Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #5034 üzenetére

    Észrevettem, hogy ti radikálisabb diétát csináltok, de azt nem értitek meg, hogy egy átlagos akárhányéves ember nem tud radikális diétába kezdeni és azt hosszasan betartani. Én sem tenném, mert bizonyított, hogy szükségtelen kínozni magamat, mert már lefogytam úgy cirka 20 kilót, hogy nem kellett hozzá szenvednem, és a súlyomat tartom több, mint egy éve, szenvedés nélkül (most épp nem járok futni sem, mert kb. szeptember óta beteg vagyok). Nem kell nekem hinni, de az idő engem fog igazolni, mert ha a srác a ti eszkéta-csupafehérje-semmifinom diétátokat követi, előbb utóbb feladja. Kitartásától függ mikor, de feladja, az 99%. Egy átlag ember (aki nem követ elvakultan elveket és nem csinálja szívvel lélekkel a testépítést) képtelen éveken át diétázni. Ezért az életmódváltást szorgalmazni sokkal helyénvalóbb. Mert ha életmódot vált és kiváltja az eddigi élelmiszereket másra, valamint bizonyos élelmiszerekből kevesebbet eszik, akkor fogyni fog, a súlya beáll egy normális, egészséges mértékre, és sokkal jobban fogja érezni magát (ami az esztétikusságnál sokkal fontosabb!). Amúgy sem egészséges heti 1-2 kilót fogyni. A súly sem úgy megy fel, hogy heti 1-2 kilót hízunk. Az anyagcserének idő kell, hogy alkalmazkodjon a megváltozott helyzetekhez és minél gyorsabb a fogyás, a bőr is annál jobban tönkremegy, mert nem tud annyira rugalmasan összemenni. Persze ez nektek nyilván nem tűnik fel, mivel testépítetek és kitölti az izom azt a helyet de nekem személyes tapasztalatom van ebben is, volt időszak amikor gyorsan fogytam és bizony meg is látszik a bőrömön, soha többet nem csinálnám.

    A teljes kiőrlésű liszt 1 kg kb. 300 Ft, tehát nagyjából egy árban van a zaboddal.

    A főzelék nagyon egyszerű: kb. két tányérnyi főzelékben van 1 evőkanál liszt. Ezt lehet helyettesíteni teljes kiőrlésűvel is, vagy liszt helyett étkezési keményítőt használni. De még ha sima liszttel készül is a főzelék, egy tányérra jut fél evőkanálnyi liszt. Ez annyira elenyésző mennyiség (fél dkg talán vagy annyi sem), hogy belefér, főleg mivel magában a zöldségben (spenót, zöldbab) nincs sok kalória, tehát maga a főzelék elég diétása kaja ebédre. A zöldborsó főzelék kicsit már combosabb, de ebédre az is belefér. Cukor helyett pedig édesítőszer használható abba is.

    Mi szükség lisztre egy diéta során? Nos, alapvetően az emberi szervezet számára a gabonafélék jelentik az egyik fő táplálékforrást akár tetszik ez, akár nem. És a búza a legismertebb legelterjedtebb gabonafélénk, mert tápláló, vitaminok vannak benne. Más kérdés, hogy a fehérliszt már valami finomított vacak, ezért is érdemes váltani a teljes kiőrlésű lisztre - az lehet búza, vagy tönkölybúza, mindegy. Használható zabpehelyliszt is, de az mégsem ugyanaz teljesen, érdemes a búza/tönkölybúza lisztet is fogyasztani. Mindenhol beszerezhető, ahol van egy Tesco vagy Auchan, vagy hasonló nagy áruház.

    Édesítőszer: nem értem meg, miért kellene kihagyni egy diétából? Mi a fenének sanyargassa magát valaki, ha lefogyhat anélkül is csak valamivel lassabban de egészségesebben? Erre válaszoljatok!

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák