Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8753 üzenetére

    Hello,

    Nos hogy könnyedén átlássuk a szitut:
    1. én még az egyetemi tanulmányaim során kezdtem el tanulni a Pro/E-t -> saját jegyzeteim vannak (jól olvasható, részletes, szerettek rólam fénymásolni is a többiek)
    2. önszorgalomból szabadidőmben (megfelelő mennyiségű kikapcsolódás mellett persze) is tanulgattam, olvasgattam, ötleteltem, kutatgattam a program lehetőségeit, mert én is ebben a 'designer eszközben' láttam jövőt, fantáziát -> tutorialok, fórumok, esetenként youtube videók (már amennyire akkortájt voltak...)
    3. autóipari cégnél mélyitettem el igazán a tudásom, tudjuk jól, hogy az iskolapéldák, és az élet adta példák között azért van különbség -> pdf-ben jó pár kiadásom van
    4. forgalmazó cégnél (magyar) vett többszöri oktatásokon is részt vettem -> saját jegyzet + adott témához adott vaskos nyomtatott füzeteim vannak + PTC (amerikai) supportokból, konzultációkból vett tudás, konkrét problémák megoldására

    Ilyeténképpen én vásárolni nem vásároltam egy könyvet sem, és nem is igazán kutattam utána 'csóró' :DDD egyetemistaként, és később már mérnökként sem volt rá szükségem, ezért ilyen könyveket nem tudok sajnos javasolni, de tudom hogy vannak a piacon, csak rá kell keresni.

    Nem állitom, hogy az a megoldás a tuti, amit én csináltam, de szerintem egy eszköz használatát valós példákon keresztül lehet megtanulni igazán, ahol elakad az ember, ott pedig szépen utánajár. Mivel az alapjai a rendszernek semmit sem változtak, igy hatalmas különbségbe nem fogsz belefutni, bár tény, hogy több kiadás óta azért többet változott, mint egy-egy kiadásnál, bár ez evidens.

    Akárhogyis, szerintem ha már úgyis megvetted (ahogy korábban irtad) a szoftvert, akkor ne hezitálj, hanem nagylevegő és pár mintapéldával próbáld meg az alapokat áttekinteni magadtól is akár, ha kérdés van, itt is feleteheted, van itt pár Pro/E-s / Creo-s kolléga még, akik örömmel fognak válaszolni rajtam kivül is a felmerülő kérdéseidre.

    Amúgy itt a fórumban is van nagyon sok jó kérdésre sok jó válasz, amikre rá lehet keresni, amik segithetnek, igaz ehhez vissza kell keresni, de ez vele jár.

    Sok sikert hozzá, szerintem jó döntés haladni a korral, még ha óvatos léptekben is. :)

    Megj.: 5 perszen belül érdemes a szerkesztés gombot használni egy adott hsz-nél, és akkro nem születik egy halom, felesleges új hsz.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák