Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    no béláim, filozofálgassunk.
    adott egy Alfa 156, gyári kerékméretek: 205/55R16, 215/45R17. most az előbbi van rajta, Hankook Ventus Prime 3 91V gumival. Ez egy tök jó gumi, csakhogy én vandál paraszt vagyok, aki szereti a gyors irányváltásokat. jön az iskolából már jól ismert Tegyük Fel, Hogy. cseréljem-e a gumit a precízebb kanyartulajdonságok végett mondjuk méreten belül egy Vredestein Ultrc Satin 94Y XL-re vagy vegyek 17" felnit és legyen rajta 215/45R17 91Y XL Hankook Ventus V12 Evo2 gumi vagy legyen rögtön 225/45R17 94Y XL ugyanebből? Árban: vredi 16" 24k/db, hankook 15 26k/db, hankook 225 22k/db.
    Előnyök-hátrányok, mérlegeljünk. A kisebb kerék valószínűleg könnyebb, ez gyorsításnál, lassításnál és kátyúnál is előny. A nagyobb kerék menőbb, a szélesebb futófelülettel nagyobb erő adható át. A képet árnyalja, hogy a távlati tervek között szerepel a (gyári) sperrdiffi beépítése, így a vonóerő átadásában várható némi javulás, kérdés, hogy a 200+ ló és a sok nyúlmókus milyen viszonyt fog ápolni a tapadással, sperrdiffi ide vagy oda. Szerintem mindenképp ki fog pörögni, de kontrollálható mértékben, úgyhogy itt nem szignifikáns a szélesebb gumi előnye.
    Mit mond a művelt publikum?

Új hozzászólás Aktív témák