Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malnabokor

    senior tag

    válasz dellfanboy #940 üzenetére

    Nálunk, egy pesti oldalon található fogorvosi rendelőben 25.000 Ft egy egyfelszínű tömés. Ezzel ahogy körülnéztem, nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább Budapesten.
    Több fog esetén járó kedvezménnyel nem találkoztam még sehol; ami "skálázódik", az az egy fog felszíneinek ellátása. Azaz, ha van egy őrlőfogad (aminek öt felszíne van: rágófelszín, nyelv, arc, valamint a két szomszédos fog felőli felszínek) , amely csak a rágófelszínről szuvas, ott egy tömés készítése egy egyfelszínű tömés. Ha viszont a szuvasodás a szomszédos fog felől is alakul ki (abból a háromszög alakú résből, ami a két fog, és az íny között van, és csak fogköztisztítóval tisztítható), akkor már két felszínű a tömés. És itt nem duplázódik, hanem 4000-el lesz több (jelen esetbe 29.000 a kétfelszínű tömés).

    Az éves fogkőleszedés az nagyon helyes, és támogatom, nem sokan teszik meg (ha nálam lennél, külön dicsérném). Nálunk egy dentálhigénikus kolléganő és én szoktunk fogkőeltávolítást+polírozást csinálni (igény esetén homokpolírozással), 1,5 órás időtartam alatt, szóval az időt is rászánjuk. Eddig még nem érkezett panasz :)
    Budai oldalon ismerek még egy rendelőt, ahol szintén biztosan jó munkát végeznek.

    Személyes tapasztalatom még a Semmelweisen van, ott hallgatóként aztán odafigyeltünk mindenre, ha valami kimaradt, szólt az oktatónk. "Cserébe" lassan dolgoztunk, meg rugalmatlan az időbeosztás (nekünk is óráink voltak, több tárgyból), viszont ingyenes lehetőségek közül szerintem a legjobbak az egyetemi klinikák. Sima fogkőleszedéssel talán nehezebb gyorsan sorra kerülni, de ha van egy tömés (vagy nagyobb munka), akkor könnyebb, és akár még az adott kezelés az orvosjelölt szigorlati esetbemutatása is lehet :)
    Annyi, hogy most ott vizsgaidőszak van (vagyis lesz 1-2 héten belül), így inkább csak várólistás betegfelvétel van, oda augusztus végén érdemes menni, mert szeptemberben tanévkezdéskor hirtelen 200 páciens kerül sorra (és ugyanez a helyzet januárban).

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • malnabokor

    senior tag

    válasz dellfanboy #973 üzenetére

    Fogkőeltávolítás után gyakori jelenség, hogy érzékenyek/érzékenyebbek lesznek a fogak, ez teljesen normális.
    Olyan fogkrémet javaslok, amely Ónfluorid tartalmú, ezek csökkentik az érzékenységet (lezárják a fogak nyakánál található kis csatornákat (dentintubulusokat), amelyek a fogba vezetnek).
    A tömések után előfordulhat érzékenység (hidegre, nyomásra), illetve a fogkőeltávolítás utáni érzékenységet ott fokozottan érezheted, hiszen a tömés készítés alapból egy trauma volt a fog számára, alapból így érzékenyebb, és fokozottabb reakciót adhat. Ha pár hét alatt sem szűnik meg az érzékenység, esetleg közben spontán fájdalom jelentkezik (akár tompa, vagy erősebb, vagy lüktető), nyugodtan menj vissza és jelezd.

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Új hozzászólás Aktív témák