Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    addikt

    válasz Gh0sT #81 üzenetére

    Jajj,nem azt akartam megírni,hogy miben keressük a teljes boldogságot,hiszen azt mindenben megtalálljuk(hatjuk).Azért írtam,hogy összegezzem a meglátásom és hogy bemutassak egy módját(útját?) annak,hogy még hogyan lehet élni a boldogságot.
    A jelenlegi korban ez a szeressük felebarátainkat már szinte nem is él,csak leírtam hogy van ilyen út is.Még mielőtt bekategorizállnál,ami persze úgy is megtörténik,megtörtént,tudnod kell,hogy ez nem valami ultrakeresztény maszlag vagy megváltó szöveg.Az aki úgy éli meg a szeretetet,hogy az nincs egy személyre kivetítve,az attól még úgy is tudja élni,hogy kivetíti egy személyre.(ez visszafelé kompatibilis :D) Mondjuk aki csak egy személyt tud kedvelni,”szeretni” az még nem jelenti,hogy ki tud „tágulni” és mindenkit szeretni.(pl: én sem tudom ezt,de attól még beszélhetünk róla) Nem akarnám,hogy az egóink rangsoroljanak,nagyon is értekelem azt az embert aki csak egy embert tud szeretni,sőt néha átérzem azt is aki csak magának él.(ez szinte velünk született,az egó dominál ebben a társadalomban,nincs ezzel gond,csak jó tudni – hogy teljesebben megérthesd,megélhesd a dolgokat)

    Mas...
    Önzés ez is – érdekes,hogy azt amikor pl: kedvesek,odaadóak vagyunk a partnerünkhöz,úgymond szeretjük.A figyelmünkkel megajándékozzuk arról nem gondoljuk,hogy önzés.Pedig vizsgáljuk csak meg! Ritka az önzetlen „befektetett” figyelem,sokszor igénylünk valamit érte,esetenként hasonló intenzitású figyelmet,energiát,szeretetet,mert mi szeretjük őt.Az az ember aki tényleg önzetlen(ne tessék féreérteni,én nem vagyok még ilyen) az észre sem veszi,hogy nem viszonozták a figyelmét,kedvességét,de ettől még tud 1 partner felé(is) kedves,odaadó,szerettel teli,figyelmes lenni.
    A forma mindegy,fontos ami mögötte van,úgy érzem te szeretnél a forma mögé is latni,sőt talán be-be is kukucskálsz oda.

    Meg azt se feledjük,hogy bármit is mondunk,teszünk,érzünk a Teljességbe az ellentétpárja is belefér,az is helyes! (ha most azt gondolod,hogy ez nem így van akkor az is helyes :D)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák