Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz -cobra- #60554 üzenetére

    Ahogy egy téli gumi se bírja a meleg aszfaltot, úgy minden más gumi, ami mintázatában, anyagában bármennyire is alkalmas lehet téli használatra, küzdeni fog ugyanezzel a gonddal.
    Én valahol olvastam, hogy a probléma abból ered, hogy a téli lamellás mintázat önmagában, működés közben hajlik, ez a mozgás viszont melegedéssel jár, a melegedésre nyáron ráerősít a 45-50°C-os aszfalt, egész egyszerűen a gumi anyaga elkezd szétfoszlani. Valójában csak ebbe az irányba mehet a dolog, ha alkalmassá teszik a gumit erre a feladatra, elveszi a hidegebb viszonyok közötti használhatóságot. Emlékszem, régebben volt Michelin Alpin 5-ösöm, újonnan vettem, és ugan nyáron nem használtam, de korábban rakattam fel, mint mostanában, és tavaszra a mintázatnál a kis szélek elkezdtek foszladozni, más probléma akkor még nem volt, de nem is vártam meg, hogy legyen valami, egy évesen már másnál volt. A Contikkal azóta sem tapasztalok ilyet, pedig a sokadik szett van most is fent az autókon.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák