Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    Sziasztok,

    Utóbbi időben elkezdtem a gépemet minél némábbra építeni, ezalatt lett egy kis tapasztalat ventillátorokról, gondoltam megosztom.

    120mm:
    Arctic F12: légszállítás jó, de kis és nagy fordulaton is kerreg (2 darab volt, mind2 ilyen), csalódás
    Arctic P12 (3 pin): légszállítás közepes, magas sztatikus nyomás, 12v-on vállalható és nem zavaró hang, 400 RPM (5v) néma
    Be Quiet Pure Wings 2: légszállítás közepes, 7 és 12v-on is hangos, 400RPM (4v körül) néma

    140mm:
    Be Quiet Silent Wings 3: légszállítás alacsony, porszűrőn át már szinte semmi, ahhoz képest 12 v-on van hangja is, 400RPM (5v) néma, árához képest nevetséges
    Fractal Design Silent Series R2 (már nem kapni talán, 3 pin): fordulaton hangos is és kerreg is, légszállítás nagyon jó, 400RPM néma, de itt annyi levegőt fúj, mint a Silent Wings majdnem maxon

    Jelen állás szerint 10 venti (abból 5 system) pörög egy légszállításra optimalizált méretesebb ATX házban. Azt tudja, hogy reggel ébredésnél meg kell néznem, hogy nem-e ment el éjjel az áram - mert elsőre nem is hallom a cuccot. Ebből a 10ből 3 van még, ami cserés, azok pedig az Accelero Xtreme 3 VGA-hűtő 92es ventijei...F12-re hajazó dizájn, bár ezek sokkal jobbak. De relatíve ezek jelenleg a leghangosabbak, 5v-on is. S mivel ott alig fújnak, játék mellé pörgetni is kell őket, hogy a vrm, vram, általában a pcb és a rajta lévő alkatrészek is kapjanak elég hűtést. 3x Silent Wings 92mm volt csereként tervben, de a 140essel való tapasztalat után másik típust kell oda találnom...ehhez kérnék tanácsot. Már közel a "nirvána" :) VGA cooler OFF-al nyitott házban a táp tekercsei, meg az alaplapi kondik "hangosabbak", mint a hűtők, pedig van légáramlás is szépen. Még egy jobb fan controller, ami párat le is állít amikor nem kell, és már elnyelni fogja a zajt, nem is csinálni :D

    [ Szerkesztve ]

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák