Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sziasztok! Nekem évek óta már hatalmas lelki teher az, hogy tudom a fogaim katasztrófális állapotban vannak! Sajnos egy pöcs voltam mert nem mentem el amikor még kis baj volt, és lett belőle nagy baj! Olyannyira nagy baj, hogy most 850-900 ezer ft.- ot kell kifizetnem a fogorvosnak ,hogy teljesen rendbehozzák a fogsorom! ja és nem 60 éves vagyok hanem csak 27! Igaz ez nem valami sztk-s hentes rendelőjében fog megtörténni, hanem egy nagyon kultúrált magán fogdokinál, ahol luxus körülmények vannak! Nem küldözgetnek sehová sem, hanem a szájsebészettől kezdve a fül orr gégészeten keresztül minden ami csak létezik a szájjal és környékével kapcsolatban itt kezelni tudják! De luxus körülmények ide vagy oda ettől én még rendesen be vagyok szarva! Idáig 1 fogamat csinált meg az egyik első fogam, ami félbetört! lecsiszolták meg gyökérkezelték majd egy porcelán koronát tettek rá! Igazából csak a szuri volt fájdalmas, maga a kezelés nem volt nagyon vészes! Azért is halogattam sokáig mert elöl a kirakat rendben volt tehát ránézésre nem látszott hogy nekem rossz fogaim lennének! Meghát a gyerekkori rossz élményeim máig hatnak! Persze már nagyon bánom, de nem tudom visszapörgetni az időt! Most ez van! A gondok a hátsó rágokkal vanak, gyakorlatilag sorvégi hiány vagy mi a tököm, szinte az összes rágó fogam letört! gyökereket kell kiszedni vagy 6-7 db-ot! Asszem! Akkor amitől a leg inkább fosok azok az imlantátumok vagy mik! ilyen helyes kis titánium csavarok amiket az állkapocsba fúrnak! 120 ezer 1 db belőle! Kell 3 db! erre fog épülni a híd amibe kerülnek a porcelán pótlások! Jövő héten megyek az első gyökér eltávolító beavatkozásra! A teljes gyógyulás mire az egész fogsorom rendbe lesz kb 7-8 hónap! Szóval nem lesz leányálom az elkövetkező időszak! A fogorvosok nagyon kedvesek, nyugtatgatnak, hogy nagyon korszerű eszközeik vannak és alig fogom érezni, de én valahogy ebben nem hiszek! Tulajdonképpen belefúrnak a koponyámba, nem hiszem hogy az olyan kellemes érzés lesz! Azt minden esetre megbeszéltem a fogorvos úrral, hogy én kinyögöm ezt a lóvét de cserébe minőségi munkát szertenék, ő állítja hogy észreveheteten lesz, hogy fogpótlásom van és közel a fél fogsorom nem igazi hanem porcelán! Mondta még azt is, hogy amúgy gyárilag szép szabályosak a fogaim és fehérek, kivéve ami hiányzik :) Remélem jó tapasztalataim lesznek velük kapcsolatban! Az első rossz tapasztalatnál elbúcsúzok tőlük és másikat keresek, mivel kínálat az van bőven csak győzze az ember kifizetni!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz adalbert1 #368 üzenetére

    Igen ez sajnos így van! Én sem gondoltam, hogy ilyen drága lesz, jó tudtam hogy nagyon drágák a fogorvosok, meg azt is hogy nem 2 fogamat kell betömni, de azért engem is mellbe vágott az összeg! De most mit lehet tenni? Ilyen fogakkal nem élhetek tovább! és voltam több fogorvosnál is természetesen árajánlatot kérni, és ennél még drágábbakkal találkoztam! Volt pl olyan akinél valami svéd gyártmányú állítólag ez a leg jobb és ott 240 ezer volt 1 db csavar, ott az egész kezelés átlépte volna az 1 milliót! Valami 1,2 milla lett volna.(Egy elég jó használt autó ára lesz a számban) Úgyhogy most még ahhoz képest olcsón csinálják! Ja és még annyit elfelejtettem írni, hogy még a kezelésekhez fog tartozni egy íny korrekciós műtét is, mivel ahol letörnek a fogak és az úgy van sokáig ott az íny eldeformálódik próbálja a hiányt pótolni, és ezért megvastagszik, amit utána szikével szépen méretre szabnak, hogy a pótlás megfelelően illszkedjen! Csupa finomságot fognak rajtam csinálni! gyakorlatilag az egész fogászati repertoárt bemutatják rajtam ami csak létezik! Mindenféle kezelésben lesz részem! Már alig várom! :Y :(( :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz concret_hp #370 üzenetére

    Amiről te beszélsz az nem implantátum! Az implantátum beültetése műtétnek minősül, ezért vérvétel , teljes egészségi kivizsgálás előzi meg! Az a fém cucc a foggyökeredbe van csavarozva és azon van a fogpótlás! Az implantátum olyankor jön szóba amikor a foggyökeret el kell távolítani mert már nem tudják megmenteni! És ezt nem a foggyökérbe csavarozzák hanem az állkapcsodba! Ez annál komolyabb beavatkozás! És ennek minimum 120 ezer forint darabja. De persze nem minden fogat fognak implantátummal pótolni az kicsit költséges lenne, csak pár darab kell amire a híd tud épülni! Amúgy az első fogam nekem is úgy csinálták mint amiről te beszélsz és az nekem is 35-40k körül volt!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ToBeY #375 üzenetére

    Szia! Én a Villányi dent-et tudom ajánlani! Móricz zsigmond körtéren van! [link] Oda járok én is! Az sem olcsó, de a magán rendelőkhöz képest még a leg olcsóbb és kedvesek a dokik! A körülmények nagyon jók! Nem az a tipikus fogászati rendelő! Kellemes a körynezet és mindent megtudnak csinálni ami a foggal kapcsolatos!

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sziasztok! Volt már itt valakinek implantációs fogpótlása? Sajnos szükségem lesz rá, a Budapest Dental-t néztem ki, van velük tapasztalata itt valakinek?

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Runner_fxr #773 üzenetére

    Megtörtént az implantálás a Budapest Dentalban. Alapvetően nagyon profi munkát végeztek, de a műtét után iszonyatosan fájt. Ilyen fájdalmat nem kívánok az ellenségemnek se. Szerencsére néhány cataflam bevétele és jegelés megszüntette. Most már egész jól vagyok. A duzzanat is lement. Szerintem nem lesz vele probléma.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz kpal #778 üzenetére

    Tömés általában 10-20k között, fogkőeltávolítás 15-30 között.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz kpal #780 üzenetére

    A fogkő eltávolítás az egész szájra, de a tömés az foganként értendő.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz whitezo88 #814 üzenetére

    Ha jó helyre mész akkor viszonylag gyorsan megoldják. 1-2 napig kellemetlen, jegelés és cataflam szedése ajánlott, de kb ennyi. Viszont sajnos vannak komplikált esetek is, amikor annyira rossz helyzetben van a bölcsességfog. Ez eseteben jobban megszenved vele a doki és te is.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz carl18 #800 üzenetére

    Nálam is hasonló volt a szitu, úgy féltem a fogorvostól mint az ördög a szenteltvíztől, köszönhetően egy idióta gyerekfogásznak, aki párszor "kezelt".
    Hosszú évekig halogattam, közben szépen töredeztek le a rágó fogaim. A kegyelemdöfést az adta meg, amikor történt egy bringás balesetem, megrepesztettem az állkapcsom, és vele együtt megrepedt több fogam gyökere is, plusz az egyik első fogam félbe letörött. Na akkor már nem volt mese, menni kellett, mert szörnyen néztem ki, mint egy NHL játékos. Kinéztem egy normálisnak tűnő fogászatot, aztán bejelentkeztem.
    Állapotfelmérés kiderítette, hogy a helyzet elég durva, gondoltam, hogy nem lesz olcsó, de amikor megkaptam a több mint 2 milliós árajánlatot, akkor az mellbe vágott. Ráadásul nem is mindenből a legdrágábbat választottam, és a fogászat is egy középkategória volt az árazás terén. 8db implantátum csavar került a számba, minden oldalra 2, vagy 9-10 db fogat kellett pótolni, mert menthetetlenek voltak. Főként a rágó zónában, cirkon és fémkerámia pótlások vegyesen. Volt még itt gyökér kezelés, fogtömések, gyökércsúcs rezektálás. Ha végig gondolom, volt pár kellemetlen kezelés, de összességében bőven nem annyira fájdalmas mint amennyire tartottam tőle. Amikor begyulladt egy fogam és napokig fájt, az sokkal rosszabb mint bármilyen fogászati kezelés. És az én esetem is bizonyítja, hogy rohadt nagy baromság volt halogatni. Minden halogatott évvel csak nő a számla, amit majd ki kell csengetned a végén. Az pedig borsos. Talán annyi jó dolog volt az egészben, hogy megtanultam értékelni a jó fogakat. Meg amikor először nézel bele a tükörbe amit a fogdoki a kezedbe nyom, és azt látod, hogy tökéletesek a fogaid, hiánytalanul megvan mind, na az baromi jó érzés. :) Meg az első steak, amibe úgy tudsz beleharapni, hogy rághatod bármelyik oldalon, mert tökéletesek és erősek a fogaid. :) Ja és nekem még rohadt nagy szerencsém is volt, hogy a csontmennyiség bőséges volt. Amikor évekig hiányos a fogazatod és nem használsz bizonyos területeket rágásra, akkor ott elkezd sorvadni a csont és akkor még többet fizetsz, mert csontpótlást is kell csinálni. Ezt már nem érdemes megvárni.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz VIPowER #819 üzenetére

    Nem gondolnám magam szerencsés embernek, ugyan úgy átlag magyar fizetésből élek mint bárki más. Csak tudod eljutottam egy olyan szintre, amikor már nem volt más választásom. A fogaim katasztrofális állapotban voltak, meg kellett csináltatni. És 36 évesen nem hinném, hogy egy részlegesen kivehető fogsor lenne az ideális megoldás, mert ez lett volna "olcsón". Legalább is az implantátumhoz képest olcsón.
    Egy részét hitelből fedeztem, a másik része meg a megtakarításom. Nem úgy volt ez a 2 milla, hogy akkor csak úgy gond nélkül kirántottam a zsebemből. Nagyon fájt kifizetni elhiheted, de úgy gondolom, legalább is most már úgy gondolom, hogy a fogak az nem csak a fogak, ahogy írod. Hanem egy kincs. Úgy kell rá vigyázni. Egyrészt teljesen más a megjelenése az embernek egy hibátlan fogsorral, sokkal jobban érzed magad a bőrödben, másrészt egészségügyileg sem mindegy, mert sok problémát tud okozni.

    Szerintem jól sikerült, nem igazán mondják meg róla, hogy van benne egy csomó pótlás, ugyan olyan mint egy szép természetes fog, fogsor, bárhonnan nézem.
    Az implantátum inkább közvetlenül a műtét után volt fájdalmas. Később is éreztem néha enyhe fájdalmat, de az elenyésző volt. Most már abszolút panasz mentes, és funkcióját tekintve is 100%-os.

    Egyébként Magyarország szerintem sokat fejlődött az elmúlt néhány évben, persze van még hova ez kétségtelen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz VIPowER #821 üzenetére

    Ne csodálkozz, hogy félre érthető volt amit írtál. Gyakorlatilag csak azt nem mondtad, hogy a kurv@ anyámat, hogy nekem bezzeg volt erre 2 millám. :D
    A történetet csak azért írtam le, hogy más okuljon belőle. Én pöcs voltam, mert nem vettem kellő komolysággal a problémát, meg fölöslegesen paráztam az egész kezeléstől. Megfizettem az árát.
    De most már tudom értékelni azt, hogy jók a fogaim, és az is biztos, hogy évente beülök abba a székbe, akkor is ha semmi panasz. :)

    Pedig elég sokat nőttek a bérek, ennek persze több oka is van. Úgy gondolom, hogy ma Magyarországon aki akar és van normális szakmája is, az tud dolgozni és nem keres olyan rosszul. Ez az emberen is múlik, nem lehet mindent a kormánytól várni. Persze messze vagyunk még egy osztrák életszínvonaltól, de mondjuk rosszabb helyzetből is indultunk.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz mirci18 #823 üzenetére

    Szia!

    10 fogra 200 ezer ft, az meglehetősen olcsónak tűnik, hiába híd, egy alap fémkerámia pótlás még a legolcsóbb helyen is 35-40 ezer ft, és az még csak egy db fog. Tehát ha ezt beszorzod 10-el, legkevesebb 350-400 ezer ft, plusz a híd, meg egyéb kezelések, pl foghúzások, tömések stb.
    Bár ha tényleg ennyiért fémkerámiát csinál, az elég jó ár. Az biztos, hogy az implantátumos pótlás jobb megoldás, tökéletesebben illeszkedik. Egyébként implantátumra is tesznek hidat, nem feltétlenül kell minden egyes fogat implantátummal pótolni. Az implantátum előnye az, hogy stabilabban rögzül a pótlás, mintha a rendes fogaidra építenek egy hidat. Mellesleg én nem szeretném, hogy teljesen jó fogaimat csiszolják le a híd miatt. De az kétségtelen, hogy az implantátum egy jóval költségesebb megoldás. Az íny minden pótlás esetében kicsit feljebb húzódhat, a sorvadás talán túlzás. Persze ez azon is múlik, hogy mennyire jó a száj higiéniád. Egyébként pont az íny visszahúzódás miatt szokták javasolni, hogy az első fogak esetében a legjobb minőségű cirkon vagy prés kerámia pótlást válaszd, mert még kicsit visszahúzódott ínnyel is esztétikus marad. Ha pl előre fémkerámiát választasz akkor kicsit visszahúzódott ínnyel már megjelenhet egy sötétebb csík a széleken, ami nem esztétikus. Rágó fogak esetében viszont lehet fémkerámia is, mert az annyira nem látszik, legalább is az íny széle. És esztétikára szép marad.

    Manapság az implantátumos pótlás elég rutin dolog, 99%-os a sikerarány. Akkor lehetnek problémák ha van mondjuk valamilyen csontritkulásod, és ehhez kapcsolódó betegséged, vagy fémallergiád. Bár arra is van megoldás, mert van kerámia implantátum is. Illetve ha valaki nagyon erős dohányos, alkoholista, kábítószer függő, ilyen esetekben még van nagyobb kockázata, és esetleg kilökődik a szervezetedből. De normál esetben, ha betartod a higiéniát, akkor élethosszig tart az implantátum, és a csont sorvadás sem fenyeget, mert az állkapcsot terheli, és nem sorvad el a csont. Egyébként 10 év garanciát szoktak adni a pótlásokra.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz sketchifun #824 üzenetére

    Milyen koronát tettek rá, cirkon vagy fémkerámia? Gondolom gyökér kezelték is, sajnos arra nincs hosszútávú garancia, előfordulhat, hogy egy gyökér kezelt fogat pár év múlva el kell távolítani, vagy újra kezelni.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz sketchifun #827 üzenetére

    Ha így történt, akkor azt meg lehet reklamálni, bár 3 év távlatában, kötve hiszem, hogy ingyen nekiállnának. Egy kérdést azért megér.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz sketchifun #829 üzenetére

    Ha úgy sem akarsz oda menni, én hagynám a picsába. Az üvöltéssel előrébb nem leszel, csak fölöslegesen idegesíted magad. Könyveld el tanulópénznek, jó fogorvoshoz kell menni.
    Budapesten tudok ajánlani jót.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz whitezo88 #834 üzenetére

    Szerintem kalapács, csak a legszarabb sztk-s ellátásban létezik. Nekem jó néhány fogam távolította el szájsebész. Még kalapálni, vésni egyiket sem kellett, pedig volt ami teljesen le volt törve. Ha nem gyulladt akkor jól el fogják tudni érzésteleníteni, nem fog fájni. Ha nem tudná kihúzni fogóval, akkor megnyitja az ínyed és kiemeli a gyökeret egy speciális fogászati emelővel. Ha olyan a bölcsességfog elhelyezkedése, hogy nem lehet kiemelni, akkor az állkapocsba is belefúrnak, hogy hozzáférjenek a foghoz, de ha ilyen lenne, feltehetően már beutaltak volna egy kórházba, mert ezt általában rendes fogászati műtőben végzik, nem sima fogászati rendelőben. Fájdalomtól nem kell tartani, bár az injekció kellemetlen tud lenni, mert 5-6 helyen is megszúrnak egy tisztességes érzéstelenítés érdekében. Utána még fájhat, cataflam pár napig lehet, hogy kelleni fog. Illetve ha műtétileg távolítják el, akkor varratszedés 1 hét múlva.

    Ja és ahhoz a belinkelt videóhoz pár szó. :) Annak az öreg piásnak már feltehetően olyan ínysorvadása van, hogy lötyögnek a megmaradt fogai, ha nem húzza ki, valószínűleg magától is kiesett volna. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Orlin #837 üzenetére

    Ha rendesen el van érzéstelenítve, és nem gyulladt, akkor nem fájhat.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz K1nG HuNp #845 üzenetére

    Hány alkalom volt az a gyökérkezelés? Csak mert ez egy több alkalmas kezelés. Ha egy alkalommal lezavarta, akkor az majdnem biztos, hogy az a fog nincs rendesen megcsinálva. Ha a gyökérkezelés nem szakszerű, és alapos, akkor fájni fog a fogad. Érzékeny lesz hidegre, melegre. Azt meg fogod érezni. Szövődmények azért ritkán alakulnak ki, de egy gyulladás kialakulhat a fogon. Ami akár annak a fognak az elvesztésével is járhat. Mondjuk az tény, hogy vidéken olcsóbban dolgoznak a fogorvosok mint pl a fővárosban, biztos vannak vidéken is jó fogorvosok, tehát az alacsonyabb ár önmagában még nem garantálja azt, hogy biztos szarul csinálták meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz estikornel #863 üzenetére

    A magán fogászat elég költséges dolog. Olcsó helyet nem fog tudni senki ajánlani, van drága meg nagyon drága. Hogy milyen költségeid lehetnek még, azt csak a fogorvos fogja tudni megmondani, miután megvizsgálja a fogaid. Általában mindig találnak valamit amit te nem látsz. Én a sanoral és a budapest dental fogaszatokon jártam. Mindkettő helyen kiváló munkát végeztek, de rengeteg pánzt otthagytam mindkét helyen, mondjuk nekm tényleg komoly problémák voltak. Az altatás egyébként elég drága mulatság, emlékeim szerint valami 50-70 ezer alkalmanként, én nem igényeltem. Nem kell beszarni, jól elérzéstelenítenek mindent, ez nem sztk. Altatás nagyon megdrágítja. Több lesz az mint az inlay.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz estikornel #865 üzenetére

    Csak azt fogják megcsinálni amit kérsz! A fogorvos csak ad egy kezelési tervet, árajánlatot, te meg azt csináltatsz meg amit szeretnél. Ebbe nyilván nem szólhat bele, te fizetsz, azt csinálja amit kérsz tőle.
    Viszont vannak olyan problémák, amik kizárják annak a lehetőségét amit mondjuk szeretnél. Tehát ha lukas egy fogad és szeretnéd, hogy betömjék, de a fog olyan mértékben károsodott, hogy gyökér kezelni kell, akkor nem fogja neked betömni, mert az szakmailag nem ok, és a fúrás után csak érzékennyé válik a fog. Tehát ilyen esetben vagy elfogadod a gyökér kezelést vagy úgy marad a fogad kezeletlenül. Illetve a fogpótlás is hasonló. Ha egy fog nem menthető, akkor ki kell húzni, te hiába szeretnél rá mondjuk egy koronát, ha ez nem kivitelezhető. Nem fog rá koronát építeni a doki ha a fog teljesen rossz. Fogpótlás esetén lehetőséged van implantátumra is, ez a legmodernebb, legjobb megoldás. Ilyen esetben kénytelen vagy csináltatni egy 3d panoráma röntgent ami kb 16-20 ezer, máskülönben nem tudják megállapítani a csont mennyiséget. És ha kevés a csont, csontpótlás kell. Illetve implantátumot csak teljesen egészséges szájüregbe, ínybe tesznek. Tehát ha valakinek ilyen kell, akkor előtte minden problémát meg kell szüntetni, az összes lukas fogat be kell tömni, ha gyökér kezelni kell, akkor azt is el kell végezni, illetve ha menthetetlen a fog, akkor a húzásoknak is meg kell történnie, majd csak utána helyezhető be egy implantátum. Tehát minden attól függ, hogy milyen állapotban vannak a fogak. Nekem is volt pl egy olyan fogam, amin egy kis luk volt, elkezdte fúrni, majd kiderült, hogy a fog belseje belülről szuvasodott, kifelé nem látszott, kénytelen volt gyökér kezelni, majd került bele egy porcelán korona féle. Nem a teljes fogat kellett pótolni, csak a közepét. Hiába akartam csak egy tömést, ez nem volt kivitelezhető. A tömés 15 ezer lett volna, de gyökér kezeléssel, meg a porcelán pótlással mindjárt benne volt vagy 70-80 ezerbe az a fog. Sajnos sokféle verzió lehetséges. Ami biztos, hogy egy alap panoráma röntgent meg egy konzultációs díjat általában első alkalommal felszámolnak, ez 7-8 ezer ft. Ezzel indítanak, aztán jöhetnek a munkák.

    Zene hallgatást szerintem nem biztos, hogy megengedik. Különben nem hallod ha mondanak neked valamit, pl nyisd nagyobbra a szád, öblíts, stb. Meg szokta mondani, hogy épp mit fog csinálni. De nem kell félni, egy mai modern rendelőben nem kínoznak meg. :) Az injekció mondjuk nem egy kellemes dolog, pláne komolyabb kezelések esetén, mert akkor sokat kapsz, de utána már nem kell fájdalomtól tartani. Én is nagyon fostam a fogorvostól, de ma már a legnagyobb nyugodtsággal megyek kb bármilyen kezelésre.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz estikornel #867 üzenetére

    Az, hogy nem fáj, semmit nem jelent, nekem se fájt a fogam, aztán még is gyökér kezelni kellett. Persze egyáltalán nem biztos, hogy neked kell, de ezt biztosan csak akkor tudod meg ha csináltak róla egy röntgent és megnézte a fogorvos. A magán fogászatban minden iszonyat drága, nincs olcsó kezelés. Vannak a közepesen drága fogászatok, meg luxus áron dolgozó, luxus fogászatok.

    Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem ajánlanék egy tb finanszírozott fogászatot, mert igazából az orvoson múlik. Én személy szerint nem jártam sztk-s rendelésre (csak gyerekkoromban és meg is bántam), de jó pár ismerősöm volt, és eléggé megkínozták őket. A fő probléma az, hogy az sztk-s fogászaton nem érzéstelenítenek rendesen, mert spórolnak az érzéstelenítő szerrel, vagy ellopják és felhasználják privát praxisban, igazából tökmindegy, a lényeg, hogy a beteg vagy nem kap injekciót vagy jóval kevesebbet mint amit kéne adni. És ilyenkor rohadtul tud fájni a kezelés. De van ismerősöm akinek meg jó tapasztalata van a tb-s fogászattal.

    Fogpótlás az nem tartozik a tb finanszírozásba, csak a foghúzás és a fogmegtartó kezelés, tehát a tömések, gyökérkezelések. Fogpótlásért, koronákért, inlay, onlay-ért mindenhol fizetsz.
    Külföldön egyébként még az alap kezelések is fizetősek, tehát Magyarország ebből a szempontból még egész korrekt.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz mirci18 #869 üzenetére

    Pont ez a baj vele, hogy nem tudhatod milyen kezekbe kerülsz.
    És azért az sem hangzik túl jól, hogy kikapnak egy olyan fogat amit amúgy meg lehetne menteni.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #76027648 #882 üzenetére

    A cirkon az teljesen fémmentes! Front foghoz csak ez! Fémkerámiát csak hátra a rágó zónába érdemes használni. Front fognak nem lesz esztétikus a fémkerámia. A fog szélénél az ínyed szürkés lesz és a fognak nem lesz természetes átlátszósága. Tehát előre cirkon. Hidat is lehet, de jobban jársz a híd helyett ha implantátummal pótoltatod a hiányzó fogat vagy fogakat. Esztétikusabb és tartósabb!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #76027648 #884 üzenetére

    Egy normális, hozzáértő fogászaton eleve nem is ajánlanak fémkerámiát olyan fog pótlására ami a kirakatban van. Persze ha ragaszkodik hozzá a páciens, megcsinálják, de elöl nagyon ronda tud lenni, nagyon látszik, hogy nem az eredeti fogad. A cirkon teljesen élethű.

    Hidat előre feltenni kész katasztrófa, az aztán tényleg borzalmasan tud kinézni. A fogpótlást kétféle képen lehet esztétikusra megcsinálni, ha menthető a fogad, akkor egy cirkon koronával, ha nem menthető vagy hiányzik, akkor pedig implantátum, majd arra rá a cirkon korona. Minden más megoldás ronda lesz elöl. Hidat rágó zónába sem érdemes tenni, lecsiszolják az ép fogaidat, és évek múlva úgy is baj lesz vele, mert nem bírja a terhelést hosszútávon, nem is szép. Tehát ahol hiány van, oda implantátum és lehetőleg cirkon koronákkal. Hátsó fogak esetében, ami nem látszik, oda jó a fémkerámia korona is.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #76027648 #886 üzenetére

    Még annyit ajánlok mielőtt fogpótlást csináltatnál, ha nem szép fehérek a fogaid, akkor egy fogkőleszedést és fogfehérítést érdemes csinálni, mert akkor a fehérebb fogakhoz állítják be a korona színét. Ha nem fehéríttetsz, akkor ahhoz a fogszínhez ami épp van.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz salieri. #889 üzenetére

    Ha csak egy fogról van szó, én valami középkategóriát választanék, pl Neo Biotech. Nekem Denti van beültetve, ez egy magyar gyártmány, ez sem olcsó, de valamivel olcsóbb volt mint a nevesebb külföldi márkák, azért választottam ezt, mert nekem 8-at csavartak be és így már igen jelentős volt, hogy melyiket választom. Kifaggattam a fogorvost alaposan mielőtt fogbeültetést csináltattam, a szájsebész elmagyarázta, hogy tulajdonképpen bármelyik modern fogimplantátum kiváló! Ha már bent van és nem gyulladt be, nem lökte ki a szervezeted, akkor onnantól nincs különbség funkcionálisan és élettartamban. A prémium márkák annyiban jobbak, hogy a becsontosodás még gyorsabb tud lenni a professzionálisabb felület kezelése miatt, de ez csak idősebb, illetve csonthiányos pácienseknél lehet szempont, egészséges állkapocs esetén teljesen mindegy. Dentivel 200K-ba beleférhet mindennel együtt, de prémium esetében inkább 250-300/db. Persze fogászat és fogászat között is van ár differencia. Illetve a legfontosabb, hogy gyakorlott szájsebész ültesse be, ez többet számít, mint, hogy melyik implantátum márkát választod!

    Szerintem a műtét nem fájdalmas, inkább kellemetlen, mert több injekciót kapsz mint egy sima fúrás, gyökérkezelés esetében és szerintem mélyebbre is adják. Maga a beavatkozás fájdalommentes, ha kicsit is fáj, kérni kell még szurit. Arra érdemes figyelni, hogy cataflam tabletta legyen nálad mert ahogy megy ki az érzéstelenítő, az első 1-2 órában nagyon tud fájni, pont úgy mint ha be lenne gyulladva egy fogad és lüktetne. Ha időben beveszed a cataflam-ot, már később nem lesz gond. Nekem 4 csavart tettek be egy alkalommal, aztán másik alkalommal még 4-et. Túléltem. 1db ehhez képest lófütyi. Még annyit hozzátennék, hogy nekem a szájsebész felírta a dalacin nevű antibiotikumot és a fogimplantátum beültetése előtt pár nappal el kellett kezdeni a szedését, kb 1 hétig szedtem. És 1-2 hétig corsodyl-al kellett öblögetni. Illetve közvetlen műtét előtt is!

    Valentin55: Szerintem ez paraszt vakítás! A cirkon tökéletes, mint az igazi, megvan a természetes áttetsző képessége. Ennél jobb nincs!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz salieri. #893 üzenetére

    Ahol én csináltattam, ott most kicsit drágább is lett. 110 egy denti implantátum, 15 az ínyformázó csavar, 39 a felépítmény és 74 ezer a porcelán korona. Összesen 238. Tudtommal a cirkon is porcelán. Nem hiszem, hogy a porcelánok között lényegi különbség van. Ezek már teljesen fémmentesek, tökéletesen esztétikusak. Nekem a bal felső 1-es front fogam még kb 10 évvel ez előtt megsérült egy MTB-os esés miatt. Cirkon koronát tettek rá, átlag ember még soha nem tudta megállapítani, hogy ez korona és nem természetes fog! Csak fogorvos veszi észre a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz salieri. #896 üzenetére

    Félni nem kell, ha az injekciókon túl vagy, utána már különösebben nem érzel semmi fájdalmat. Fájdalom csillapító viszont legyen kéznél!

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz salieri. #898 üzenetére

    A kritikus a műtét utáni pár óra, ezt érdemes csillapítani pl cataflam tablettával. Ha ezen túl vagy, akkor már nagyobb fájdalom nem szokott lenni. Előfordulhat kis fájdalom pár napig, 1-1 szem cataflam-ot még lehet be kell venni, de ez már nem vészes. Viszont ha műtét után kimegy az érzéstelenítő hatása és nem veszel be időben fájdalomcsillapítót, azt nagyon meg lehet szívni. Nekem az első implantátumom után ez volt, majdnem beszartam úgy fájt. Mondjuk nekem 4-et tettek be.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz salieri. #902 üzenetére

    Kalapálás? Na ilyenre én nem emlékszem. Gondolom neked is most össze van varrva. Amikor becsontosodott a csavar, újra megnyitják az ínyt, ez nagyjából megint ugyan az a folyamat mint amikor az implantátum előtt lefejtik az ínyt a beültetendő területről, kapsz egy ínyformázócsavart is, aztán megint varrat szedés következik, de ennyi, ezen felül már érzéstelenítő nélkül végzett, fogtechnikai dolgok lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz venom8888 #912 üzenetére

    Fogtömés bevásárló központban? És magad csinálod itthon? :F Na ilyenről sem hallottam még. Mondjuk láttam pár angliai orvosi műsort, akadnak ott hentesek, meg érdekes elképzelések az orvosi ellátással kapcsolatban. Az biztos, hogy jobban jársz ha majd itthon Magyarországon csináltatod meg, nem ott.

    Nem hiszem, hogy ez az ideiglenes vacak, amit magad csinálsz otthon, sokat tudna segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz refrigerator #928 üzenetére

    Egy ismerősömnek volt bódítás, semmi extra, kapott egy injekciót aztán nem emlékezett kb semmire csak, hogy felébred. Meg persze jó drága, sokszorosára növeli az amúgy sem kis költségeket. Esetleg keress fel egy orvost, talán gasztroenterelogógus vagy valami ilyesmi, hátha tud megoldást a problémádra, mert ez nem hangzik normálisnak ha már egy sima fogmosás közben is öklendezned kell, talán valami gyomor probléma.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz HornedReaper #944 üzenetére

    Én a Budapest dental-ba járok, közép árkategória. 145 a csavar, 55 a felépítmény, 15 az ínyformázó csavar, majd 80 egy cirkon korona. Amikor nekem csinálták a csavarokat, olcsóbb volt, de az jó pár éve volt. Számottevően olcsóbbat nehéz találni, meg azt sem árt figyelembe venni, milyen tapasztalt a sebész aki beülteti a csavarokat.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Krisztianby #961 üzenetére

    Minden fogászat esetében úgy működik, hogy azt fizeted amit épp megcsinálnak.

Új hozzászólás Aktív témák