Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezey Lipót

    tag

    válasz Balázs1986 #8806 üzenetére

    Bocs, de pont nem áll az amit az SSD-k nagyfokú kitesztelt és mindenek feletti megbízható voltáról állítasz.
    Ez csak akkor volna így, ha már leállt volna az SSD-k fejlődése.
    Csak egy példa...
    A gyártók mostanában kezdik a piacra bevezetni a TLC-s NAND-okkal szerelt SSD meghajtókat, amelyek elvileg olcsóbb gyártást, egyúttal rövidebb élettartamot is sejtetnek.
    Ez a technika is feljődik, de főleg - és elsősorban - az előállítási költségeket igyekeznek a gyártók leszorítani.
    A kísérleti nyúl pedig mindig a felhasználó.
    Nem véletlenül jelennek meg tesztek ma is, mivel a TLC-s megoldásról még nincsenek kiforrott megbízhatósági információk.
    Nyilván 3-4 évvel ezelőtt is teszteltek, de az akkori új megoldásokat, most pedig a mostaniakkal teszik ugyanezt.
    Vehetsz ugyan felsőkategóriás eszközt is, amelyben xarrá válogatták az alkatrészeket és csillió év garanciát adnak rá, ugyanakkor a vásárlók többnyire a budget modelleket viszik.

    Más...
    Először arról győzködsz hogy mindenképpen szükséges a lapozófájl, utána meg azt bizonygatod, hogy még a saját rendszered sem használja. Ahogy fogalmaztál, 1 bitnyit sem.
    Nem baj, idővel majd eldöntöd hogy mi a saját álláspontod. :D
    Én csak - bármiféle "káosz" nélkül - ezt a kettősséget jelenítettem meg a javaslatomban, mint ahogy a paricionálással kapcsolatban azt is leírtam, mi szerint az általad javasolt megoldás is jó lehet.
    Én így kezelem a kérdést és ezt javaslom, te meg úgy és azt, ennyi.
    Egyvalami viszont biztos.
    A lapozófájl viszonylatában nem véletlenül került szóba a használatának a korlátozása.
    Éppen is hogy azért téma - a hibernálással együtt -, mivel a jelenlegi technológia mellett ajánlott a lehető legkisebbre szorítani az SSD-k NAND egységeibe történő írást.
    Minden létező műszaki megoldás ezt célozza, mivel az alapszituáció, tehát az a tény hogy a cellák csak korlátozott számú írást képesek elviselni, ezt kikényszeríti.
    Ez egészen odáig terjed, hogy a vezérlőcsipek - az SSD lelasításával - szoftveresen korlátozhatják a tárra történő írások számát. (Főleg a garanciaidő biztonságos kihúzása édekében.)
    Ha te már ezt az alapvető dolgot nem érted, akkor kár bármiről is diskurálni.
    Egyébként meg ha csak fele annyit írtál volna az érdeklődőnek a kérdéseire mint mennyit nekem írtál az álláspontod védelmében, akkor szerintem mindenki jobban járt volna.
    De hát ez már nem rám tartozik...

    És most már tényleg pont.

    [ Szerkesztve ]

    Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

Új hozzászólás Aktív témák