Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabolcs1975

    aktív tag

    válasz krichd1 #36813 üzenetére

    Szia !

    Nem nagyon érettem tegnap Nomono-nál is csak néztem amiket a Jitterről mint problémáról mondott -egyébként ezúton is szeretném megköszönni a Demozást, ahol messze a legjobb USB-s hangot hallottam eddig -, hiszen nálam eddig evidens volt, hogy pufferelik az adatot, és azt dolgozza fel újra a DAC. Az USB nem valósidejű, hanem burstos, tehát eleve esélytelen minden olyan megoldás, ami megpróbálja összehangolni az USB és DAC órejeleit, hiszen az USB burstos révén nem garantál DAC órajel helyes megoldást , kivéve ha pufferelünk és onnan olvasunk a DAC saját órajelével. Azt hittem tegnapig, hogy biztosan nem értek valamit, vagy lehet még most sem ?

    Mindenesetre amit Nomono-nál hallgattam messze a legjobb USB-s hang, de nincs olyan mint egy USB-t teljesen nélkülöző megoldás, amit egyébként ő is szépen elmondott nekünk. De ha ez ennyire szűk keresztmetszet, akkor tulajdonképpen trabant gumi Ferrari alá, tehát értelmetlen minden befektetés, és próbálkozás, ha valaki USB forrásról hallgat zenét, kivéve ha nem valami Zero Jitter-es DAC-ban gondolkozik (ami elvileg pufferel).

    Visszatérve erre az egészre. Pontosan ez amit hallok, mintha nem lenne elég a mintavétel/felbontás. Apropó asszinkron USB mód. Ugye ebben a DAC belső órajele alapján kérjük az adatot, ami ettől függetlenül távolról sem garantált, hogy pici időegységekre levetítve jól érkezik, tehát ennek így én sok értelmét nem látom, de javítsatok ki ha tévedek.

    megj: nem értem miért orvosolná ezt a problémát egy olyan átalakító (USB-s/pdif), amelyik szintén nem puffereli az adatot, hiszen ott megint nem garantált hogy "fázishelyesen" fog megérkezni az adat, max csak a zajokat szűrhetjük ki belőle. Nem tudom elképzelni, hogy ez puffer nélkül működhet jól.

Új hozzászólás Aktív témák