vmi ventivel, fordulatszámok szempontjából is...

    Mert ha igen, akkor további kérdés még a gyári vezérlés RPM görbéje. Kérdés hogy mennyiről indul az a blower venti, meddig megy, és ezt abban hogyan lehet állítani. Ez a Noctua venti (a 12v PWM kivitel, nálam) 600-700ig néma, 900-1000nél kezd kis hangja lenni, 1200nál már hallható de nem zavaró. 1500 és afölött hangosodik. Bár nálam 3 megy belőle :) Noctuákról el kell mondani, hogy (tapasztalatom szerint, e méretben) forgatva VAN (légáram) hangjuk, de a teljesítményük mozgatott mennyiségre, borda átfújásra, nyomásra is egyöntetűen nagyon jó. Alapvetően teljesítményorientált cuccról beszélünk - hogy kis fordulaton közben néma, nem rezeg, nem rezonál, jól szabályozható, és ahhoz képest a hang színe konszolidált, az bennük (szerintem) az extra.

    Szóval így lesz kérdés, hogy mennyire lehet majd szabályozni. Nem lebeszélni akarlak róla, félre ne érts, csak így kerek a Noctua sztori. Elhelyezés tekintetében jó lenne, ha nem közvetlenül arra a hűtőfelületre feküdne fel, mert az úgy folytaná. Elég fókuszált légárama van a ventinek...kéne egy-másfél centi hely minimum. Megnézném annak a blower modulnak az alsó, hűtő felőli részét, hogy hogyan is fújja a levegőt :) Elképzelhető, hogy a keretet otthagyva, abba beépítve, vagy a Noctuát kívülre téve lenne légáram szempontjából a legjobb...bár pontos méreteket nem látok neten sehol, de az a venti meg fogja oldani erőből is akár, az biztos. Csak ha lesz helye rendesen fújni, akkor jobban szabályozható. Ennyit tudtam :)

    @ Leavemealone (#34617)

    Jut eszembe, hogy a sima Wing Boost 3 non-argb verziójáról is most jött egy elégedett vélemény házhűtőként. Illetve keresővel nézve korábban is ajánlották előre házba, folyamatosan. Az pl. full matt fekete.

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz mcs #34625 üzenetére

    Idlében 1150RPM szerintem felesleges. Nálam egy hasonló konfig fut egy 650es Bitfenix Formuláról, 450 a venti kezdő fordulata, fel sem pörgött még soha...mondjuk ennek a belseje jobb az FSP Hyper-nél, és Gold tápként elvileg kevesebb veszteséghőt produkál. De ha amúgy kap levegőt szépen, és CPU hőfok függvényében tudod szabályozni, akkor alapon 600 körül, terhelésen ~900-ra állítva tuti elég lesz...

    Edit: a melyik tápegységet vegyem? topicban a konfigod hozzáírva biztos szakértő választ tudnak erre adni :)

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz mpierre #34631 üzenetére

    Hát akkor ez a "sejtem, hogy pwm" gondolatom bukott - de megfelelő formában, kipróbálva, így hiba nem történt. Összefoglalóban van egy példa a 4-pin nem PWM, hanem fesz alapú szabályzásra - elképzelhető, hogy ez akkor olyasmi lesz. Legalábbis ezen elv szerint megyek tovább.

    De ha az aljzat konkrét kiosztását, funkcióját nem tudjuk...én ilyenkor néznék rá a cserélendő venti vezetékeire. Először szín alapján, és próbálnám megállapítani, hogy ott mi mi. Ez már nem tanács lesz, hanem szigorúan a hardver károsítására is alkalmas mók - mert színből, ha csak nem szerencsés a történet, ritkán van biztosra meg. Így hát előkerülne egy kis precíz olló, és a szigszalag...aminek én saját cuccnál alapvetően nem vagyok ellensége, de nem ajánlom. Ha csak azt nem mondja vki, hogy csináljuk :) Alapvetően amíg egyes vezetékeket vágunk, és nézzük hogy nélküle-vele mi az amit csinál, meg mi az ami nem, addig baj nem történhet...de ezt nem biztos hogy kéne nekem itt. Kötéseket átrendezve sütöttem már meg pwm-es ventin vsz. a szabályzót némi füsttel, és játszós alaplapon sebességérzékelőt is. Hát épp rájuk esett a 12v...pedig fejben az biztos nem az vót. De valójában meg mégis, könnyen keveri az ember.

    Illetve ha az aljzat nem olyan standard (vsz. valami spec gyártói, vagy ipari szabvány lesz az ott), akkor arra rá se menne bármelyik 3-pin Noctua, vagy 3-pin 92es...és megint vágni, meg gyártani kéne a csatlakozót is. Ha egyáltalán működni fog a végén, az se biztos. Mert ott még fesz szabályzás esetén is mégiscsak 4 funkcionális pin van, és lehet, hogy egész más rendszer, mint ezek a 3-pinek. Ááá, így ezt konkrétumok nélkül nekem ajánlanom nem szabad.

    Így részemről talán egy tápegységről (sata/molex) az 5, 7, illetve 12V opciók valamelyikén fixre beszerelt venti merül fel. De akkor azt a fixet, és azt a ventit csúcsterheléshez / max melegedéshez kell választani. HA ez járható út neked.

    @mcs: szabadban járatva hasonló morgása volt nálam a videóban szereplő noctuának is...pont, mint a videóban. De aztán rákerült egy bordára, és volt nincs morgás...illetve lehet rezonancia (gumi elválasztás hiánya), vagy épp vmi speckó légáram zavar is ott. Van venti ami szabadban nem morog, de x helyzetbe téve meg igen. Volt ami fejjel lefelé morgott, fordítva meg nem. És akkor amit kérdeztek: lehet a fesz szabályzás is pwm ventin. 1000 felett, ha levegő is, akkor vmi hang is jön mindenből. Tehát, játszani kell vele, és gyári megoldás helyett, egyszerűbb ventivel néha ennyi az elérhető. (etcetera?)

    Speed is the only truly modern sensation

  • NightGT

    senior tag

    válasz oneal1 #34637 üzenetére

    Noiseblocker NB-eloop B14, ebből is a B14-PS (4-pin pwm) talán a legjobb választás.

    Nem olcsó, de mielőtt fél oldalt írok róla szuperlatívuszokban, szerintem ebből csak a befújó oldalaira elég is lesz...

    @csiga8:

    Alaplapi VRM hűtés céljából hogy fog a venti elhelyezkedni? Swif2 szolid belépő választás, de kicsivel többért a méretben Pure Wings2, egyebek is játszanak.

    Ha megoldható lenne külön a vezérlése, esetleg 4-pineset választva, s elosztókábelre kötve a CPU hűtőventivel párhuzamos szabályzása, az lenne az igazi...alapesetben. Persze attól függ, mikor és milyen melegedés van nálad ott.

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák