Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Zanik #76352 üzenetére

    Én ammondó vónék, hogy biztos alapra érdemes építkezni.

    Magyarán kell egy megbízható forrás. Ha az nincs, nem fogod tudni, mit tud valójában ami mögötte van.

    SZVSZ 120 dodó nem lesz elég, ha már most úgy érzed, hogy lehet bármit cserélni kell majd.

    Ha ez az érzés akkor jön amikor már belaktad a rendszered, az úgy OK, de így felesleges pénzkidobás.

    Menj el a falig, aztán majd meglátod/hallod, mert meg fogod !!! :))

    Aláírásomban lévő konfigot látod. Nem terveztem ennyit költeni, de amikor apránként meghallgattam Őket, már nem volt visszaút.

    Nem cserélgettem semmit, inkább kivártam hogy összejöjjön rá a pénz. 1-1év a dacra, erősítőre. Mostmár nem akarok cserélni semmit, kéne egy pár hangsugárzó - mondjuk szerintem ez lesz a legnagyobb tétel- és befejeztem pár évre.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Zanik #76352 üzenetére

    Én kezdésnek nem vennék digi one-t, max hifiberry-t.

    De az sem feltétlen kell. 100k körül meg már amúgy R2R 11 és társai vannak, ami simán lehet végállomás sokaknak. Ahhoz egy rpi 3b+ és ennyi.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Patice

    nagyúr

    válasz Zanik #76352 üzenetére

    A keret az elején sokat segített volna a pontos ajánláshoz ( :D ), de ahogy írtad a részleteket és az igényeidet a következő jutott az eszembe:
    Neked most a vezérléssel és a felülettel van igazán "gondod", mert szeretnél elszakadni a géptől. Ehhez ugye valamilyen mobilos vezérlésű cucc illene, amihez kézenfekvő (lenne) a Volumio.
    A Volumio ugyan egy jó rendszer, de engem az őrületbe kerget az, hogy képtelenek optimalizálni a fejlesztői úgy, hogy ne fagyjon bele egy gyorsabb navigálásba a felület, meg hasonló bug-okkal, fagyásokkal kell szenvedni. Akárhányszor próbáltam, mindig belefutottam ilyesmikbe, úgyhogy köszönöm szépen, de számomra felejtős. Ez csak az én véleményem.
    Ha a forráskészüléktől még egy lépéssel visszább megyünk, akkor neked is egy jó zenekezelő rendszerre van szükséged igazából (szerintem), ami a későbbiekben is tud alkalmazkodni az igényeidhez és van hozzá mobil app bármely platformra. Egy ilyen rendszer a Roon. Ez itt a reklám helye, de amióta használom (lassan 3 éve) nincs ingerenciám más rendszert használni + nekem nagyon bejött az is, hogy nagyon könnyen lehet kis ARM-os kütyükből is Roon végpontot csinálni. Pl. Rasberry-re van kész rendszer: RoPieee.
    Sokaknak nem tetszik a Roon-ban az, hogy fizetős, de ha azt vesszük, hogy mit kapunk cserébe, akkor szvsz. nem olyan sok az évi $119 (ez kevesebb mint 3000 Ft havonta, még a mostani überszar dollár árfolyamon számolva).
    A Roon lényege a klasszikus szerver-kliens felállás, ahol a szerver végzi a nehéz munkát, és a kliens csak fogadja az adatot és intézhető a vezérlés róla. Azaz kell egy gép, amin fut a Roon szerver, ez lehet egy Windowsos gép is, a végpont meg kezdetben lehet egy sima Raspberrry Pi3, ami wifin is tud kommunikálni a szerverrel (belső hálón).
    Az RPi lesz így a Roon Endpoint és simán rákötöd egy USB-s DAC-ra, vagy DAC+fejeserősítő kombóra. Az RPi tápellátása meg mehet egy megfelelő akkupakról, mert azt a pár óra zenehallgatást simán kibírja így (próbáltam!).
    És később tudsz továbblépni itt is, ha lesz kereted/igényed, akkor kiegészíted az RPi-t egy digit kártyával mondjuk és kész.
    Otthoni hálón meg bármilyen kütyüből lehet végpont, ahol zenét hallgatsz: a telefonod is lehet az, vagy az asztali géped, amin a szerver fut, vagy egy wifis laptop, stb.
    Sok gyári hálózati lejátszó (hálózatos hangszórók!) is "Roon Ready", azaz hálózatba kötve végpontként kiválasztható lesz a Roon felületén. :B
    Szóval röviden, szerintem indulj el a Roon irányába és akkor a későbbiekben tudsz könnyen építkezni mögötte.

    Azt már meg sem említem, hogy egyes erősebb gyári NAS-okra van Roon szerver csomag, pl. Synology, QNAP és így a hálózati tárhely és a Roon szerver lehet egyben is. :))

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák