Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P@ly

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Kettő darab XMG gépet néztem ki magamnak, de nem tudok dönteni. A Neo 15 erősebb lenne (8 mag vs 6 mag) a Fusion pedig könnyebb (2.1 kg vs 1.8 kg).
    Van itthon egy asztali gép, de már többször előjött olyan igény is, hogy jó lenne ha szállítható lenne (lakáson belül is meg távolabbra is, akár külföldre is) és ez sajnos nem alkalmas rá (ez egy i7-3770K Ivy bridge processzor, 32 GB memória, MSI R9 390X videókari).
    Amúgy a gép teljesítményével maximálisan elégedett vagyok! Amire én használom arra tökéletesen megfelel.

    Amire én használom az asztali gépet az főleg munka (VMware VDI, putty, töménytelen mennyiségű böngésző ablak, Microsoft Visio, Word, Excel egyidejű futása), virtualizációs tesztelés/tanulás (vmware, GNS3), hálózati tesztelés, meg időnként képszerkesztés, nagy ritkán videóvágás. Fusson el rajta a zwift, a tacx/garmin app, kinomap bringás appok (bár ezeknek nagy teljesítmény igényük nincs). Néha jó lenne játszani is rajta.

    Viszont több, mint 10 éve nincs már notebookom és annyira nem követem ezt a piacot de feltélezem, hogy a fenti 2 notebook valamelyike is ki tudja szolgálni az igényeimet.
    Anno egy IBM Thinkpadem volt Nvidia Quadro videókarival na azt a gépet imádtam. :)

    Illetve Wi-fi kapcsán megéri ez a Rivet Network Wi-fi kártya, mert 10 euró csak a különbség?

    Két monitor lenne rákötve a gépre gondolom a Thunderbolt 3/USB-C csatin tudom rákötni a második monitort?!

    Egyébként nem ragaszkodom az XMG gépekhez, de elég szimpatikusnak tűntek nekem (reditet is olvasgatom és jókat írtak róla ott is).
    Néztem ultrabookokatt is, de baromi túlárazottak meg szerintem a GNS3-at nem bírná k elviselni. Nem tetszik az sem, hogy mindent forrasztanak már rá és nem lehet bővíteni azokat (memória, SSD).

    Néztem még a XMG APEX-et is viszont már baromi nagy és rohadt nehéz, olyat nem szeretnék. 17"-os notebookot sem szeretnék.
    Maximum 1500 eurót szeretnék rákölteni. Ezt is kicsit sokallom már, de ha 7-8 évet kiszolgál akkor jók vagyunk.

    Róluk van szó:

    XMG NEO 15
    DISPLAY - 15.6" WQHD IPS | 165 Hz
    GRAPHICS CARD - NVIDIA GeForce RTX 2070 Refresh | 8 GB GDDR6
    PROCESSOR - Intel Core i7-10875H8 cores/16 threads | 2.3 - 5.1 GHz | 16 MB cache | 45 watts
    MEMORY - 8 GB DDR4-2933 Corsair Vengeance
    SSD (M.2) - 250 GB M.2 Samsung 860 EVO
    WI-FI MODULE - Rivet Networks Killer Wi-Fi 6 AX1650x | Bluetooth 5.1
    KEYBOARD - Mechanical RGB keyboard | Silent | Hungarian
    WEIGHT - 2.1 kg
    XMG Fusion
    DISPLAY - 15.6" Full HD IPS | 144 Hz
    GRAPHICS CARD - NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q | 8 GB GDDR6
    PROCESSOR - Intel Core i7-9750H6 cores/12 threads | 2.6 - 4.5 GHz | 12 MB cache | 45 watts
    MEMORY - 8 GB DDR4-2666 Samsung
    SSD (M.2) - 250 GB M.2 Samsung 860 EVO
    WI-FI MODULE - Rivet Networks Killer Wi-Fi 6 AX1650x | Bluetooth 5.1
    KEYBOARD - Mechanical RGB keyboard | Silent | Hungarian
    WEIGHT - 1.8 kg

    Nyílván utólag fog kapni bele még 2X16 vagy 2X32 giga memóriát, második SSD-t meg legális windowst, office-okat is. Az bele van kalkulálva pluszba. :D

    Köszönöm szépen előre is. :R
    Köszönöm szépen, hogy elolvastad! :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    válasz fordjee #67953 üzenetére

    Szia!

    Tudom, mert a fórumban átolvastam minden XMG-s hozzászólást és a tiedre pontosan emlékszem. Köszönöm szépen a tippeket! Szétnézek akkor még a Legionoknál is. Az a baj, hogy nagyon speciális igényem van. Játék is szempont, a performancia, de a munka, meg a hordozhatóság is. Ha overkill kéne ott az Apex, de hordozza az akinek 6 anyja van. :D

    Ez a pasztázás mit takar? Ezt is "delidelni" kell, mint az intel procikat? Anno ezt az ivy bridgen megcsináltam de be voltam rendesen tojva tőle, de tényleg sokat számított a megfelelő paszta. Itt is készüljek erre majd? :)

    Köszönöm a videót is! :R
    Tényleg nincs túl nagy különbség a 2070 Max-Q meg a 1660Ti között.

  • P@ly

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
    Kinéztem két gépet:
    Lenovo Legion 5
    Asus TUF Gaming A15

    Olyan kérdésem lenne:
    - A 6800H meg a DDR5 megéri ezt a felárat?
    - Régebben olvastam itt a fórumban, hogy a TUF-oknak a kijelzője nem olyan jó.
    - A 15,6" nem okozhat gondot hűtés szempontjából? Nem nagyon szeretnék 17"-osat venni, mert az meg nagy dög és cipelni kell.

    Amire én használnám munka/tanulás (hálózati virtualizáció GNS3-al EVENG-vel, Virtualbox, stb.) meg néha játék + a házon belüli hurcolászás ha a gyerekek itthon vannak és nem hagynak dolgozni! :D
    Ryzen 7 sok maggal kéne, hogy tudjak virtuális gépeket használni tanulás során.

    Utólag majd szeretném bővíteni SSD-vel meg RAM-mal.

    Köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák