Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz PredatorNo1 #361 üzenetére

    ''ha lehúzom ezt a ventit elkussol de ha kiveszem és úgy megy akkor sem hangos'' ezt a mondatot nem teljesen értem. Tehát a kivágott forma/rés/luk mögé betetted a ventit de belülről felfogatva, és befelé fújja a levegőt, és így hangos? Ha pedig kikapcsolod a ventit, akkor nincs hangja. (Logikus) És ha kívülről szereled rá a résre a ventit, akkor sem hangos. Remélem jól értem. Ha ez a helyzet, akkor van egy alapvető baj. Bármilyen venti előtt ha közvetlen van valami ami akadályozza a levegőt, az turbulenciát okoz, tehát zajt kelt. Ha egy rácson/réseken át szívja a levegőt, úgy, hogy a rács nem drótrács, és kb 3cm-nél közelebb van a forgó lapátokhoz, akkor mindenképp zajos lesz. Ha viszont a rácsra ráfújja a levegőt, akkor bár kelt zajt, de töredékét. Vagyis két megoldás létezik. Vagy kívülről szereled fel a ventillátort, de ez ritkán praktikus, vagy teljesen kivágod kör alakúra a venti helyét, és drótból készült rácsot teszel elé. Esetleg van egy harmadik is, ha mindenáron meg akarod tartani a predator-formát (ezt is megértem :) ) akkor szerzel egy nagyon rövid (2-3cm-es) toldalékcsövet, esetleg ventikonverter-csövet, és azzal mintegy távolabb viszed bent a ventit a réstől, és akkor nem kelt akkora turbulenciát a légáramlatban.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák