Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pitterix

    őstag

    válasz .LnB #25428 üzenetére

    A leírtakkal teljesen tisztában vagyok, de ennek ellenére szeretem a sablonos képregényfilmeket.
    Sőt, pont a héten gondolkodtam el ezen, hogy mindegyik szuperhős film ugyanaz, csak másként lett "döbest" az illető úr vagy hölgy.
    Lehet, titkon arról ábrándozok, hogy engem is megcsíp egyszer egy marhaállat és ilyen leszek, talán ezért élem bele magam ezekbe. :B
    Summa-summárum, nem tudom nem szeretni ezeket.

    A másik dolog a filmekkel kapcsolatban, hogy mindig a jó győz, vagy legalábbis 99%-ban.

    Amikor még nem igazán voltak képregény filmek, akkor az emberek az agyatlan, hentes akciókra ültek be.
    Sokan akkor sem látogatták az általad említett tartalmasabb alkotásokat.
    Ezek, mintha csak egy bizonyos réteget céloznának, vagy érintenének.

    "Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz .LnB #25428 üzenetére

    hát igen, hollywoodban semmi új nem születik már, nagyon kevés olyan film születik már, amit bármikor szívesen megnézek, még a jó filmek közül is kevés van rám nagy hatással (és ezeket se birom 2-3 alkalomnál többször megnézni, az általad is említett Place beyond the pines jut szinte csak eszembe az utóbbi időből, no meg a Pí élete még talán)
    a filmek többsége jelenleg tényleg szuperhősös (kettő tetszett igazán: a TDK és a Bosszúállók), de sok a "reboot", ill. az előzményfilm is, valószínűleg ezért is fordultam a keleti filmek felé (kb az elmúlt 8-10 évben), de azért néha jó egy-egy ilyen "üres" filmet is megnézni

    és hát a jó vígjátékok is nagyon hiányoznak

    [ Szerkesztve ]

    Resistencia eterna

  • Pali1119

    tag

    válasz .LnB #25428 üzenetére

    Na, ez jó volt. :D Így kell ezt. Egyébként totál igaz. Csak ugye az ilyen Vasember, Bosszúállók, Halálos iramban x-dik része, ezek popcornfilmek, látványfilmek, ezeknél kikapcsolod az agyad és élvezed a robbanásokat, a hihetetlen gravitációt és egyéb fizikai tényezőt meghazudtoló dolgokat. Látványfilmek. Pont nemrég volt téma, hogy hollywood-ban már egyre kevesebb az eredeti ötlet és csak a folytatások meg a reboot, remake és egyéb koncepciók jönnek. Ami valahol szomorú. :(

    "Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

  • S e t h

    nagyúr

    válasz .LnB #25428 üzenetére

    Az hogy Hollywood gyengén teljesít régóta, nos az nem újdonság.Úgy érzem, hogy az én generációm már nagyjából a célközönségen kívül esik, de az is lehet ,hogy nem is generációs dolog ez, szimplán nem tudnak megfogni az agyatlan látványorgiákkal teli kliséhalmazokkal, ötlethiány szülte rebootokkal, viszont a fejben üres piacnak ezek a filmek maga a mennyország.
    Az általad említett Túl a fenyvesen az utóbbi idők egyik legjobb és méltatlanul figyelmen kívül hagyott filmje, magam is írtam róla egy másik fórumon. Az igénytelenség térnyerése ezzel együtt nem érinti a képregények iránti rajongásomat és azt a tényt, hogy valóban a bennem lakozó gyermek nézi csodálattal, ami a Bosszúállókban történt.Ennek ellenére írtam róla olyan kritikát, ami miatt páran belém is kötöttek, mivel láttam a hibáit is a filmnek.
    Viszont az alapján semmiképpen nem ítélnék meg egy embert, hogy milyen filmeket néz, mivel az Asyliumos "csodákat" és egyéb zs kategóriás filmeket is nézik sokan és itt jön a DE.
    Ha vki meg is nézi ezeket a filmet és tud róla összeszedetten, kritikusan írni, azt szívesen olvasom, nekem az a halálom ha vki beböfögi, hogy xar vót, jó vót, meg láttad amikó a cápa kigyütt a tornádóbó?
    Ilyen helyhez is volt szerencsém, menekültem is onnan, ez a hely még a békésebb és értelmesebb megnyilvánulások területe, ezért is volt fura,hogy intelligens ember benyomását keltve te egy bizonyos filmtípus rajongóit szúrtad ki magadnak és folytonosan vissza is tértél ehhez a rögeszmédhez.
    Szerintem kicsit eltúloztad, ezzel nem is lehet célt érni, hogy végül vki azt mondja , nahát, igaza van, miért is nézek én is foscht?
    Én filmekből mondhatni mindenevő vagyok,mostanában a G.I.Joe 2-őt és a Pain and Gaint kell feldolgoznom, mert kiégett az agyam, nagyon várom a The butlert, sőt, képregény rajongóként nem volt pofám ide belinkelni a legújabb magyar szinkronos Thor 2-őt, mert annyira gyenge lett.
    Szóval ahogy a művelt görög mondaná, peace.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • atike

    nagyúr

    válasz .LnB #25428 üzenetére

    Nem akarok beszállni a vitába, de egy kicsit azért csak megteszem... :)

    A filmekben pont ez a jó - mindenkinek lehet róla saját véleménye. Mindenki máshogy nézi, máshogy értelmezi, különböző embereknek más és más tetszhet. Ezzel szerintem semmi baj sincs. Mint ahogy azzal sem, hogy ha netalán a kritikusok írnak valami véleményt egy adott filmről és netalán a szerencsétlen filmnéző nem ért azzal egyet, sőt netalán szögesen ellentétes véleménye van. Jól van ez így, különbözőek vagyunk.

    Az adaptációk (szerintem) főleg annak a korosztálynak tetszenek akik csak úgy mint én ezen nőttek fel, sok ilyet olvastak (25-40 évesek)... De persze ettől még tetszhet másnak is, de a fő "rajongó tábor" ezek közül, közülünk került ki.

    Azt mondod, hogy sablonfilm, nem hordoz értéket. Na és. Még ha így is van, egy film attól még simán lehet jó. Simán szórakoztathat úgy is, hogy semmit nem tanít. Mi ezzel a baj? A filmek szerintem első körben arra valók, hogy kikapcsolhass, kiszakadhass a kis megszokott világodból... Legyen egy olyan 1,5 - 2 óra, amíg átadod magad a filmnek, benne élsz, nem a napi bajoddal, nyűgöddel bajlódsz. Lehet egy film akár bugyuta is - ha tetszik, végignézed, élvezed akkor már "elérte" a film célját - szórakoztat.

    Én nem nézlek le azért, mert neked más a véleményed. Van akinek ez tetszik, van akinek az. Neked sem kellene... Ennyi.

    Viszont egy dolgon megakadt a szemem. Az "Only God Forgives" nevezetesen. Őszintén... Abban mi érték van? :U Írtam róla korábban én is, más is... Számomra teljesen értékelhetetlen, megnézni sem tudtam bevallom. Érdekelne, hogy más szemszögéből nézve abban mi volt a jó...

    Illetve még egy. Az Elysium (leszögezem, nekem nagyon tetszett az a film)... Azt mi különbözteti meg egy bármilyen képregény-adaptációtól? :U

Új hozzászólás Aktív témák