Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz HarleyCustom #8035 üzenetére

    Na szevasztok újra! (rég jártam erre, akkor is keveset)

    Szerintem a számolgatás felesleges, bár el tudom képzelni, hogy valakinek szükséges. Egy idő után már úgy is tudod, hogy adott élelmiszer kb.mennyi kalóriát, fehérjét stb tartalmaz, onnan tényleg nem kell. Profi sportolóknak persze kötelező de egy átlagembernek csak nyűg.
    Nekem szerencsére mindig jó volt az agy-test kapcsolatom és ösztönösen tudom mire van szükségem.

    A fogyáshoz kezdetben, ha van miből leadnod és a hagyományos magyar konyhán élsz semmiféle tudomány nem kell. Radikálisan le kell állni a fehér finomított lisztes kenyérről, péksüteményről, cukros szar üdítőkről és a zsíros kajákról, felvágottakról. Ez önmagában jó pár kilót kell jelentsen. (nekem pár hónap alatt -8) Ha sportolni is kezdesz úgy még jobb. Én három hónap diéta után elkezdtem gyúrni de egyszerűen nem fért bele az időmbe, így most otthon végzek főleg saját súlyos edzést. Ez is teljesen egyedi crossfit, pár ketleb gyakorlat (kézisúlyzóval) mindig változatosan sok gyakorlat keverésével. Nagyon rövid, ultra intenzív edzéseket végzek, minden nap. Igazából már csk 2-3 kilótól akarok megszabadulni de nem sietek, már az izomzatra is figyelek.
    A fogyókúrások legnagyobb ősellensége egyébként az úszógumi. Azt a leg nehezebb leadni, a szervezet "körömszakadtáig" ragaszkodik ott a tartalékokhoz.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • interstate76

    addikt

    válasz HarleyCustom #8035 üzenetére

    "Ráadásul tanult emberek, egyetemi tanárok, tanulmány írók tényközlése."

    Nem a cikk ellen írom, mert alapvetően egyetértek vele (én sem számolgatok). De amit fent idéztem tőled, az sajnos semmire nem biztosíték. A legjobb példa erre az általad linkelt cikkben szereplő tanulmány, amit a cukorlobby szponzorált. Senkinek nem lehet feltétel nélkül elhinni semmit. Az információ gyorsabban áramlik, mint eddig bármikor, de ugyanúgy tudják manipulálni, ahogy mindig is. Az elhízás elleni küzdelem pedig sokmilliárdos üzlet, szóval itt aztán tényleg nehéz kiszűrni a hiteles infókat a sok, profitvezérelt maszlag közül.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák