Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz M3oH #5372 üzenetére

    Nem igazan ertem ezt a 2gep dolgot. de Te tudod. GW2 eleg jol skalazhato, elmegy gyengebb gepeken is, pve resz gond nelkul.

    Nem két gép, legfeljebb két vinyó, vagy két partíció ill két profil, tehát két oprendszer... Az nem is vészes, volt anno olyan konfigom, hogy 4 oprendszer volt rajta külön partíciókon (pl linux, xp, win98, nt vagy olyan hogy vista32-vista64- win732- win764)...
    Átalában olyan megfontolások vezetnek, hogy valami új szoftver illetve szoftverkomponens (pl leginkább oprendszer-komponens, pl dx11), vagy hardver -támogatás (pl mittomén több mag legjobb driver stb)
    Ekkor a meglevő, évek alatt bevált finmhangolt és százas nagyságrendű szoftverrel tele-telepített régi oprendszerem nem szeretem sem upgrade-lni vagy leváltani, hanem felteszem mindig MELLÉ az újat... pl ez az alaplap 2 éve megvan, minden mást 2 év alatt uppoltam, és amikor összeraktam a gépet, egyfelől féltem a win7-től, másrészt nem is volt még win7-em, csak jó néhány xp verzióm, hát értelemszerűen azt telepítettem és hát mivel L2-ztem, bőven jó volt az XP és kb fél évig csak az volt fenn, mire beszereztem egy 64 bites windows7 prot... A belakott XP-met a világ kincséért sem szedtem volna le. Továbbá már ekkor is két oprendszerem volt, mivel játékra egy Vista64-et telepítettem tök ofline (ezt váltottam le win7-el ugyebár).
    Gondolom még az érdekel hogy mért ofline játszom. Mert szerintem az lassít, okoz szaggatást és vesz el fps-t a legjobban, hogy hálózaton kotorászik a háttérben a rendszer, a hálózati funkciók, vírusvédelem, tűzfal saccperkb 30% processzoridőt elvesz (tudom hogy mindet be lehet állítgatni, game profilkoba, game üzemmódokban, de akkor is rezidensek maradnak és még úgy is sok cpu időt lopnak szerintem), meg egy sor updater, szervíz, applet stb stb
    És hát bevallom töredelmesen (nem egy extrém dolog, hiszen lássuk be - szinte - mind csináljuk), nem mindent veszek meg, van, amit letöltök... nomármost azt sem szeretném hogy esetleg egy -egy ilyet valami online rendszer esetleg kiszúrjon, tiltson, összegabalyodjon valamivel (vagy csak a vírusvédelem miatt ne működjön pl) stb...
    Szóval 10 éve offline játszom leblankolt oprendszerekkel és ez mindigis bevált és működött... Azt hiszem, pontosan ezért is találták ki ezeket a hülye Steam-et meg a többi online fizetős gamer rendszereket, amik mellesleg szintén lassítanak... és egy warezelő meg kiröhögi, hiszen minden offline dlc-re gyorsan jelennek meg a törések (a noob-okat meg kopasztják, mint a csirkét a dlc-kkel fizető patch-ekkel, meg eleve a drága premier game-kkel)... az online multis coop-os dlc meg úgyis irrelevánsak...
    Online csak L2-t toltam életemben semmi mást (pár dolgot megnéztem csak, pl Wow. Aion, Cabal, de általában töröltem is, mert nem tetszettetek) és nem is vágyom másra, kivételt jelent a GW2 esetleg, mert valahogy a vidik és cikkek alapján megragadott (meghát csak új ugyebár, és emiatt is lehet jobb szebb), de könnyen lehet hogy pár hét-hónap próbálgatás után elegem is lesz belőle, ha túl van esetleg idétlenül és értelmetlenül bonyolítva, vagy ha szét kell farmoljam az agyam ájulásig hogy elérjek benne valamit és az is nagy semmi lesz, mert mindig lesz még elitebb még próbb, akit sosem lehet utolérni, ha később kezdted mint ő... Meg hasonló régi utált MMO jelenségek, akkor valszeg hagyom ezt is és végleg elfelejtem az MMO-t... akkor tényleg belátom, amit már évekkel ezeleőtt már párszor megtettem, hogy nem nekem való az MMO, öreg is vagyok hozzá, antiszociális is, és nem annyira fanatikus kocka, mint ami ehhez szükségeltetik... Na mindegy majd meglátjuk.... :)

    Amugy TESOre meg annyira ne gerjedj, mert jo, ha ev vegefele megjelenik. Es a cikk is elege hatasvadasz, sok az igeret, de majd kiderul, mi valosul meg belole

    Igazából leginkább azért gerjedek rá, mivel egyfelől ugyebár szegről-végről MMO-s vagyok vagy voltam hiszen 2 év L2 azért valami (bár tudom-tudom, van aki 10 éve csinálja), azonban sokkal többet játszom offline (gyakorlatilag úgy játszom alapvetően, az l2 csak egy "kis" 2 éves kitérő, botlás volt :) )
    Másfelől az egyik legnagyobb kedvencem már 10 éve az Elder Scrolls sorozat, mondhatni rajongó volnék....
    Namost ha sikerül tényleg, főleg globál szerveren (minden létező onlne szerver "összenyitva"), ami szerintem forradalmi dolog (bár nem ismerem az összes nem tudom hányszáz mmo-t, lehet van már ilyen), az eddigi TELJES Elder Scrolls univerzumot egybe integrálni, és mondjuk pl a Morrowind világában bóklászhatok egy jó kis MMO keretében, az azért engem felcsigáz...
    A megjelenés időpontja anniyra nem izgat, hogy még "soká " lesz, bőven van mivel játszani addig is, ha netán nem telepítem fel a GW2-őt egyelőre... ;)

    Bocs a terjedelemért... :U

Új hozzászólás Aktív témák