Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Danika256 #32426 üzenetére

    Nekem év elején volt ilyen. Azt hiszem december végén éreztem mintha egy kicsit. Januárban futottam 1 vagy kettőt és kész volt, hirtelen egy adott nap sétálni is alig bírtam ki a boltig.
    Ugye én minden nap futok, de volt ez az 1 nap amikor nagyon necces volt, de bekentem valamivel felvettem a kompressziós szárat és este megcsináltam a minimum 1 mérföldem lassan.
    Az eredmény itt látszik legjobban. Kb 1 hónap majdnem szünet, olyan 2 hónapig nyögtem, mindegyre letesztelve egy nagyon óvatos 5k-val, ez a mennyiség a napi minimumokból jött össze (ez legalább 1 mérföld, de ha bírom akkor 2.2km mert annyi a kis köröm itt ahol lakom).
    https://www.dropbox.com/s/5u3dqt7i90c7flr/csonthartya1.jpg?raw=1

    Ma kimentem a margitszigetre, 3 kör könnyű, utána megfutottam 10x az Árpád híd feljárot (cca 130-140m hosszú, 10m magas), lefele kocogás, sétálással (a koncepció az, hogy szerintem kellene erősödjem). Ez nem "igazi" edzésterv vagy ilyesmi csak viszonylag ötletszerűen próbálok ezt-azt csinálni.

    Ide is berakom, a Garminom rajzolt egy téglalapot a 9. km-en. Talán unatkozott.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #32436 üzenetére

    Én pont, hogy "erőltetném" ha van hol, edzés végén egy-egy kicsit ahogy tomcica csinálja. Nekem annyira nincs hol megbízható helyen de ha valaha valami élhető helyre költözöm a betondzsungelből én is mezítlábas levezetést fogok csinálni :) a lábfej / talp edzése nem tűnik rossz dolognak.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    A lábam nekem is kicsit amorf gondolom, kb a tavaly lett vízhólyag a 2. lábujjamon mindkét lábamon (ahol a nagylábujjal találkozik, plusz jobb oldalin az elején, pedig bőven nagy cipőt hordok). Azóta nem múlnak, leszárad, leszakadozik nagy része a széle megmaradnak, újra lesz vízhólyag vagy valami, szóval kb 1 éve mindenféle bőrkeményedések vannak itt, meg azóta a nagylábujjam oldalán is, gondolom mert egyre jobban súrlódik a másikkal. Mostanában már sokszor leragasztom de ez nem állapot. Van erre valamiféle megoldás? Próbáltam áztatni meg lereszelgetni de nem igazán sikeresen, persze biztos béna vagyok ilyesmihez. :) van ezzel tapasztalat valakinek? Alapvetően a bőrkeményedést nem gondolom rossznak mert véd is, de ha nem múlik el akkor egyre fokozódik az sem a legjobb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #32470 üzenetére

    Nem, elférek bennük rendesen, ami szűk azt nem nagyon használom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #32473 üzenetére

    A leírásban mile paceről van szó nem km paceről, ne keverd a metricet az imperiallal egy számításon belül. Mérföld pace = az idő ami alatt lefutsz 1 mérföldet. Kiszámolod a zónáid és a végén számolod át őket metricre ha úgy jobban tetszik amikor minden ki van számolva.
    A 'tempóból számolva' számításodban km pacet raksz be miközben nem km hanem mile (mérföld) paceről van szó a cikkben.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32506 üzenetére

    A strukturáltabb, tudományosabb edzésnek biztosan megvan a vitathatatlan előnye, ezért is próbálok ilyen irányba menni de a tavalyelőtt ősszel amikor elkezdtem rendszeresen futni, gyakorlatilag 6 hónapig könnyűt futottam, ez olyan 6 perc körüliek voltak, az elején akár kicsit lassabb, a végén inkább 5:30 lett csak úgy természetesen. Ez az a komfortos tempó amit úgy tudok futni, hogy elvagyok a gondolataimmal és nem fókuszálok a futásra egyáltalán. Ennyitől javult a félmaraton eredményem 2 óra környékéről 1:45-re kb 3 hónap alatt, további 3 alatt lett a 3:28 maratonom. Akkor abban a szituációban ez volt ami jól esett és ami nem volt túlkomplikálva, így ezt csináltam.
    Szóval lehet emberfüggő is, meg én eléggé kezdő voltam és volt hová javulni de ha az ember csak úgy fut az is jó lehet egy darabig. A mennyiség olyan 60-80km volt hetente, kb 5 alkalom per hét. A pulzusom sokat javult ez alatt, akkor még a 6 perc is kicsit munkás volt, most már a 125 körüli pulzushoz dolgoznom kell mert ez 5:30-on belüli, hidegben akár 5:15 környéke pedig ez még csak az ún zsírégető tartomány. Mintha a szívem lehagyta volna a többi alkatrészem a fejlődésben :)

    Én is légzéshez lövöm be az effortot sokszor, még ha van is pulzusmérő nem kell folyton nézegetni legalább. Nálam az van, hogy légzés / lépés arány adja ki az intenzitást, a 4-4 (4 lépés be, 4 lépés ki) a lassú regeneráló, 4-3 ritkán használom de az mostanában a könnyű - 5:20 környékéig még elmegy ha nincs meleg, 3-3 már a maratoni tempóig tart, félmaraton eleje esetleg, 3-2 a félmaratoni tempó, 2-2 meg a FM vége meg egyéb gyors munkák. Ha félmaratonon 2-2 a légzés 16. km előtt az tuti az már necces és lassítok inkább :) Nekem ez valahogy kialakult az elejétől, lehet másnak nem természetes és nem megy, és a lépésfrekvencián is múlik, nálam ez 180-200 tempótól függően percenként. De úgy érzem el tudnék lenni műszerek nélkül lassan, persze akkor a tempó jobban ingadozna ha érzésből csinálom és ebben benne van, hogy valamennyire kitapasztaltam ezeket a számokat mert geek vagyok és korábban sokat nézegettem.

    Szóval tuti lehet nélküle de ha már csak annyi, hogy rögzíted és a telefon bemondja km-enként és otthon meg tudod nézni szerintem az is segít. Elvileg idővel a sok gyors talán még károsabb mint a sok lassú futás, már a hosszútávfutás képességeket tekintve, és a gyors meg lassún az intenzitást értem szóval adott emberhez mért erősebb vagy lazább tempót. Ha az embernek nincs fogalma azért jó a pulzus mert egy idő után segít belőni kb a tartományokat. Nem azért, hogy most a 124 rossz és a 126 jó pulzus hanem kb, mondjuk 10-20 ütésen belül tartsd a kívánt intenzitást. Amint van több futásról adat, akár versenyről, cooperről az ember kezdi megsejteni hol lehet kb a laktátküszöb vagy a max, hol kezdődik a könnyű kocogás és akkor ezek közé be tud mindent sorolni.

    Én nem vagyok szakember csak laikus véleménynek vedd, 3.5 éve futok, most is megvannak az alapvető problémáim amikkel küzdök és próbálok javítani, több-kevesebb sikerrel :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #32517 üzenetére

    Októberben futottam 4:26-ot 90 kilósan, aztán futottam egy sort és áprilisban javítottam de ekkor 10 kg-al kevesebb voltam. Ez a heti 60-80km-el - 5 napi edzés - azért elég sokat el tud érni. Abszolút nem vagyok egy csodagyerek sőt, azt vettem észre bele kell sok melót tennem, hogy legyen érdemi eredménye. Az is lehet, hogy másnál nem ez hanem más a megfelelő mennyiség, vagy a mennyiség nem ezt az eredményt hozza hanem mást, de nálam úgy látszik ez lett belőle.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #32525 üzenetére

    Ennél egyszerűbben nem hiszem, hogy el tudom mondani, egyszer leírtam, hogy milyen alap jellegű kocogást csináltam hozzám képest nagy mennyiségben (cca 6:15 - 5:30), majd utána azt is, hogy ez milyen versenyidőket eredményezett pár hónap után. Lehet, hogy megzavart, hogy a versenyidőket összidőben írtam nem paceben mivel ezek szabványos távok így könnyebb hasonlítani...? Az 1:45 persze nem 5:30 de nincs is köze a kettőnek egymáshoz, hacsak az nem, hogy az egyik (edzés) okozta a másikat (mért időeredmény lemért standard távon, ami versenyt jelent).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32546 üzenetére

    Nekem lassan 2 hete nem esett igazán jól meg mindegyre kicsit kínlódtam, már mindenfélére fogtam, ma voltam 10k (2 szigetkör) 5:10 körüli pace - ez nekem elvileg a könnyű pulzus alapján de nem mindig esik jól - és kifejezetten jól esett, simán ment volna még 2, levegőt is rendesen kaptam semmi kínlódás, feelingre mint pár napja az 5:30. Jó az ilyen!

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32648 üzenetére

    Ahogy te gondolod de ugyanolyan hosszú cipőt mint a lábam még civilben sem hordanék, minimum egy szűk ujjnyi szabad hely marad, futócipőben hüvelykujjnyi előtte. Rövid távon biztosan jó a szűkebb cipő amennyiben nem okoz problémát de hosszú távnál, ahol az ember lába is dagad kétlem, hogy egészséges (és kényelmes) lenne.

    (#32654) ígyvanferi
    Én leginkább a tempót tartom fixen, olyan appot kell használni ahol utána meg tudod nézni (esetleg weben is nagy képernyőn), hogy a pulzusgrafikon hogy néz ki, mennyit mászott el.

    Pl Stravaból ezt látom a tegnap estiről, lehet, hogy csak fizetős üzemmódban van meg ez az adat de példának jó. Nem tudom mihez hasonlítani de sztem ezen a távon elég stabil (rákattintva elvileg nagyban is megnyílik).

    Nekem tavalyelőtt télen állt be ilyenre amikor futottam elég sokat heti 80km kb rendszeresen. Azóta érdemileg nem változik, persze sokat nem hagytam ki azóta csak a mennyiség ingadozott.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32698 üzenetére

    Egy körmöm nekem is betegeskedik de szerintem ennek része a heti 80-100km-ek is meg hogy nem hagyok ki napokat. A vízhólyagokon kicsit segített nekem most hogy picit szorítottam elöl a fűzőkön. A vasárnapi 30km-es után kicsit éreztem itt-ott a vízhólyag kezdeményezést de nem igazán lett sehol. Ha elég kényelmes (az 'ideális' az 1-1.5 mérettel nagyobb az utcai méretnél) akkor a fűzésen érdemes elgondolkodni, ha nagyon csúszkál a láb az sem jó de akkor kicsit szorosabbra venni, kihasználni a legfelső fűzőlyukat meg ilyen alternatív kötések segíthetnek. Szerintem jó esetben nem lötyög a láb de mégis van hely benne, elöl főleg, pláne ha az ember hosszúkat is fut, netán este... (amikor ugye a legnagyobb a lábunk)
    A sarok az van akinek érzékeny van akinek kevésbé, ez talán cipő "szabás" kérdése lehet.

    Én az 1-es fűzést használom, stabil de ha nem húzom meg hogy feszüljön hanem végig laza (de nincs plusz benne) akkor nem szoros mert rugalmasak ezek a fűzők.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #32703 üzenetére

    Hát látod nekem ez ismeretlen probléma, a sarkam egyik cipő sem zavarta eddig: Asics gt-1000 (2), gt-2000, saucony phoenix 7, hoka clifton 3?, saucony triumph iso 3, saucony swerve. Ezekből a triumph és a swerve 44.5, a többi 44-es, civilben 43-at hordok. A legkényelmesebb (elöl legszélesebb és legpuhább anyaga van) a triumph, igaz, az a saucony teteje is elvileg, 45e listaár.

    Nekem Nyúlcipőben (Óbuda) csináltak ilyen vizsgálatot a tavaly nyáron. Üveglapon álldogáltam mezítláb, fotózták alulról a lábam, látszott az egyik (már nem tudom melyik) nem áll tökéletesen meg kicsit belapult egyik tesztnél a 2-ből. Utána futópad mezítláb, videóztak, visszanézte az ember aztán annyit mondott olyan cipő kell amiben van kis anyag (tehát nem az üres tornacipő féle) de neutrális elég, illetve ha akarok enyhén stabilat is használhatok ha nem zavar az extra anyag benne.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32711 üzenetére

    Hát nekem is elöl széles a lábfejem, kis szabóbütyköm is van, civil cipők közül 10-ből 9 nyom, de lehet 20-ból 19. Utolsó félcipő amit vettem széles verzió volt. Hozzászoktam, hogy bemegyek boltba végigpróbálom ami tetszik csökkenő sorrendben, aztán jó esetben kijövök azzal a párral ami a legkényelmesebb, majdhogynem attól függetlenül hogy néz ki :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    mindeközben tomcica fut napi 3-at és nincs ereje moderálni a hülyeségeinket

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Meglett a KH félmaraton is. Jó meleg volt. Kicsit vicces, ugye 3 7km-es kör volt, már az első végén legszívesebben kiszálltam volna, halványultam is folyamatosan, szép lefele konyuló tempó lett. :) hát nagy elvárás nem volt több okból főleg a meleg miatt szóval csalódott nem vagyok, egynek ez is jó volt persze.
    [L:https://www.dropbox.com/s/fwq4yoduvkp0o4j/2018-06-10-KHfm.jpg?raw=1][link][/L]/IMG]

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #32795 üzenetére

    Nem néztem, utána de érdemes lenne v800 vs m430-at megnézni mik a különbségek mert a v800 4 éves óra az m430 meg talán 1. Ebben a wearable kategóriában elég kemény a fejlődés mint pár éve a mobiloknál. Lehet, hogy semmi olyan nincs benne amire szükséged lenne de egy speckó összehasonlítást esetleg 1-2 videót nézz meg a biztonság kedvéért... nem tudom 4 éves techet kicsit kerülnék, Polarék nagyon el vannak lassan maradva a felsőbb szegmensben. Lehet egy jó eszköz még mindig csak érdemes tisztában lenni, hogy kb ezt kapsz és sok supportja, érdemi fejlesztése nem nagyon lesz már.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #32757 üzenetére

    Hát, hideg most sem volt de hogy nem süt a nap vagy fene tudja, szóval a pulzus nem mászkált semerre most. Mér nem ilyen mindig? :) (ok más a tempó de nincs semmi elmászás tendencia...)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Mivel adidas divat megy jelenleg (adidas runner futócsoport alakult amibe eljárogatok társasági élményként) így én is bementem az outletbe kíváncsiságból megnézni ezeket az Adidasokat mert ciki Sauconyban járni ezekre. Ezeknél a nagy márkáknál az zavar, hogy annyi termékük van, hogy nehéz kiválogatni a valódi futócipőket. Azért net segítségével megpróbáltam párat:
    Boston 6 - erről jókat olvastam. Most volt megfelelő méret. Nagyon könnyű, igazán szeretnék egy ilyet de nekem túl keskeny annak ellenére, hogy elég puha és rugalmas a felsőrésze. A kislábujjam bütyke eléggé kilóg oldalra. Az ára ahhoz képest jó, azt hiszem 25 volt, ez a listaárhoz képest komoly engedmény ha jó lett volna gondolkodás nélkül viszem.
    Supernova - ez egy érdekes cipő. Ebben jobban elfért a lábam, viszont 2 bajom volt vele: a boka rész egész kemény. Lehet, hogy puhul meg meg lehet szokni de fura volt. Amúgy az egész felsőrész kicsit kemény, ha ebben a "szabásban" puha felsője lenne akkor valószínű jó lenne. Így egy kicsit nyomott 1-2 ponton. Kicsit doboz feeling volt ezért nem erőltettem de lehet, hogy még gondolkodom rajta.
    Aerobounce - egy olcsóbb edzőcipőnek állítólag elmegy, puha felső de szűk, pár mp-et volt a lábamon tettem is vissza.
    Tempo 9 - ezt a múltkor próbáltam de nem jött be kicsit keskeny ez is nekem.
    Vengeful is volt de már nem emlékszem vagy kihagytam vagy nem volt jó.

    Adiost még szeretnék egyszer kipróbálni de nem volt.

    Egy érdekes kakukktojás. Ugyancsak 25-ért találtam egy fél pár energy boostot. Doboza se volt kinn. 43 1/3 (ezek a méretek bakker) volt, én elvileg 44 vagy eggyel nagyobb méreteket szoktam futócipőből viselni, de ez olyan volt, hogy egész elgondolkoztam rajta. Ebből szeretnék teljes párat próbálni, akár 44-ből is mert tök jó puha meg így felhúzva meg állva igazán kényelmesnek tűnt. Mivel fehér volt így nem is kérdezgettem róla de az energy boost volt a leginkább az a modell amit még megpróbálnék egyszer és ha tetszik akkor outlet, vagy akció idején jó lehet. Elvileg egy q drága modell ez is, de ha bejön féláron megérheti.

    Ha nem leszek lusta a hét végén lehet, hogy tesztelek Solar boostot amit most erősen hypeolnak, de az még új ezért gondolom nem lesz olcsó belőle, viszont puha felső és állítólag normál ember lábra való, első része az adidashoz képest bővebb azt mondják szóval akár jó is lehet. Heroinára van jelenleg de ha jó akkor akár megéri eltenni az emléket és november-január magasságában keresni olcsón.

    Más, az este megcsináltam az első Danielses edzésem, hát nem lesz egyszerű pedig nyárhoz képest hűvös volt.
    18 hetes edzésterv, 2 minőségi edzés egy héten. Az első vasárnap lett volna de ugye K&H félmaraton. Első 6 hét a vdot-2 értékeken, következő 6 hét vdot-1, utolsó 6 hét az aktuális vdot értéken pacelni (Danielsnél ez mérőszám ami versenyeredményedből megmondja, milyen pacen fusd a különböző edzéseket).
    Tehát az első hét második edzése így nézett ki: 8 mérföld könnyű, 3m tempó, 3 perc pihenő, 2m tempó, 2m könnyű. A könnyűt kevésbé szigorúan követem, olyan 5:30 környékére jött ki, a tempó (threshold) 4:20 elvileg nálam. Az első tempós szakasz ment, kellett húzzak mert sok volt de kijött jól. A második szakasz valami 4:25 átlagra jött már csak ki. Persze ez nem nagy szórás oké de tudom, hogy fáradtam, nehezen ment. Kis bemelegítő meg levezető kocogással 27.5km jött ki ami nálam a hétvégi hosszú szokott lenni nem ilyen feladatos. Papíron ez 15 mérföldes edzés volt, ilyen 15-16 általában egy edzés szóval remélem bírom mert fel kell kötni a gatyát. Egy ideje a kajám is próbálom rendezni.
    A vivicitta óta 2-3kg-al vagyok nehezebb és a levegő is melegebb / párásabb, azért mintha nem lenne elég energiám / nem kapnék elég levegőt ami lehet ezek miatt, de lehet más is okozza. Lehet valami vitamin vagy vashiány is, érdemes lenne egy labort csinálni vagy legalább csak szedni valami multivitamint.
    Ez az edzés este későn történt. Betoltam egy nagy adag spagettit, 1kor feküdtem le, elaludtam, fél 10kor ébredtem. :) szerencsére per pillanat nincs erős hajtás melóban, megúsztam, remélem főnököm nem olvassa. Azért izgatott vagyok kicsit, hogy "lett" megint konkrét feladat. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz la_cc #32864 üzenetére

    Lehet konzervatívabb vagyok de ha az ember nincs teljesen képben akkor jobb a szaküzlet (= futóbolt). Elsőre nem csináltam futásdiagnosztikát de egyik Nyúlcipőben mondtam, hogy nem tudom milyen cipő kell és megnéztek pár szögből így meg amúgy és úgy javasoltak valamit (történetesen egy mérsékelten stabil cipőt) ami épp akciós is volt és elsőre jó lett. Akkor vegyél random cipőt ha eléggé biztos vagy benne, hogy nincs erős pronálásod vagy túlsúlyod. Az a bolt egy komersz bolt (amint az adidasz egy komersz márka úgy értem inkább lifestyle) szóval kicsit olyan, mint mondjuk biciklit tescoban venni. Ha ez nem zavar akkor hajrá.

    @tomcica
    Köszi, figyelek ahogy tudok. Azt már tudom, hogy ilyenkor alvás több kell és az megy is nem kell biztatás :) ma is volt egy bő óra extra délután ahogy hazajöttem melóból. Majd kiegyensúlyozom, a kajára is jobban figyelek, persze nem lesz egyszerű mert kis deficitet akarok de menet közben alkalmazkodom hol edzéssel hol kajával.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32878 üzenetére

    Ez a 2Q terv amiben megad heti 2 edzést (nálam ez vasárnap-csütörtök lesz) és a többit napot kirakod könnyűből + 1 regeneráló. Kicsit optimistára vettem szokás szerint, a heti 90-110 km ranget választva ami nagyon a teteje annak amennyit szoktam csinálni de pont az előbbi miatt van kis mozgástér. Azt javasolja első 6 hét vdot -2 ezzel nekem a könnyű az 5:00-5:40 közé esik ami elég nagy szórás ahhoz, hogy nem szégyellem 5:30-ra vagy többre venni ahogy jólesik, ennyit megígértem magamnak, hogy semmilyen körülmények közt nem ragaszkodom a tetejéhez.

    Szóval jelenleg kb:
    Vasárnap: edzésterv szerint
    Hétfő: 1 vagy 2 szigetkör könnyűre / akár regeneráló tempóra véve vagy laza pályaedzés
    Kedd: 15k könnyű
    Szerda: futóhaverokkal laza kocogás 1 szigetkör vagy hasonló - ide futva megyek ki vagy megyek utána még 1 kört, 10-20k regenerálótól könnyűig vegyes tempó.
    Csütörtök: edzésterv szerint
    Péntek: regeneráló 5k akár kihagyom (1 mérföld streak saver) ha kell
    Szombat: Adidasos városligeti hosszú - ez ma 70 perc volt 5:10 körülivel de ha akarok megyek a lassúbb csoporttal és akkor lesz 5:40+.

    Ez az adidasos dolog jó mert egyrészt társaság mindig jó másrészt az ember tanul ezt-azt, akár gimnasztika / nyújtás gyakorlatokat, de a múltkor pályaedzés végén ilyen "létrás" gyakorlatokat csináltunk, nagyon tetszett, erő ügyesség robbanékonyság stb nekem az ilyenek nagyon hiányoznak, az ember mindig rájön, nem csak futni kell, azt csinálom már eleget.

    Csak viszonyításul, ok relatíve hűvösebb van de a tegnapi 5k regeneráló lett 5:59 átlag pace és 114 pulzus, ennél lazábbra már nem erősen tudom venni mert elalszom.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32891 üzenetére

    Hazudnék ha azt mondanám, hogy jól esik olvasni max a káröröm ami kis melegséget okozhat ;)
    de hát ugye mindenkinek más-más szinten van a határ.

    A mai talán fél hajszállal jobban esett mint a múltkori, azért érdekes említeni, mert nappal mentem napsütésben ami azért szopóág, a múltkor 8 mérföld után volt 3 és 2 mérföld tempó 3 perc pihenővel köztük, most kis könnyű után rögtön jött a 3m tempó, majd 1 óra könnyű és még 1m tempó... látszik, hogy másként kezdtem, mert a múltkor dolgozni kellett a 4:20-hoz az első szakaszon és 4:25 lett a második, most is dolgoztam érte de az első fele pihentebb érzésre jobb, 4:15-re jött ki, a második tempós szakasz látszott, hogy nem vagyok friss mert nehezebben ment kellett kapaszkodjak kicsit az órába mintha 5x 1k közepe táján lettem volna, de érdekes módon ez is 4:16-ra kijött. Pedig 4:20 a célérték 4:25-ig teljesen oké, nem akartam gyorsabbra hozni de így sikerült. Szóval azért csak siker. A levezető részen kicsit kocogtam majd kb 700m kocogás a réten mezítláb oda-vissza. Már éreztem is kicsit a vádlim szóval elég volt, ilyenkor eszembe jut gyerekkoromban egész nyáron mezítláb mentünk majd mindenhová, jó volt...

    A pulzusmérőm meghülyült sajnos megint, 2 hónapja elkezdett magas értékeket mutatni, elemet cseréltem helyrejött, most megint 10-el fennebb volt mint kéne, ez van.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #32912 üzenetére

    Próbálkoznak teljesítményméréssel, de kicsit későn kezdtek bele, az miért baj ha támogatnak 3rd party szenzorokat? Az pont az egyik előnye ennek a plusnak, ha jól értettem, natív Stryd támogatás. Meg a hosszabb akkuidő. Kb ennyi, a többi teljesen felesleges cucc. A garmin pay-t én bizony használnám ha valami szabvány lenne de nem az, minden ilyen cég külön kell leszerződjön bankonként ahelyett, hogy visa/mastercard támogatja belerakod a bármilyen kártyád és használod mindenhol ahol rf-es fizetés lehetséges. Úgy lenne értelme...
    Dcr tesztjeiben azért kicsit csalódtam, neki valahogy olyan jóra jött ki a fenix 5 sorozat is, aztán azért mégis van csomó hibája :) specifikáció listának persze jók ezek. Lehet, hogy nem véletlen szeretik a gyártók küldözgetni neki a dolgokat, főleg a garmin, van egy kis bias a dologban.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #32919 üzenetére

    Szerintem elég fair a csávó a leírásaiban, nem tűnik komersz reviewernek.

    http://fellrnr.com/wiki/Polar_M430

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kk831228 #33002 üzenetére

    Hát, pech, de az este volt edzés, ma csak egy 5k regeneráló...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kk831228 #33008 üzenetére

    Hát, érdekes, ezt nagyon megtoltad. Azok a zónák rendben vannak? Nekem a z5 az vo2max vagy fölötte kb. 40 percnek a felét nem bírnám ki darabokban, nem hogy egyben. A tegnapi vo2max edzés alatt (5x 1km, 4 x 400m) 13 perc Z5 gyűlt össze összesen.

    Az abszolút szám nem számít csak érdekességnek, az előbbi 5k regenerálóm, 6 perc közeli pace, 110 átlagpulzus...
    (álltam is meg meg lehet szar a pulzusmérő kicsit de 115 fölött érzésre sem volt)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33057 üzenetére

    a 30 km-es van is annyi...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #33067 üzenetére

    Kíváncsi lettem volna de nem jön be a számológép semmiféle browserrel, kiegészítők nélkül sem.
    Én a km/50-el számolok nettóban. Intenzitástól nem hiszem, hogy jelentősen függ, inkább a táv...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #33069 üzenetére

    Távot mondtam nem időt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33071 üzenetére

    A pulzusnak nincs sok mindenhez köze max hogy milyen a glikogén / zsír aránya. Persze lehet kicsit magasabb energiafelhasználás intenzív edzés után, de ez mennyiségben úgyis elenyésző szokott lenni.

    Nekem bruttóban kb kijön amit írsz, azért írtam konkrétan, hogy nettó, én a 75-80kg-al 50kcal-t számolok 1k,-re, kb 60 esélyes, hogy megvan de inkább vagyok konzervatív. Az alap energiafelhasználást nem szoktam a tevékenységhez hozzáadni mert azt úgyis számolja egyszer az ember egész napra, matematikai jelentősége lehet, de gyakorlati nincs kétszer beszámolni hacsak nem magának hazudik az ember.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33073 üzenetére

    Hamarabb odaérsz, azzal meg kevesebbet.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #33079 üzenetére

    Nekem erről a Hadd írás jut eszembe. Ahogy olvasgatok kicsit kontroverzális (egyesek lehúzták letsrun-on) de józan paraszti ésszel és kevés tudományos alappal :) nekem nem tűnik hülyeségnek az erős aerób alap kiépítése a lassú futásokkal ill. hogy problémát okozhat ennek a hiánya. Nálam nagyjából bejött.

    https://www.angio.net/personal/run/hadd.pdf

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #33096 üzenetére

    Egyes elméletek szerint az 1:35 FM-hoz kb 3:20-25 maratoni idő párosulna (10-15 perc ráadás), amennyiben fel vagy készülve maratonra megfelelően. Ezek azért statisztikai számok. Olyat is olvastam, hogy a táv duplázásához a 400m-hez adj hozzá 4mp-et (ez 10mp lenne km-enként ami kevesebb mint a fenti 10-15 perc). Szerintem hobbi szinten az első verziót érzem realisztikusnak de kell a sok km a lábba, hogy ez menjen is.

    Igazából legjobban becsülni abból lehet ha van a cél távot minél jobban megközelítő versenyeredmény. Vagyis fuss egy FM-t de minimum egy 10k-t. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #33103 üzenetére

    Ha elfogysz elfogysz, ha nem vagy maratonra edzve akkor nem relevánsak ezek a számok persze. Nekem is kicsit optimistának tűnnek és a vo2max is azért kicsit esetleges biztos nem 100%.
    Az IAAF táblázatot lehet még megnézni a módszertant annyira nem ismerem de ezt szokták hivatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33113 üzenetére

    Nekem szerintem a 3:30 kb a 200-400m csúcssebességem lehet, ok nem arra gyúrok de a km rekordom 3:50 körül van.
    Azt megfigyeltem, hogy te elméletben nagyon jó futó vagy olyan részletekhez értesz hogy csak lesek, tényleg sokat lehet tanulni, kár, hogy valami mindig megakadályoz, hogy mindezt gyakorlatba is ültesd.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33132 üzenetére

    Minden út bicikli út. Főutakat, kifejezetten forgalmas szakaszokat / időpontokat kerülni érdemes de azt nem tudom elhinni, hogy nincs hol tekerni. Budapesten oké, itt elég sokat kell menni, hogy az ember kijusson egyáltalán a városból. Sport célból biciklizni meg nem a bringajárdákon kell, az közlekedésre, vagy sétabiciklizésre való. Ideális esetben elfogadható minőségű, alacsony forgalmú szakasz kell és lehet tolni neki...
    Én mostanában nézegettem lopva országúti bicikliket mert a szíven kívánja nagyon, azért hátha ellenállok mert a Canyon ultimate al valami 1700 euró... néha nézem a GCN show-t (youtube, érdemes, főleg a komolytalanabb / amatőrebb kérdéskörök) és meg tudja hozni az ember kedvét.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #33144 üzenetére

    Talán megmondja egy szakértő a hivatalos verziót ha van ilyen, én csak amit olvastam és tapasztaltam arról tudok nyilatkozni.

    Látni sose láttam a szöveteket nőni a lábamban szóval empirikus bizonyítékom nincs rá, de én azt tanultam, hogy minden ilyen mozgás ad valami pluszt, mitokondrium, hajszálérhálózat fejlődés, ilyenek, még ha alacsony terhelésen kevés is a hatása. 2 elképzelés van: egyesek szerint van a "junk miles" kifejezés vagyis a felesleges km-ek, mások szerint meg minden km jó valamire, mondjuk úgy én az utóbbi tábort erősítem. A másik, hogy határozottan az az érzésem egy erősebb edzés után ha punnyadok nehezebben jön helyre a láb. Mostanában volt, hogy csütörtök este keményebb edzés, péntek este kis lötyögés 5k, ez kicsit szarul megy, szombat reggel 10-15k futás könnyű pacen ami már nem regeneráló hanem nekem speciel ez az 5-5:20 és itt az első 5km nem esik olyan jól kicsit tuskóból van a lábam a második felére tök jól vagyok. Szóval a könnyű terhelés érzésre segít regenerálni valahogy.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33163 üzenetére

    Ez a +10 honnét jön, nekem nem adja ki, a LT a könnyű fölött van inkább 25-30-al, nem 10-el...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #33178 üzenetére

    A könnyű az nálam 125-135 pulzus (a kb 175-178 maxból). LT-t kitolni az LT-n futok ami 160-162 körül lehet nálam, persze 155 fölött lassan mászik de kb ez amit a végére elérek.
    Félmaratonon 156-157 átlagot hoztam a tavasszal, maratonon 150et az ősszel.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Sátán44 #33195 üzenetére

    Én szerintem forogtam volna tudomisén, 5k-nként, az segíthet.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #33204 üzenetére

    Az az elmélet, hogy az 1 órás versenytempó élezve, pihenten, rákészülve fizikailag és mentálisan versenyhelyzetben az amit az ember edzésből nem tud megfutni. Ez az oka, hogy az ilyen tempójú edzések nem 1 órás időtartam hanem 20-25 perc körüli, akkor több, ha darabolva van.

    Nekem a Daniels definíciója tetszik mert jó szájbarágós és többféle megközelítést is leír, ami mind segít kb belőni. Számokat is mond és szubjektív körülírást is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33218 üzenetére

    Mindent meg lehet magyarázni csak nem érdemes. Mindenki maga osztja be az idejét, jól-rosszul. Ez kicsit olyan mint korábban amikor eldöntöttem, hogy azt a pénzt teszem félre ami megmarad a folyószámlán a hónap végére. Hát, csodák csodája, szinte sosem maradt. Erre lehet mondani, hogy hát, ugye keveset keresek. Én egyszerűen megfordítottam a dolgot, excelben vezetem és hó elején teszek félre terv szerint, és azóta a hatékonyságom egész más lett, pedig csak a hozzáállásom változott meg. Szóval ez ilyen dolog, mindenki magának kell elszámoljon vele.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Sátán44 #33231 üzenetére

    Futógatyába nem kell az. Nálam nadrágfüggő, hosszú edzésekre a cicanadrág fajtát veszem fel vagy olyat amiben hosszabb kompressziós belső van. Illetve van kidörzsölés elleni krém is pl Decathlonban is egész kis kiszerelésben, maratoni versenynél szoktam ilyet használni, esetleg ha extrém meleg van (több a kiizzadt só) vagy eső, ilyen esetekben szokott néha ilyen jellegű problémám lenni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz la_cc #33237 üzenetére

    Nem tudom viccelsz vagy nem de a futócucchoz, mint a biciklis cucchoz, úgy van kitalálva, hogy nem kell alsógatya pontosabban bele van építve a közönséges futónadrágba, a cicanadrágba meg nem kell. Ha valamiért mégis mondjuk - sok fok van akkor meg van erre a célra való műanyag alsógatya. Ilyet télen néha használok, vagy pl ha esetleg kidörzsölődtem (extrém kisgatyával jártam így, nagy melegben sok sót kiizzadok és a combom kidörzsölődik) akkor amíg be nem gyógyul.
    A másik rész pólótól függ, az átlagos Bsi-s versenyen osztogatott póló pl inkább hajlamos kidörzsölésre, de versenyen általában leragasztom vagy bekenem kidörzsölés elleni cuccal, de félmaratonig általában nem szokott problémám lenni. Azt hiszem egyéni...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33289 üzenetére

    Lehet igazad van de bennem az merült fel, ha te 8 perccel futsz ami már eleve elég nehezen megvalósítható, akkor vajon hogy tudod megítélni, hogy akinél ez a totyogós futás 2 perccel kevesebb tempón megy mennyire szar vagy sem az alapja? Mert a 8tól a 6ig hát nem tudom milyen jelzőt használjak, de ég és föld a különbség. Genetikailag sem vagyunk egyformák biztos de azt gondolom az a hobbista alap ami a nagy átlag által hozható és azt lehet mondani rendszeres futó az 8 percnél jóval bennebb van.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33292 üzenetére

    Ez jó kérdés nem tudom megítélni, én nem csak a gyorsabb szakaszokat szoktam mérni hanem a teljeset egyben főleg, ha könnyű futásról van szó.

    Ez volt fura: "Gyenge még a kondi akiknél melegben jelentősen visszaesik a teljesítmény."

    Én abban a hitben voltam hogy ez a normális, mert nekem visszaesik, egy minimum 15 mp pacet de akár többet is, még mindig nem szoktam rendesen hozzá a meleghez ez azt jelenti akkor gyenge a kondim és nincs alapom. Oké de ha ezt így abszolútnak vesszük akkor kb tomcica akinek van kondija mi mind nudlik vagyunk. Nem kell félreérteni nem fényezem magam amit én futok az semmi a valódi teljesítményhez képest, de azért abban a hitben voltam nekem hobbi szinten nagyjából elég jó alapom van mostanra. Azért egy átlagos, népes utcai futóversenyen aki a felső 5-10%-ba esik nem tudom, mennyire mondható el, hogy szar a kondija. Persze lehet, de akkor kinek jó a kondija, felső 3%? 2, 1, vagy kevesebb? (ilyen átlag Bsi rendezvényre gondolok nem rangos de nem 100 emberes kisvárosi rendezvényre, és hobbi szintre amit itt képviselünk). Az ember nem tud gyalogolni vagy biciklizni amíg a felső 1%-ba felküzdi magát.
    Az amúgy nem különös, hogy pacet nézek, hasznos metrika az a pulzus mérem, és viszonyítok néha, de nem pulzuszóna alapján edzek, sosem tettem, pace alapon csinálom. Amilyen hobbiversenyekre elmegyek ott nem pulzust szoktak mérni.
    Nekem a könnyű futásom amúgy inkább 70-80% ami elvileg z2 strava és garmin szerint, igaz fogalmam nincs milyen rendszert használnak. A 60-70 nem inkább ilyen regeneráló pace?

    p.s. A biciklizés, gyaloglás egyébként mindenkinek hasznos és egészséges, kezdőnek vagy kevésbé kezdőnek egyaránt ahhoz nem fér kétség. Plusz kellemes is. Mármint ha nem Budapest közepén élsz...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33309 üzenetére

    Elvileg akartam tesztet csináltatni de félek, hogy leesem a futópadról. Komolyan. Kéne gyakorolni hozzá. A másik, hogy mostanra a paceket elég jól be tudom lőni és érzésre az is megvan mit kell többet edzeni ezért nem erőltettem annyit. Azt tudom, hogy a félmaratoni pace fölött nekem majd megáll az élet vagyis jó lenne azokra rágyúrni kicsit főleg a pálya dolgokra mert most talán abból tudnék legtöbbet nyerni.
    A témában maradva, ma adidasos pálya edzés volt, ez új sorozat a nem annyira kezdőknek. Kazi Tamás a sztáredzőnk :)

    Bemelegítés 4 kör laza futás, gimnasztika.
    Piramis 100m könnyű - 100m erős - 100/100 - 200/200 - 100/300 - 200/200 - 100/100 - 100/100.
    Utána meglepi, mégegyszer ugyanez.
    400m erős(ebb), fél pálya séta, 200m erős.
    Levezető kör, nyújtás.
    Jó volt. Mennyiségben nem az a combos de úgy érzem pont ami és amennyi kellett. Tüdőm kissé még darabokban.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33315 üzenetére

    Ilyen zónabemérést, vo2max, LT stb mérést futópadon csinálnak legalábbis amit eddig láttam pl ensport, ha jól értem a labort erre érted nem vérvizsgálat stb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #33326 üzenetére

    Igen, erősebbre futottam mint szoktam a hasonlót, igaz részben a mennyiség miatt is, az első blokkban a 100-200-300m-ek zsinórban 19.xx-39.xx-59.xx-re sikerültek pedig nem néztem csak jegyeztem az órán, a másodiknál nem mértem de lehet kicsit rosszabb mert meglepi volt. Izomlázam is lett, fáj a fenék/comb hátsó része környéke mára rendesen aminek örülök, valamit megstresszeltem szokásosnál jobban :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz danielsz #33350 üzenetére

    Az kemény, gratulálok!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #33382 üzenetére

    Én úgy tudom, a női cipők keskenyebbek szoktak lenni a férfinál. Férfi méretben a D a normál szélesség ami nőknél a széles.
    Hiába mondja más mi a jó. Hokám van egy, túl keskeny, Sauconyból bejött 2 az neked nem volt jó valamiért. A helyedben széles verziókat keresnék pl Asicsnak van ilyenje de biztos másnak is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák