Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne, hogy kaphatnék-e egy szép és egyben hatalmas fotót "kölcsönbe" ? :)

    Kb egy hónapon belül érkezik a cégünkhöz egy új fotóminőségű digitális nyomtató. És szeretném letesztelni a tudását egy tényleg frankó profi képpel.
    Van már pár képem, de a többsége pici. Ami nagy méretben is van és igazán jó az egyetlen egy darab. A másik az a Hubblenek egy fotója... Ami tényleg jó nagy és szép is, de közelről már eléggé zajos (vagy csak túl sok a távoli csillag fénye :D)

    Igazából a Hubble fotója az egyetlen, amivel egy nagyjából 30x20cm-es képben kitudnánk hozni a maximumot a gépből. A gép ugyanis 1200x1200dpi-s felbontásban képes nyomni. 30x20-asnál kisebb képet meg nem akarok tesztnek mert nem adja ugyanazt a hatást. Sőt ha lehet inkább nagyobbat nyomnék.

    Van már 1db 800dpi-s képem meg1db 1200-as (mind 30x20cm-ben). De jó volna még egy, ami tényleg igényes, szép és jó nagy. Olyan 600 vagy 800dpi-re gondoltam 30x20cm-es méretben. Ez felbontásban 7000x4700 vagy 9500x6300 pixelt jelent. :B
    Valami szép színes fotóra gondoltam, ahol több apró részlet van is de egészben is jól mutat a kép.

    Nem akarok bunkó lenni, de a cég biztos nem fog tudni fizetni érte, mert rohadtul skótok. Viszont azt megígérhetem, hogy nem kerül üzleti felhasználásra a kép, plusz ha van rá igény a készítőtől, akkor szívesen nyomok belőle neki egy vagy több példányt a kívánt méretben és elpostázom neki (160cm szélességet tud majd a gép és tekercshosszt, ami általában 50m, szóval akár óriáspószter is lehet).

    Nem tudom hogy megy ez, hogy fotóz-e egyáltalán valaki ekkora méretben vagy nem-e bunkóság a kérés... Ha az, akkor elnézést.

  • Dany007

    veterán

    válasz *Ropi* #8319 üzenetére

    Köszönöm neked is!
    Mint mondtam, lassan már kidobhatom a saját "tesztfotóimat" annyi felajánlásom lesz.
    Pedig az egyik egy durva Nikon(?) gép hivatalos tesztfotója. Valami gyümölcsök vannak rajta. Nagyon jó a kép csak egy relatíve kis területre fókuszáltak a többi rész homályos, így lehet nem is probléma ha az kikerül a listámból.

  • Dany007

    veterán

    válasz forceberg #8342 üzenetére

    Azt hogy csináljátok, hogy a színátmenetek ilyen szép simák? (égszín változás, víz színének változásaira gondolok)
    Többször megfigyeltem már, hogy a profi képeken ha ilyen van az mindig olyan szép tükörsima. Mezei fotókon meg azért látszik némi sávozódás vagy hasonló...

    Kérdés, hogy ehhez profi gép és tudás kell vagy "csak" PS tudás vagy mindkettő? Mint pl ez a kép.
    Most az jutott eszembe negyedik verziónak, hogy lehet, hogy vissza van véve a felbontás és azért ilyen. Ellenben ha eredeti felbontásban néznénk a képet 100% nagyításon akkor már nem lenne ilyen sima.
    Mást nem tudok elképzelni. Nagyon állat. Tehát tesztem azt a fotós lefotózza 10-12mpx-el a képet, majd visszaveszi mondjuk 4-5mpx-re és azt menti el. Így ami apró hibák látszódnak az eredeti képen az nem nagyon fog a kicsin.

  • Dany007

    veterán

    válasz spanyoll #8351 üzenetére

    Igen, asszem látom mire gondolsz. Jobb felső sarokban (is), ahol sötétből megy át világosba, ott nagyon látszik (nemtom minek hívják ezt, olyan kicsit szemcsés az átmenet). De ettől még persze maga a kép meg a téma lenyűgöző.
    De túlzásba is lehet vinni. A múltkor láttam itt egy képet, ahol a sötét tenger / víz egyik része már olyan műnek tűnt, mintha valami olvasztott üveg vagy láva folyna éppen.
    Meg kell találni a középutat. Én nagyon odavagyok az ilyenekért.

  • Dany007

    veterán

    válasz m3ss #8353 üzenetére

    Lehet, hogy a hosszú záridő okozza. Nem tudom. Azért kérdeztem. :)
    De feltűnő, hogy a profi képeken az esetek 90%-ban tükörsima a színátmenet. Persze ennek megítélése már függhet a monitor képességeitől is.

    @forceberg:

    Szerintem nem zaj. Inkább szemcsésségnek mondanám (grain vagy hogy nevezik).
    Itt a fórumtárs képe, amire mondta ha nem huzigálja akkor ez is simább lenne.
    No, itt látszik mire gondolok:

    Persze nem kell 200% fölé nagyítani, hogy látszódjon, csak így egyértelműsítem.
    No ez az, ami pl a Te legutóbbi képeden, vagy amit én linkeltem, nem látszik. És amit linkeltem, az nem is olyan kis felbontás, hogy arra lehessen fogni. :)
    No mindegy, én csak levagyok nyűgözve ettől és kíváncsi voltam hogyan érhető el. Ahogy kiveszem a szavaitokból kell hozzá jó gép, tudás és még kis PS is.

    Egyébként ezen a flickeren minden kép ilyen kis felbontású? Legalább egy 1920 széles lehetne :B

Új hozzászólás Aktív témák