Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Dorien #350 üzenetére

    Én nagyjából nyolc éve éltem meg amit elvileg sok esetben szerencsés emberek trauma nélkül, a korral együtt (talán) megélnek. Nem mondom hogy simán ment, mert nekem is egy trauma okozta. Kb másfél év kellett, hogy talpra állnak. Orvosi segítség nélkül. Nem is igazán tudom, hogyan sikerült, talán simán csak az idő oldotta meg. Maga az "ébredés" sem ment könnyen. :D. Ahogy elkezdtem kutatni a világ fontos kérdéseit, a kérdések csak egyre gyűltek, a válaszok meg elmaradtak. De az most valamennyire vigasztal, hogy ahogy akkor olvastam, Einsteinnek sem ment ez a része. :D. Élete vége felé, ahogy egyre jobban kereste az élet értelmét - fogalmazzunk inkább így, bár ez sokkal inkább csak egy összefoglaló, gyűjtőnév a problémára, magára - egyre csak gyűltek benne a kérdések, és most már tudom, mi az amit akkor érezhetett. Egyfajta kilátástalanságot, kiégettséget, hogy nem kapott választ a kérdéseire. A legfontosabbakra. Ahogy mi is keressük az utunkat, egyre több dologra vagyunk kíváncsiak. Többen azt mondták, hogy ne is foglalkozzak én sem ezekkel a kérdésekkel, mert csak beleőrülök a meg nem kapott válaszokra és lehangolttá tesz a kudarc. A feljebb említett úriember is átélte ezt a kudarcot. A Hogyan látom én a világot (letöltő link) című, többnyire életrajzi könyvében ebből annyira sokat nem is lehet tetten érni, de vannak olyan életrajzi írások, amikben tisztán látható, hogy zsákutcába került és dühös volt, amiért nem tudta megoldani a problémákat. Ennek hatására mondhatjuk, hogy szögre akasztotta a mundért, nem igazán foglalkozott utána komolyabb dolgokkal. Igaz, ekkor már azért öreg volt. :). Ahogyan én is kezdek "kifele menni" az időben. És nem kaptam választ a kérdéseimre, de már nem is fogok. Megértettem, hogy a legfontosabb kérdésekre, amik legalábbis akkor nekem a legfontosabbak voltam, soha nem kapok választ. Nem azt mondom, hogy beletörődtem, de ez van. Sokkal jobban aggaszt az, hogy azt hittem, az útkeresésem rövid lesz, hamar rátalálok önmagamra, megértem és elfogadom, mi a fontos nekem, az én életemben. Nem így történt ez sem. Még mindig keresem az utam. A fő probléma az, hogy egyfajta általános érdektelenséggel is jár. Azaz nagyjából semmi sem érdekel. Mint amikor valaki kiég. Azt hiszem ahhoz lehet hasonló. Régebben sokat olvastam, moziztam, stb. Most nem érdekel. Egy filmet nem nagyon tudok végignézni, mert nem köt le. Talán ez a legjobb kifejezés. Semmi sem köt le. Nem hinném, hogy az ingerküszöböm emelkedett volna meg ennyire. Nincs jövőképem. Régen mindig volt valami, ami előrevitt, ami tűzbe hozott, aminek mondjuk éltem. Ami valamilyen célként előre vitt. Most évek óta nem találok ilyet. :(

  • Dorien

    veterán

    válasz Geller72 #351 üzenetére

    Pszichológusnál, családállítónál voltál?
    Az esetek nagy részében családrendszeri probléma van, általában megdolgozatlan apa-anyakapcsolat, valamiért blokkolva van az ősökből feléd áradó életerő. Álmodni szoktál? Azokat is érdemes analizálni - nem feltétlenül itt egy nyilvános fórumon.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Geller72

    veterán

    válasz Dorien #352 üzenetére

    Mindig álmodom. :). Nem kell félteni, nincs semmi olyan nagy gondom, ami miatt nem tudnék nyugodtan aludni. :D. Az életem így is simán megy tovább. Ennyi. :D. Reménykedem benne, hogy egyszer majd megint lesz valami, ami előrevisz. Most nincs. De nem okoz traumát, csak hiányzik. Elég erős vagyok ahhoz, hogy ez ne törjön meg, ne aggódj. :D. De köszönöm. :R.

  • Dorien

    veterán

    válasz Geller72 #353 üzenetére

    Nem féltelek, nem is ismerlek. :)
    Azt azért tudom ajánlani, hogy 1-2 családállításra látogass el akár csak résztvevőként / segítőként, nagyon sok felismerés származhat belőle. Ez lényegében egy kollektíven megélt kontrolláltan vezetett álom, ahol a kliens tudattalan tartalmai a csoport révén felszínre kerülnek. Nagyon szépen ki tudja nyitni az ember személyiségét, és megmutatni az elnyomott, rejtett lehetőségeket. Privátban tudok küldeni néhány nevet, akiket jónak tartok.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz Arpee78 #355 üzenetére

    Így estefelé? Egy kis zenehallgatás... :)

    Joe Satriani " God Is Crying " 2010 [Live] HD 720p

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • mike1334

    veterán

    Üdv!
    Nem tudom mennyire illik ide a kérdés, de hátha...
    Nem régen megcsinálták nekem a Szondi tesztet, de pár fogalom nem teljesen világos nekem...van itt olyan, aki értékelt már ki Szondi tesztet, és esetleg tudna segíteni? :)

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • #67688960

    törölt tag

    Na én szerintem Magyarországon soha többet nem akarok szerelmes lenni.
    Nem ajánlott kategória. :D

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Oposzumtoszó #360 üzenetére

    Tapasztalat!
    Többet a hátam közepére se kívánom!
    Előbb eszem meszet! :D
    Talán 50 év múlva! :DDD Á nem az se biztos!

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz #67688960 #361 üzenetére

    Én éppen pár napja beszéltem Hollandiában egy Horvátországból fiatalon kikerült sráccal, aki helyi nőt vett el. A legnagyobb bánata majd 20 év távlatából pont az, hogy nem horvát a felesége, hanem holland. Soha nem lesznek egy hullámhosszon annak ellenére sem, hogy semmi komolyabb probléma nincs a házasságukban. Egyszerűen annyira különböző a gondolkodásmódjuk, hogy szinte soha nem reagálnak egyformán az adott problémára. Mondhatnánk, hogy ez akármikor előfordulhat itthon is, két azonos származású emberrel is, de én most nagyon nem arra gondolok. Nekem is volt más nemzetiségű barátnőm, több is, és meg tudom erősíteni, hogy bizony nem egyformán jár az agyunk. Máshogy szocializálódunk. Ezért is fontos itthon is, hogy igenis számít a környezet, például azoknál, akik hátrányos körülmények közt nevelkedtek/származnak. Ez pontosan ugyanúgy örökre nyomot hagy benned, mint az, ha eltérő nemzetiségből választasz párt magadnak. Ez nem feltétlenül rossz, lehet, hogy sokkal boldogabb leszel egy Norvég lánnyal, mint egy magyarral, de érhetnek meglepetések, amik lehet, hogy csak 20 év múlva derülnek ki, vagy még később. Érdemes olyanokkal beszélgetni, akik már megjárták ezt az utat. :K

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Geller72 #362 üzenetére

    Norvégián már gondolkoztam. :) Fura véletlen. :DDD Amúgy tetszenek a hajóik.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz #67688960 #363 üzenetére

    Ott nem csak a hajók szépek. :D. És nem csak azok a jók. Teljesen más mentalitás. Oda én is visszavágyom. A második ország volt, ahol eddig azt mondtam, ott esetleg letelepednék. Ha újra kezdhetném.. Vidéken nincs az a nagy tömeg, ami irritálna. :D. Pedig én csak ~650km-re voltam fent Kristiansandtól. Ott nagyon sok magyar él. Tromsø is elnéznék. Van olyan magyar honfitárunk, aki elbicajozott oda. :D. Nem egy rossz sor a bakancslistádon. ;).

    [ Szerkesztve ]

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Oposzumtoszó #360 üzenetére

    (visszaélnek vele, sok a rosszindulatú, primitív, tudatlan, empátia nulla ember)

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz #67688960 #367 üzenetére

    Neeeem. Amúgy miért ilyen kihalt ez a topik? Ez a kérdés mindenkihez szól, nem a törölt taghoz. :D

    Thanos was right.

  • Micsurin

    nagyúr

    Integrál pszichológiával kapcsolatban kaphatok pár érdekes könyv címet? Ajándék lenne, a trollkodást ha lehet mellőzük, köszi előre is! :)

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Dorien

    veterán

    válasz Micsurin #369 üzenetére

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!
    2019 november vége óta beszélgetek, ismerkedek egy hölggyel - ő 26, én 29 - és elmondása szerint mentálisan nincs minden rendben vele.
    Betegesen fél minden változástól, így a párkapcsolattól is. Ha bármit kell változtatni, inkább a jól bevált dolgokhoz ragaszkodik, és nem mer semmi újat kipróbálni, meglépni. 4-5 alkalommal mert találkozni velem, és ez, elmondása szerint hatalmas eredmény. Másokat hamarabb lepattintott.
    Egyébként egy gyönyörű, csinos, és ráadásul intelligens lányról van szó, számomra roppant szimpatikus tünemény, igen, még így is.
    Szeretnék tisztán látni, és utána olvasni, mivel jár ez számára, és számomra, hogyan tudok én segíteni neki, hogyan lehetne gyógyítani, milyen mentális, mentálhigiénés állapot ez, milyen típusú szakemberhez kellene fordulnia - mentálhigiénés szakember, pszichológus, pszichiáter?
    Köszönöm szépen a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • copass

    veterán

    válasz Tav-Csoves #371 üzenetére

    szerintem introvertált, az meg hogy ragaszkodó az személyes tulajdonság. én is utálom ha megváltoznak a dolgok körülettem és ideges leszek ha változtatnak a bevállt dolgokon! :D
    szerintem nem szabad egyből mentális problémára gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • horeg

    csendes tag

    válasz Gh0sT #1 üzenetére

    Épp mostanában fejeztem be egy könyvet, ami sokat foglalkozik az ipari társadalmakban a moralitás szerepével, az egyén társadalomban betöltött szerepével, a spritiualizmus és a racionalizmus kapcsolatával, a valóság érzékelésével (olyannyira, hogy a könyv többször a mátrix filmből vett analógiákat használ a jelenkori, illetve korábbi, történelmi eseményeknek a tárgyalása során). A 6. fejezet magát a Bibliát is egyszerre, egymással párhuzamosan elemzi pszichológiai, történeti és spirituális síkon. Gondoltam megosztom itt is, talán lesz, akit érdekel:

    https://www.researchgate.net/publication/341575321_Az_elet_faja

  • horeg

    csendes tag

    válasz horeg #373 üzenetére

    Le kellett zárnom ezt a projektet, nem tudok már többé részt venni benne, a fórumokra sem írok többet. A zárótanulmány itt található. Szerintem még sokat lehet alakítani a helyzeten, de ez már nem rajtam múlik.

  • MageRG

    addikt

    Tisztelt idejárogató filozófusok/hallgatók!
    Tudom, elég kevés az esélye hogy választ kapok (mert szinte halott a topik), de azért megkérdezném:
    A 2014-es The Talos Principle c. játékban felmerül a fiktív ókori filozófus, Stageirai Stratos kérdése Talószról. Ha szerkesztünk egy gépet, ami mindenben hűen utánozza az embert, akkor embernek tekinthető-e? Illetve ha nem, akkor mitől lesz több az ember, mint egy biológiai gép?

    Nos, ezek bazi bonyolult kérdések (nem erre szeretnék választ), de egyáltalán eszébe juthatott-e valakinek az ókori filozófusok közül?
    Elvégre komplex automatákat már tudtak szerkeszteni, és a szervezet működését is egyre jobban feltárták (különösen Galénosz).
    Ha az ókori görögök közül senkinek nem jutott eszébe, akkor miért nem? Akkor mindenki evidensnek vette, hogy az ember sajátja a "pneuma", és az nem lehet egy gépben?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Dorien

    veterán

    válasz MageRG #375 üzenetére

    Szépen fejlődik az AI és robottechnológia, de az emberrel ekvivalens géptől azért még messze vagyunk... Viszont ügyesebben / kitartóbban / olcsóbban végeznek bizonyos feladatokat, mint az ember.

    Viszont kérdés: a génmódosított / lombikprogramban fogant / klónozott ember embernek tekinthető-e?

    Pár film, ami hirtelen eszembe jut:
    A.I.
    A 200 éves ember
    Szárnyas fejvadász
    Hold
    Feledés
    A 6. napon

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • MageRG

    addikt

    válasz Dorien #376 üzenetére

    Ez kicsit off, de a klónozott és az in vitro emberek miért ne lennének emberek? Különösen, hogy jelenleg még emberi anyára van szükség a születésükhöz. (Ha valaki mesterséges méhben fejlődik és robotok nevelik fel, na az lesz majd érdekes...)
    A génmódosítás meg ilyen "fuzzy" dolog. Nyilván ha valaki immunis a maláriára, attól még nem lesz kevésbé ember.
    De én hajlok arra, hogy az embert nem az teszi hogy miből készül, hanem hogy hogyan gondolkodik.
    Filmnek ide venném:
    I Am Mother
    Ex Machina

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Dorien

    veterán

    válasz MageRG #377 üzenetére

    Ex Machina - ez nagyon jó volt. :)
    I Am Mother - ezt még nem láttam, köszi az ajánlást! :R

    Hogy a témához is írjak valamit: Nekem tökmindegy, hogy ki ember és ki nem. Emberségesen viselkedjen, ha megvan az intelligenciája hozzá. Én sokszor az állatokat a maguk egyszerűségével jobban tudom szeretni, tisztelni, mint az embereket. Persze tudom, hogy akárki helyére születtem volna, pontosan ugyanúgy néznék ki és ugyanúgy viselkednék, mint ő. Mindannyian eldobott kövek vagyunk. Ezért végső soron teljesen felesleges és hiábavaló elítélni akárkit is a tetteiért. El kell különíteni a társadalomtól, ha ezek összeférhetetlenek az együttélés szabályaival. "Ember vagyok, semmi sem idegen tőlem, ami emberi." (Terentius)

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz MageRG #377 üzenetére

    Jó volt az "I Am Mother", köszi! :R

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • coco2

    őstag

    Sziasztok!

    Létezik olyan személyiség vizsgálati teszt, ami felkínált lehetőségek közötti választásokra épül? Például mutat két képet, és válaszd ki, melyik tesz boldogabbá, vagy szomorúbbá és indokold meg, miért, vagy valami olyasmi?

    Ha van olyan, a teszt neve segítség lenne nekem.

    Köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • #12732928

    törölt tag

    sziasztok!

    szubjektív idealizmus ellen keresek kritikákat, mert szétszedi a fejem kb.
    Az intuícióm szerint marhaság és nem éri meg vele foglalkozni. Szeretek cáfolgatni, de ebbe beletört a bicskám. Ráadásul egy vaskos könyv a kognitív idegtudományról -amitől igazolást vártam- nemhogy segített volna, még jobban megkavarta a dolgokat.

    full kihalt a topic, de lássuk. thx!

  • Dorien

    veterán

    válasz #12732928 #381 üzenetére

    Miért kell az neked?

    Én Hellinger-féle családállításokat tartok, ahol a fenomenológia az alapelv. Az érzékelésre, észlelésre és az arra adott önkéntelen gondolati, érzelmi, testi reakcióra figyelni, mielőtt azzal foglalkoznánk, hogy az adott reakció az logikus vagy erkölcsös-e. Felismerni, ami van - ez a lényeg. A felismerés után lehet foglalkozni a rendszerből kitagadott, kirekesztett családtagokkal, elfojtott, elutasított érzelmekkel, lehasadt, árnyékba szorult személyiségrészekkel. Ezek mind a rendszerhez tartoznak és elfogadás, visszaintegrálás nélkül az árnyékvilágból, a tudattalanból nagyon is valóságos testi-lelki bajokat okoznak.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • inf3rno

    nagyúr

    Szerintetek az agresszivitásnak van valami haszna a modern társadalomban? Olvasom például ezt: [link] Az önvédelmet is besorolja az agresszió alá, pedig például a harcművészeteknél pont az a lényeg, hogy elvegyük a kontrollt az érzésektől, uraljuk az érzéseket, és ne ők uraljanak minket. Szóval az önvédelem nem feltétlen jár együtt agresszióval. A cikk szerint az agresszió és a szeretet az érem két oldala. Ebben lehet igazság? Nekem nem teljesen áll össze a kép, mert az agresszió az inkább viselkedésforma és a harag kimutatása, a szeretet meg inkább érzés, bár a kimutatása viselkedésforma, szóval egy kicsit pongyolán fogalmaztak. Inkább úgy mondanám, hogy a szeretet és harag valóban az érem két oldala? Van értelme a harag megélésének, vagy jobb elfojtani, esetleg valahogy feloldani?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #383 üzenetére

    "Inkább úgy mondanám, hogy a szeretet és harag valóban az érem két oldala? Van értelme a harag megélésének, vagy jobb elfojtani, esetleg valahogy feloldani?"
    Milyen éremre gondolsz? :) Szerintem amúgy -jó esetben- komplexebb és szabályozottabb az agresszió megélése felnőtteknél. Céltól és Tőled függ, lehet -e belőle éppen hasznos eszköz, vagy sem. Egy érettebb ember eszközként tudja kezelni az agresszióját, mikor szükségét látja, és egy magát domináns típusnak tartó általában szereti megélni a haragját. (Ha ez általában ellentétes is a modern társadalmak normáival.) Szóval lehet értelme bizonyos helyzetekben, ha az ember láthatóan "átitatódik" agresszióval, de persze a 21. században, és pláne itt az EU-ban azért ez nem túl gyakori. Rá is lehet bachni, szóval ismerje az ember a saját határait, és annyit mutasson csak, amennyire képes is, ha a helyzet úgy kívánja.
    Ha lesz gyerekem, próbálom majd úgy nevelni, hogy "tökös" legyen, de mellé taktikus is. Tudja a társadalmi normákat, de azt is, milyen viselkedéssel járhat jól x vagy y szituációban.

    Szerk.: a harag elfojtása vagy feloldása (megbocsátás akár) persze a legpolkorrektebb úgy általában, ezt is szokás javasolni a legtöbb birkának embernek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #384 üzenetére

    Akkor talán amikor az ember kiáll magáért akár szóban, akár fizikailag, amikor megtámadják, az a harag helyes használata, amikor meg megtámad másokat az nem.

    Az érem két oldalát gondolom úgy érti a cikk, hogy a harag és a szeretet elnyomja egymást, és vagy az egyik, vagy a másik szokott győzni. Nem tudom ez igaz e. Ami biztos, hogy vannak ellentétes érzelmek úgymond, mert az öröm és a szomorúság is ilyen vagy a bátorság és félelem, bizalom és féltékenység, stb. Az utóbbi, hogy bizalom és féltékenység azt érdemes lenne még kibontani valami átfogóbb fogalmakkal, érzésekkel. Inkább bizalom plusz elengedés és félelem plusz kontrollhoz való görcsös ragaszkodás vagy valami ilyesmi nehezen körbeírható és ugye az is közrejátszik itt, hogy valakinek adunk e szabadságot és inkább pozitív kondícionálást használunk vagy megpróbáljuk elvenni tőle a szabadságot és negatív kondícionálást használunk abból a célból, hogy megtartsuk.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #385 üzenetére

    Igen, kábé így lehet. Sokak szerint viszont a láthatóvá tett harag már önmagában nem normális, és ezért elfojtandó, szerintem viszont egy ilyen elmélet csak azt segíti, hogy több puhapöcs legyen. :D

    Szerintem van jogos harag, amit normális dolog láthatóvá és érzékelhetővé tenni.

    Szerk.: és igen, egymást elnyomó érzelmek is vannak, így oké lehet akár az érem két oldala, csak azért szerintem ez felnőtteknél inkább nem érem, hanem mondjuk motorbicikli millió oldallal.

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #386 üzenetére

    A normális nem túl jól meghatározott fogalom.

    Igazából egy támadásnál három féle módszer közül lehet választani, vagy menekülsz, vagy szembeszállsz, vagy mozdulatlanná válsz. Mindegyik hatékony lehet, ha megfelelő szituációban alkalmazod. A szembeszálláshoz kell a harag, mert a haraggal lehet legyőzni a félelmet, ami visszatart tőle. Szóval itt önvédelmi szempontból komoly probléma, ha a szülők elfojtatják a gyerekkel a haragot. Nem hinném, hogy annyira fair lenne emiatt degradálni az illetőt, mert szerintem az esetek döntő többségében nem ő tehet róla, hanem a szülei. Ő maximum később tudja visszakapcsolni a haragot, ha tudatossá válik ilyen téren, de azt az emberek nagy többsége nem is tudja, hogy lehetséges. Van ez az illúzió, amit mindenki érez, hogy tökéletes vagyok, és nekem nem kell változnom. Na ez az, amit érdemes lebontani amilyen gyorsan lehet. A másik gond a harag elfojtásával, hogy egy idő után a nem lereagált támadások miatt felgyűlik és kitör, és olyankor viszont túlzásba esik az ember, és esetleg egy kis lökdösődés helyett emberölés lesz belőle. Aztán még vannak olyanok, akikből árad a harag és terjesztik, nagy valószínűséggel az ilyen ember állandóan saját magát támadja, és abból fakad a haragja, más logikus magyarázatot nem találok erre a viselkedésformára. Talán még esetleg az lehetséges, hogy ez egy álarc, hogy ő az alfa vagy ilyesmi, és abból fakad, hogy valójában nagyon kicsinek és védtelennek érzi magát, és ezért felfújja magát, mint a béka. Aztán van olyan, aki állandóan megelőző támadást csinál valami hasonló bizonytalanság miatt. Mit hagytam ki?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    Másik téma, hogy vannak ezek a nyílt házasságok, ugyanakkor van a Ptk. ami szerint a házastársak hűséggel tartoznak egymásnak, illetve van egy ilyen általános társadalmi norma is. Vajon egy nyílt házasságnál, ahol megbeszélik, hogy ki hány szeretőt tart, esetleg közösen fizetik a gyerektartást vagy nevelik az ilyen kapcsolatokból becsúszott nem közös gyerekeket, ott szerintetek okoz e valami kárt ez a fajta viselkedés? Nekem érzésre úgy tűnik, hogy valahogy degradálja a másik fél önértékelését, hogy ő, mint férfi vagy nő nem elég a másiknak. De még nem teljesen értem a témát. Igazából arra alapozok, hogy nem véletlen az, hogy ebből társadalmi norma lett szinte mindenhol a világon. Általában az ilyen normák nem légből kapottak, hanem van valamilyen érzelmi és/vagy logikai alapjuk. Nyilván mondhatjuk azt, hogy sok volt a féltékenységből fakadó gyilkosság, vagy hogy így volt biztosítva, hogy az apa a saját génjeit viszi tovább, de szerintem még van itt más is. Érezni érzem, hogy ott van, de még nem tudom, hogy micsoda...

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #387 üzenetére

    "A normális nem túl jól meghatározott fogalom."

    Ja, de nagyjából mégis tudja mindenki, mik az alapvető kellékei.

    " Nem hinném, hogy annyira fair lenne emiatt degradálni az illetőt, mert szerintem az esetek döntő többségében nem ő tehet róla, hanem a szülei."
    Van benne valami, de szerintem nagyrészt genetika is; mondjuk arról se tehet senki. Másik oldalról viszont csak az eredmény számít, mindegy, miért puhapöcs, ha az.

    "Van ez az illúzió, amit mindenki érez, hogy tökéletes vagyok, és nekem nem kell változnom."
    Nem érzek ilyet, ugyanakkor nem is akarok tökéletes lenni. (De nem mindegy, hogy aki akar, milyen -akár: ki szerinti- 'tökéletesség'-et tűz ki célul.) Az mondjuk igaz, hogy vannak elképzeléseim, nagyjából mikhez kell magam tartani az önbecsülésem érdekében.

    "Aztán van olyan, aki állandóan megelőző támadást csinál valami hasonló bizonytalanság miatt."
    Ezt láttam eddig legtöbbször, kontrafóbiás viselkedés. Aki mindig haragszik, mindig támadóan lép fel, azzal valami nagy baj vaj.

    Nyílt házasságok téma első blikkre: érzelmi intimitás, érzelmi és anyagi biztonság. Nyílt házasság esetén ezeknek kábé lőttek. Súlytalan és ingatag szerintem egy nyílt házasság. (Ettől persze még nem ítélem el, lehet, valakinek pont jó.)

    "nem véletlen az, hogy ebből társadalmi norma lett szinte mindenhol a világon"
    Szerintem se véletlen, ha valaki szán rá időt, szerintem hosszan sorolhatná az előnyeit.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #389 üzenetére

    "Ja, de nagyjából mégis tudja mindenki, mik az alapvető kellékei."

    A normális definíció szerint, amit a többség csinál. Ebbe azért a gender ideológia nagyon keményen beleállt, ahol kb. minden normális csak az nem, amit a többség csinál.

    "Az mondjuk igaz, hogy vannak elképzeléseim, nagyjából mikhez kell magam tartani az önbecsülésem érdekében."

    Vannak dolgok, amik kora gyerekkorban alakulnak ki kb. copy-paste szülőkről, egyéb jelentős személyekről. Ez az időszak úgy nagyjából az első 5-6 év, és a legtöbben nem nagyon emlékeznek erre az időszakra. Szóval úgy csinálnak zsigerből dolgokat, hogy azt sem tudják, hogy miért vagy kinek a viselkedését másolják. Ez a része, amit a legtöbb ember nem szokott megkérdőjelezni. Én is csak azért teszem és igyekszem javítani, mert kaptam elég erős visszajelzéseket, hogy valami nincs rendben. Úgy egy 10 év kellett mire meggyőztem magam, hogy tényleg bennem van a hiba, és érdemes változtatni. Azóta az elmúlt 4 hónapban többet változtam, mint az előtte lévő 30 évben.

    "Nyílt házasságok téma első blikkre: érzelmi intimitás, érzelmi és anyagi biztonság."

    Az "érzelmi intimitás" nem tudom mit jelent. Az "érzelmi biztonság" már egy fokkal világosabb, hogy az ember biztos lehet benne, hogy a másik nagy valószínűséggel nem lép le a szeretőjével, hanem kitart mellette. Az "anyagi biztonság" esetleg az előzőhöz kapcsolódhat, mert ha lelép a másik, akkor megy a levesbe a közös bevétel fele vagy talán egésze is. Én egyébként házassági szerződésben szabályoznám ezt az egészet, bár lehet csak azért, mert most jogot tanulok, aztán mindent szögnek nézek, ha kalapács van a kezemben. Nagyjából arról van szó, hogy egy nyílt házasság akkor megy a levesbe, ha a partnert elhanyagolja az egyik fél valamelyik szerető javára. Ha ilyen nem történik, akkor végülis az érzelmi és anyagi biztonság is meglehet, ha szerződésben rögzítik ezeknél a szabályokat és valamilyen szankció van, ha ezektől eltérnek. Az intimitás az nem, már ha azt érted alatta, hogy nem engedtek be senki mást a kapcsolatba és az csak a tiétek. Ha ez a hiányzó láncszem, akkor elég sokat kell olvasnom erről a fogalomról, és hogy miért fontos, mert könnyen lehet, hogy valami sérült bennem egyszer régen ezzel kapcsolatban, csak még nem tudok róla.

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #390 üzenetére

    Ami engem illet, IRL nem találkoztam még sosem "gender ideológiát" űzővel, szóval nem hinném, hogy ez valami valós fenyegetés, vagy legalábbis komoly probléma. Ne operálják át a 3 éves kisfiúkat kislánnyá és hasonlók szerintem teljesen irreálisak még beszédtémaként is, mert ilyet senki se akar. Az meg nem zavar, ha arról beszélnek egy általános iskolásnak, hogy vannak buzik / melegek is, ha lenne gyerekem, én is biztosan megemlíteném nekik, nekem is el lett mondva még a 80-as években. Leokéztam, és azon túl, hogy kissé furcsa, tökre nem érdekelt.
    Persze nem zárom ki, hogy a sokak által emlegetett "érzékenyítést" túl is lehet tolni, de ennek én egyelőre nem látom jelét a környezetemben.

    Érzelmi intimitás alatt azt értem, hogy valódi, mély kapcsolat van két ember között; egy nyitott kapcsolatnál ez nem hinném, hogy nagyon jellemző, gyakori. Feküdtem le anno én is úgy nővel, hogy alig jelentett valamit. Egy nyitott kapcsolatot pedig pont így képzelek el: két ember, akik leginkább a szex miatt összejárnak, de bármikor le is cserélhetik -és általában le is cserélik- a másikat. Ha lecserélhető vagy, és ha a másik lecserélhető, hiányzik az intimitás, számomra pedig egy ilyen kapcsolat értéke nem nagy.
    Egyébként intimitás szempontjából én az emberek úgy 2/3-át látom sérültnek, de persze felfogható másként is a téma, ez tökre szubjektív és relatív. Beállítható akár hibának és sérültségnek az intimitásra törekvés is, Rajtad áll. Nálam egyik alapvető szempont volt, hogy olyan nővel nem tervezek komoly kapcsolatot, aki az én megítélésem szerint nem képes bizonyos fokú (mélyebb) intimitásra. Most már házas vagyok, szóval a téma számomra már nem is fontos; hűséges vagyok, az is maradok.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #391 üzenetére

    Nekem ez nagyon érdekes, mert vacillálok, hogy belemenjek valami ilyesmibe vagy sem. Hogyan sérült szerinted a 2/3? Mi számít mélyebb intimitásnak?

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #391 üzenetére

    Amúgy a puhapöcs érdekes kifejezés. Én például azért nem ütöttem vissza nagyon sokáig, mert 10 évesen ököllel bevertem bátyám után az üveg ajtót, és kevésen múlt, hogy nem talált ütőeret nálam, illetve őt is ugyanúgy megvágta, aztán megijedtem, hogy dühömben a végén még megölök valakit, és onnantól inkább magamba fojtottam. Nyilván ettől még szétszivattak miatta általánosban annak ellenére, hogy bármelyiket padlóra küldtem volna. Az volt a szerencséjük, hogy nem érték el azt az ingerküszöböt, hogy kitörjön belőlem. Nem hinném, hogy emiatt puhapöcs lennék, bár sokan annak tartottak.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #392 üzenetére

    Most értem haza, hulla vagyok, de kezdeném azzal, hogy ez csak az én perspektívámból nézve sérültség csak, másnak szuper is lehet az a nő, aki nálam meg szóba se jöhet. Ízlés dolga ugye. Amire gondolok, talán legjobban úgy tudom röviden kifejezni, hogy ezek az általam leértékelt nők kizárólag szociális típusú szeretetre képesek, és gyakorta annak is csak a felszínesebb fajtáira. Sok pasinak ez teljesen jó, nekem meg nem, ennyi.
    A mélyebb intimitásnak sok feltétele és összetevője van, ha ezeket magyarázni kell, ott már lehet, hogy baj van. Nyíltság, bizalom, nagyon erős pozitív érzések, bizonyos típusú -érzelmekkel és belátással telt- csodálat a másik felé mondjuk alap dolgok. A másik egész lényének van egyfajta vonzása, ami úgy rendesen hat rád, és szeretnél mellette lenni. Olyan dolgokat képvisel, amik számodra nagyon pozitív dolgok, és szinte lehidalsz a felismeréstől, hogy ezek tényleg benne vannak. Rengeteget lehetne erről beszélni, csak általában fölösleges. És nagyon szubjektív, kinek mi mekkora pozitívum. Nekem úgy tűnik, hogy az intimitásban sérült embereknek egyszerűen nincs semmi, amit hatalmas pozitív élményként tudnának felismerni/megélni, így a köznyelvi "langyosvíz" kapcsolatok felé tartanak, ezeket favorizálják. Más perspektívából akár nézhetjük őket az egészségesebbeknek, csak ha az egészség ilyen, sokan nem kérnek belőle, például én sem. :)
    Mobilról csak ennyit.

    #393: A lényeg az, hogy ha olyan helyzetbe kerülsz, most már üss vissza! (Illetve üthetsz először is bizonyos esetekben.) Néha felnőttek is kerülnek ilyen helyzetbe, ilyen a világ, benne van a pakliban. Akkor is, ha nem keresed a bajt. Legutóbb tán 2-3 éve pofoztam le egy ordítva cigit tarhálót, mikor már a vállamra tette a kezét, és úgy üvöltött. Aztán beszédült, és nagyokat nézett. Az egész buszmegálló látta, mindenki örült az eredménynek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #394 üzenetére

    "A mélyebb intimitásnak sok feltétele és összetevője van, ha ezeket magyarázni kell, ott már lehet, hogy baj van."

    Nem feltétlen, nem tudom. Igazából sosem gondolkodtam erről a témáról így mélyen. Úgy általában a kapcsolatokról, magamról sem gondolkodtam az elmúlt 2 évet leszámítva. Érdekes felismerés volt, hogy sok minden logikusan magyarázható, korrigálható, stb. és megéri foglalkozni a témával tisztán érzelmi helyett intellektuális megközelítéssel is, és hogy roppant gyorsan lehet haladni. Persze még mindig van sok terület, ami vak folt. Nem tudom más hogy van ezzel. Igazából ha téged kérdeznélek, akkor sem lenne reprezentatív. Azt nézve, hogy vannak önismereti csoportok valószínűleg komoly szükség lenne rá, hogy akár a gyereknevelésbe is beépítsék ezt.

    A másik felismerés viszonylag új, az 4 hónapos. A múltbéli hibák korrigálása tettekkel, illetve a jó cselekedetek meglepően erős hatással tudnak lenni az általános fizikai és érzelmi állapotomra. Mázsás súlyok hullottak le a vállamról. Igaz még mindig van rajta egy csomó. Illetve, hogy érdemes belemenni újra olyan helyzetekbe is, amik komoly fájdalommal járnak, ha az előző alkalmat már kielemeztük, és kevés az információ. Mert egy példa alapján nem lehet általánosítani, kettő alapján viszont már egész jól megoldható, ha az ember elég intelligens hozzá, és kitölti a hézagokat.

    "csak ha az egészség ilyen, sokan nem kérnek belőle, például én sem"

    Hát én sem szeretem a középszerűséget. Én sokszor ránézésre látom, hogy kiben milyen potenciál van, és általában itt cseszem el a dolgot, mert ez egyedi adottság, ami csak keveseknek van meg. Az átlag rengeteget beszélget, hogy jobban megismerje a másikat. Én sokáig azt hittem, hogy nekem erre nincs szükségem, és nem is lenne, ha a partner olyan lenne, mint én.

    Én beszélgettem olyannal, aki 3 vagy több szeretőt tart most, és nincs komoly párkapcsolata, és azt mondja, hogy neki ez így jó, mert mindegyikben van valami, ami a másikban nincsen. Valaki nagyon jó érzelmi intelligenciában, valaki intelligenciában, valaki szexben, úgyhogy végülis minden igénye kielégül. Én mondjuk projektnek tűztem ki, hogy találok neki olyat, aki mindenben ott van, mert nem tartom ezt egészségesnek, mégis a nagy többség így csinálja. A logika az mögötte, hogy nem vagy érzelmileg annyira kiszolgáltatott, mert ha az egyik lelép, akkor is van még több másik, aki vigasztal. Kívülállóként elég nehéz felmérni ezeknek a kapcsolatoknak a mélységét, de sok éve tartanak minimális rotációval. Mondhatnám azt, hogy az illető majdnem meggyőzött, hogy én is tartsak több vasat a tűzbe, de van bennem valami, ami viszolyog ettől az egésztől, és inkább vállalom a nagyobb fájdalmat az érzelmi kiszolgáltatottság miatt, mint hogy így éljek. Kicsit menekülésnek érzem a mélyebb érzésektől, de ja, talán ez az egészséges, ha valaki kiegyensúlyozott.

    "A lényeg az, hogy ha olyan helyzetbe kerülsz, most már üss vissza!"

    A kérdés az, hogy ez vajon verbálisan is igaz. Ha beszólnak hárman, akkor visszaszóljak, és kezdjek el egy vesztes harcot csak hogy védjem az önbecsülésem, vagy röhögjem ki őket és sétáljak el? Nem tudom melyik a jobb... Nekem kicsit nehezen felismerhető, hogy mi a helyes szituáció az ilyesmire. Ha megtámadnak nyilván leverem az illetőt, szóban viszont rengeteget eltűrök, és néha úgy beszélnek velem, amire más simán ütéssel reagálna. Ezt ott és akkor figyelmen kívül tudom hagyni, csak másnap kezd el emészteni. Nyilván ez nem jó, de nehéz felmérni a következményeket és hogy mibe érdemes belemenni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #395 üzenetére

    "megéri foglalkozni a témával tisztán érzelmi helyett intellektuális megközelítéssel is, és hogy roppant gyorsan lehet haladni."
    Jaja. Az önismeret és emberismeret alap, meg az is, hogy az ember kiválaszt magának egy utat.

    Nekem semmi bajom sokféle középszerűséggel, de mellette nem árt azért néhány akár extrémebbnek tartott élmény sem. Így teljes élet. Langyosvíz nők viszont sosem tudtak lekötni.

    Szerintem nagyon nem vagy egyedül ezzel a "ránézésre látom a potenciált" dologgal. Sok alap dolog elég nyilvánvaló majd' mindenki számára. (Nők számára is, mikor Téged néznek! Időnként többet látnak, mint azt gondolná az ember. :D )

    Engem ezek a több szeretős problémák, kérdések egyáltalán nem mozgatnak, talán érthető. Nem az én világom.

    Verbális (és egyéb) önvédelem témához: többek közt erre nagyon jók az elvek. Előre eldöntöd a határokat, mikre hogyan akarsz reagálni, és ezekhez tartod magad. Lefektetsz 8-10 alapvetést, már jól kezelhetsz ezernyi szituációt.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #396 üzenetére

    "Szerintem nagyon nem vagy egyedül ezzel a "ránézésre látom a potenciált" dologgal. Sok alap dolog elég nyilvánvaló majd' mindenki számára. (Nők számára is, mikor Téged néznek! Időnként többet látnak, mint azt gondolná az ember. :D )"

    Persze sok mindent látnak az emberek még a csöcsökön túl is. Valójában a tudatalatti ezer jelet fog mindenkiről, ebből van az első benyomás. Én az átlagnál szerintem jobban hozzáférek ehhez. Simán tudok nappal váltani meditatív állapotba és vissza néhány másodperc alatt, az meg pont elég, hogy valakiről leszűrjem a lényeget. Bár kívülről ez csak úgy néz ki, hogy bambulok, amiből sokaknak az jön le, hogy nagyon bejönnek, holott a legtöbbször bottal sem piszkálnám őket. :D Aki igazán bejön annál volt már csőlátásom is, ténylegesen beszűkült a látástartományom és csak a csajt láttam és hallottam.

    A gond ezzel az, hogy a valóságban még van egy réteg efelett. Én csak azt látom így, akik lehetnének, de általában erre rárakódik egy csomó szorongás, gátlás, sérülés, stb. Például aki most tetszik, az nemrég vált, és sérült a komoly kapcsolatokba vetett hite, plusz szerintem fél attól is, hogy akivel összejönne, az megpróbálná megint úgymond kalitkába zárni, mert féltékeny volt az ex férje. Teljességgel érthető, és valamit tudtam is segíteni neki, hogy feldolgozza, de kapcsolat ebből valószínűleg így nem lesz. Ő is most úgy van, hogy több vasat tart a tűzbe ilyen felszínes kapcsolatokkal. Valamiért ez ma a divat, mindenki fosik. Én meg úgy vagyok vele, hogy voltam már depressziós ilyesmi miatt sok évig, és ha egyszer túléltem, akkor többször is túl fogom, úgyhogy rohadtul nem keresem már a fájdalom mentes dolgokat csak a mélységet. Pláne így 40 fele tartva nincs igazán időm játszadozni meg szarakodni.

    "Verbális (és egyéb) önvédelem témához: többek közt erre nagyon jók az elvek. Előre eldöntöd a határokat, mikre hogyan akarsz reagálni, és ezekhez tartod magad. Lefektetsz 8-10 alapvetést, már jól kezelhetsz ezernyi szituációt."

    Nálad mik ezek a határok? Vagy ez titkos?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #397 üzenetére

    "Valójában a tudatalatti ezer jelet fog mindenkiről, ebből van az első benyomás."

    Ha képzi magát az ember pszichológiából, az segít a tudatalattinak, és sokkal több infót tudsz begyűjteni az első benyomásból is. Kellő ismeretek nélkül a tudatalatti se tud sokat mondani egy emberről, csak alap dolgokat, pl. veszélyesnek vagy hasznosnak tűnik, vonz vagy taszít, stb. Ilyesmiket tudhat egy gyerek is ösztönből. A gyors pillantással levett szubjektív lényeg viszont nagyokat bővülhet több tudás birtokában, vagyis jobban kinyit számodra egy embert. A meditációt a magam számára nem tartom fontosnak, nem is csinálom. Inkább csak megfigyelek, de azt alaposan. Tudatos megfigyelés közben is beszűrődnek a fontosabb érzelmi és zsigeri infók is. :)

    "A gond ezzel az, hogy a valóságban még van egy réteg efelett. Én csak azt látom így, akik lehetnének, de általában erre rárakódik egy csomó szorongás, gátlás, sérülés, stb."

    Szerintem ez egy szép dolog, és én is hasonlóan járok el. Fura is voltam sokak szerint az olyan kérdéseimmel régebben, mint mondjuk mit képvisel a világban ez az X ember, milyen ideákból lehetne összerakni, mi a lényege? Ilyen szemmel nézve sokszor van, hogy eltér az értékelésem a szokásostól, az érdeklődésem is néha furcsa kívülről nézve.

    Elveimről nem nagyon szoktam beszélni, pláne többről egyszerre, de mondjuk nem is hiszem, hogy az enyéim pont megfelelőek lehetnek valaki másnak, illetve néhány tekintetben nem vagyok példakép típus, akkor meg jobb csendben maradni. Szóval ez szerintem egyéni munkát igényel, ami sok idő és energia, de nagy öröm is megalkotni egy használható, működőképes elvet.

    Holnap 10 km koci lesz megint, csak bírja a térdem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dorien

    veterán

    válasz inf3rno #383 üzenetére

    Van ez az agressziónak haszna?

    Lényegében az élet alfája és omegája. A megküzdéshez szükséges erő.
    Nélküle nincs megtermékenyítés, megfoganás, beágyazódás, születés, ordítás, lélegzetvétel, vágy, szándék, irányultság, motiváció az akadályok leküzdésére, önvédelem, önérvényesítés, leválás, önálló személyiség kialakítása. Az alapvetően romboló, durva, erőszakos jellegű, ösztönös energiát viszont finom szintekre lehet emelni fegyelmezéssel, tudatosítással, bizonyos helyzetekben elfojtással, korlátozással és kellő mértékű és intenzitású kiáradással.

    Symbolon - A harcos (A pusztító) [link]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Fred23 #398 üzenetére

    Nem tudom pontosan mihez férek hozzá ilyenkor. Először csak érzem, utána térképezem fel tudatosan, hogy mit is érzek vele kapcsolatban, milyen ember. Első benyomásnak az érzés pont elég. Ha vonz, akkor biztosan van vele valami dolgom, ha taszít, akkor meg nincsen.

    Én jóval alacsonyabb szinten írom le őket, színekkel, ízekkel, szagokkal, ételekkel, italokkal, növényekkel, állatokkal, képekkel. Pl ez a csajszi pont olyan, mint a pisztáciás magnóliás dove tusfürdő, egy másik meg mint az eper lekváros zabkása. Minden színnek, anyagnak, állagnak, formának van jelentése. Ezekkel nem vagyok teljesen tisztában, csak érzem egyelőre. Hasonló szemléletet a feng shuiban találtam nemrég, de nekem ez már kora gyerekkoromban kialakult mindenféle olvasgatás nélkül. Nem csak embereknél tudom megítélni, hogy ki az, aki nekem értékes, hanem tárgyaknál is jön ösztönösen, hogy melyik a drágább bor, anyag, stb. vagy hogy éppen melyikre van szükségem.

    Ja hát pont ez az, hogy időt spóroltam volna vele, ha van egy kiindulási modell, amit személyre szabok, ahelyett, hogy nulláról állok neki. Végülis már maga az elv hasznos, hogy előre felállított szabályok alapján működjön a dolog. Ha biztonsági problémának tekintjük, akkor a tervezés a legfontosabb dolog, az improvizálás helyett.

    Holnap talán nekem is lesz időm. A térdem bírná, de ma is 4 körül értem haza.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák