Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boby13friend

    csendes tag

    Üdv.!
    Kérnék egy kis segítséget ha lehet, (ha rossz topicba szólok akkor elnézést mivel nagyon rég jártam már a prohardver fórumán) nem tudok már mit tenni a rendszeremmel. Az elmúlt kb 2 hétben eset át a réggi ssd-m 4 míg az új csak 3 win10 pro 64 bites telepítésen (formázással). Már ott tartok hogy a telepítés nem halad de előfordul hogy 3 percig is eltart mire a telepítőnél lekreálja a 4 partíciót telepítés megkezdéséhez.
    Jelenlegi állapot: -8GB Flash drive (kingston) ntfs uefi/bios legacy előkészítéssel mbr-ben Win10 AIO x64. A fájlok előkészítése 1% és megáll (kép van, egér mozgás van nincs lefagyva) és addig az 1%-ig is 4 perc alatt jut el. (minden rendszeremet mbr-esen uefivel használtam eddig a pillanatig semmi gond nem volt vele)
    Előzmények: -Nemrég kapott egy frissítést a win10 nálam 2 hete csütörtökön, ezután reset és meglassult a boot is (P4 szintű maxtor hdd-s boot idő) ott voltam vele hogy jó akkor újrateszem. 4x újratelepítés mert amint beért a frissités rá megint lassú a bootolás (megjegyzem hogy egyéb más is). Új ssd új rendszer szintúgy beért a frissítés halál, 1,5 hetembe telt mire kiderítettem hogy ja igen hát a 100%-os lemezhasználat a windows seach szolgáltatás miatt volt, kiiktattam. Egy restart és jó elvoltam vele még aznap. Mai nap hazaértem indítanám a rendszert bootolás jól megy semmi gond windows welcome képernyő, asztal betölt nagyon jó. Igen ám csak minden másra nehezen reagált. Újra telepítés már megint, hurrá akkor megint nem alszok jól. Betölt a telepítő formázás, törlés, új partíciók készítése boom 1% és stop, cmdben próbáltam már kiegyensúlyozottról teljesítmény centrikusra rakni, semmi eredmény. Tettem már bios resetet is, bootolásnál elsőnek helyeztem az ssd forcoltam a biost hogy 8gbról indítson, semmi. HDD kihúzva semmi, amíg megvolt a korábbi ssd-m az még tett egy "thug lifeot" elém és meghalt rajta az oprendszer egyik kikapcsolástól a másnap indításig. Kábelek nem lazák (ennyire azért már nem vagyok figyelmetlen)
    Konfig:
    Asus Strix Z270-F
    i5 7500
    8GB DDR4 2666mhz
    RX 580
    Kingston Uv400 120GB volt (85% kondíció miatt cserélve lett)
    600W Psu
    Hardverekkel semmi gond nincs. OCzva sose volt.
    Erre nekem valaki tud-e megoldásokat sorolni (nem veszek semmit se, SSD 4 napos, Lap, Cpu, Ram fél évesek.)?
    Nem akartam fenyegetően sugallni a problémát, csak már álmatlan nappalaim és éjszakáim mennek rá.
    Előre is köszönöm a válaszokat.
    Kingston Uv500 120GB van

Új hozzászólás Aktív témák