Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paatrick

    őstag

    válasz RetepNyaraB #133056 üzenetére

    Nincs ez átgondolva egyáltalán. Szerintem egy Spar, Tesco, Auchan áruházakban napi szinten többen fordulnak meg mint moziban. De még lehet egy Lidl-ben is.
    Látszatintézkedés hogy nyugodjon a nép. Csak pont az ellenkezőt érik el vele. Nem lesz jó vége ha a rommá hitelezett magyar családok mondjuk 2 hónapig fele vagy semmi bevételt visznek haza.

    De legalább több idő lesz otthon filmet nézni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Nekem semmi bajom, szerintem holnap jövök megint James Bonddal :DDD nektek jobbulást.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz OPiiPO #133091 üzenetére

    Akkor már:
    Androméda törzs < Vírus (1995) < Fertőzés (2011)

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz fateless #133094 üzenetére

    Igen, az Androméda törzs felett csúnyán eljárt az idő kezdve onnan hogy azért nem tudnak időben lépni mert az egyik főkutató eltitkolja hogy epilepsziás és rohamot kap a víruselemzés közben ;] azért ott fogtam a fejem. A Vírus meg a 90-es évek akciófilm vonaláról közelíti a dolgot. A fertőzés a leghitelesebb cserébe több helyen leül a sztori.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Miklós315 #133108 üzenetére

    Mivel elsőre a legjobbakat mondtuk be így kb abban a témában már minden érdemes művet láttál szerintem :DDD
    Talán még ez:
    The Garden of Words (Kotonoha no niwa)

    Ha jöhet másféle (kaland, akció) is akkor:
    Lupin III: Cagliostro kastélya (van szinkron hozzá)
    Children Who Chase Lost Voices (Hoshi wo ou kodomo)
    Ninja Scroll (van szinkron)
    Vampire Hunter D Bloodlust (van szinkron)
    plusz én a Spriggan-t is szerettem, újra kéne már nézni, de a nagy többség nincs elájulva tőle.

    Plusz rövidebbek:
    Interstella5555 (Ez a Daft Punk - Discovery albumára készült, tehát az egész alatt zene megy, beszéd nincs de folyamatos a történet)
    Memories (1995) - 3 különálló részből áll, a Magnetic Rose az ajánlott belőle.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Viszlát #133116 üzenetére

    Gondoltam ez élőszereplős film topik, de offként az anime is elfér.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Élni és halni hagyni / Live and let die (1973)
    #értékelés

    Itt az új időszámítás kezdete. A stúdió és a producerek még mindig Sean Connery-t akarták a szerepre, aki most már tényleg véglegesen visszautasította őket. Így keresni kellett a következő Bondot, volt is jó pár jelölt, nekem a legnagyobb név Burt Reynolds a listában, aki azért mondta vissza mert szerinte James Bondot egy angol színésznek kell játszania. Végül Roger Moore lett a befutó, meglepő de 46 évesen. :Y (az előző részben Sean Connery csak 41 volt de már nagyon nyugdíjasba nyomta)
    De bejött, és kaptunk egy next level James Bondot:

    A film első 30 percében annyira rendben van ez az angol úriember style, hogy még ma is simán jó lenne. Csak a nyakkendő és a gallér szélessége árulja el hogy nem mai szerelésben nyomul.

    Ez a szett úgy ahogy van tökéletes, bőrkesztyű, kétsoros kabát, ing, nyakkendő, öröm volt nézni. És Roger Moore-ról szerintem senki nem mondaná meg hogy 46 éves.

    Történetben is történt változás, elengedték az eddigiekben lévő szupergonosz/világhatalom a cél figurákat, és most Bond egyszerű gyilkossági ügyben kezd nyomozni, miszerint három angol ügynököt is megöltek 1 héten belül.
    A feketék az eddigi filmekben kb golyófogónak szolgáltak, most megkapták az egész gonosz szerepet. A nyomozás főként Amerikában, meg a ilyen óceáni szigeteken folyik. Így az első óra tök jól telik szinte már paranoid lehet a néző, mert bárki lehet ellenség.
    Bond csaját most egy tarot kártyából jósolni képes lány testesíti meg. Aki addig tud jósolni a "legenda" szerint amíg szűz marad, ha lefekszik egy férfival akkor elszáll az ereje. Mit ad isten, mikor Bondnak jósol mindig a "szeretők" kártya jön ki ;]

    A gonoszok célja:
    Ilyen soulos csehókban ingyen terítik a drogot (heroint) mindenkinek aki ki akarja próbálni. Így a helyi maffiák tönkremennek, de mégis lesz egy csomó új fogyasztó. A főmufti a saját szigetén már nagyban termeszti a mákot, ahonnan majd kiszolgálja a megnövekedett keresletet.

    Sajnos 1 óra után már kezdi magát megadni a történet. 13 perces!!!! motorcsónakos üldözés kezdődik amiben semmi nem történik csak mennek egymás után, meg néha átugratnak itt-ott.
    De az akció jelenetek azért rendben vannak, egyedül az autós üldözésnél volt olyan hogy begyorsították a jelenetet, a többinél nem.
    Amúgy ebben a részben nincs Q, és az új kütyük száma is elhanyagolható, vagyis kb csak Bond órája van és kész.

    A történet végefelé mintha újrahasznosították volna az eddigi filmek jeleneteit és díszleteit. A fekete főgonosznak pont olyan barlangba vájt erődje van mint a Sean Connery főgonosz Blofeldnek.
    Aztán a vonatos jelenet mintha copy-paste lenne az Oroszországból szeretettel-ből, még a csaj ruhája is hasonló.

    Végül természetesen győz Bond, és ennél röhejesebb halált még nem láthattunk az eddigi filmekben:
    Bond egy sűrített levegős kapszulát nyom a főgonosz szájába és:

    :F :DDD

    Szóval egynek elment, ezt se nézném újra. Sean Connery Bondja egy ripacs nőcsábász volt aki mindenkit meg akart ölni és du..., Roger Moore Bondja eddig sokkal kifinomultabb szerep.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Érdekességek James Bondhoz:
    1. 1961-ben Albert R. Broccoli és Harry Saltzman megalapította az Eon Productions nevű vállalatot ami mind a mai napig a James Bond filmek kizárólagos készítője. Igazából más filmet nem is csinálnak. Az első 9 film producere ez a két ember maradt, és azóta is a Broccoli családból mindig valaki producerként részt vesz a munkálatokban, jelenleg Barbara Broccoli.

    2. Ian Fleming 14 könyvet írt James Bond karakterével, valamint több kisebb novellát. Amúgy újságíró, de a 2. világháborúban a haditengerészetnél szolgált, ahol alkalmanként együtt dolgozott az MI6-el is. A lényeges James Bond karakterek ihlete ebből az időszakból származik, M - James Bond főnöke a valóságban Ian Flaming főnöke, valamint Moneypenny is, akit tényleg egy titkárnőről mintázott. James Bond pedig az ott megforduló ügynökök ötvözete.

    3. A James Bond nevet egy valóban létező személyről "kölcsönözte". James Bond egy amerikai ornitológus (madárkutatós cucc) aki könyvet írt a madarakról. Ez a könyv akadt Ian Fleming kezébe, és megtetszett a név róla, és engedély nélkül fel is használta. A valóságban Fleming és Bond egyszer találkoztak is.

    4. Fleming 1964-ben halt meg így a 3. film a Goldfinger bemutatóját már nem élte meg.

    ---------------------------------------------

    James Bond: Az aranypisztolyos férfi / The man with the golden gun
    #értékelés

    Történet elöljáróban:
    James Bond fenyegetést kap egy Scaramanga nevű bérgyilkostól. Scaramangát a világ legjobbjai közt tartják számon és semmit nem tudnak róla, se azt hogy néz ki, se azt hogy merre lehet a világban. Egyetlen ismertetőjegye hogy aranybevonatú golyóval öl. James Bondot így felfüggesztik egy időre, ő pedig megpróbálja előbb elkapni minthogy vele is végezne.

    A háttértörténettel nem lenne semmi baj, Scaramanga karaktere tényleg profi benyomását kelti, az egyetlen baj hogy a köztes részeket bugyuta és már-már komikus jelenetekkel töltik ki.

    Az egész film a tengerparti Makaón játszódik, Kínától egy köpésre. Szóval lehet megint hajókázni, motorcsónakozni, ekézni a turistákat meg a buta helyieket.

    Az előző részben megismert James Bond mint angol úriember mintha nem is lett volna, most megint olyan Sean Connery-s durrbele ripacs lett. Simán felpofozza a nőket is, meg kisgyerekeket dob be a csónakból a vízbe azzal hogy nemmészinnen :DDD

    Na de a hülyeségek:
    Az előző részben volt ugye a kínosan hosszú motorcsónakos üldözés ahol a helyi faszagyerek sheriff (is) akarja elkapni Bondot. Na hát hol nyaralna sheriffünk ha nem pont Makaón :U így most már közösen nyomnak le egy autós üldözést, ami amúgy nem olyan rossz.De nem tudom a 70-es években hogy gondolták a kocsigyártók a bazinagy ballonos kerék, emelt felfüggesztés, sok lóerő kombót, a kocsik úgy dülöngélnek jobbra-balra mintha valami hajó kapná oldalról a hullámokat. :P Komolyan azon gondolkoztam hogy ez mindjárt felborul.
    Aztán szuperkémnőnk Bond segítője, teljesen nyilvánvaló módon a zsúfolt utcán guggolva odalopódzik a gonoszok autójához hogy nyomkövetőt tegyen rá. Hát nem elkapják :DDD
    Ezt a szó szerint repülő kocsi konstrukciót meg itt hagyom, emésszétek:

    A történetben aztán előjön még egy másik szál is, miszerint egy új napenergia átalakító chip (?) valamit (nem volt értelmesen megmagyarázva) csináltak ami a napenergia 95%-át is tudja hasznosítani, ergó ingyen áram.
    A történet röviden:
    Lassacskán kiderült hogy nem is Scaramanga fenyegette meg Bondot, sőt ő tiszteli és méltó ellenfélnek tartja. Az aranygolyót Scaramanga szeretője küldte, hátha Bond majd megöli neki Scaramangát és akkor ő szabad lehet. Nem jön be, a csajt Scaramanga hidegre teszi.
    A két szál ott kapcsolódik össze, hogy Scaramangának kell a napenergia chip mert az ingyen áram mellett ő már napfénylövő(?) szuperfegyvert is csinált belőle, és ezzel akar bizniszelni. A napenergia chip meg pont Bond kémtársnőjénél volt, akit elrabolnak, tehát ki kell szabadítani.

    Na hát kb ennyi a lényeg, még kis érdekesség hogy emlékeim szerint ez az első film amiben Bond már menőzik a Rolex órával. Eddig szerintem nem mutatták a márkát.

    A film legjobb része, Bond kémtársnője, aki számomra eddig a legjobb csaj a szériában:

    Ja igen ne menjünk el szó nélkül amellett hogy valami pusztulat rossz a szinkron. Kb mindenkin öregít 20 évet, M, Moneypenny abszolút nyugger lett. A fent szereplő hölgyhöz is sokkal fiatalabb hang kellett volna, James Bond pedig Roger Moore-ral magyarban nagyon modoros öreguras lett.

    Egyszer nézhető. Mondjuk a csajt nézném tovább is ;]

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz mufi #133348 üzenetére

    Mármint mit szeretnél folytatni? Lányrablásból egy jobbfajta, nem az az üssed vágjad elrabolva típusú:

    A tűzben edzett férfi (2004)

    ha még nem láttad ne hagyd ki :K

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Tibiajax #133358 üzenetére

    Nézd újra a 2004-es Holtak hajnalát. Azzal mellé nem lőhetsz :D

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz FollowTheORI #133414 üzenetére

    Én azt vettem észre hogy nagyon sok ilyen "híres és szexi" nő, amúgy baromira igénytelen, saját stílusuk igazából nincs is. Amikor összerakja őket a 20 fős stylist+sminkes stáb akkor jól néznek ki. Civilben meg meg se néznéd az utcán olyan semmilyen. :U

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz radi8tor #133418 üzenetére

    Hát nem tudom, láttam már pár csajt smink nélkül a baráti körömben akik simán verik a sztárokat.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz S e t h #133432 üzenetére

    Ebből a szempontból lényegtelen hogy a barátnőink milyenek lennének a színpadon. Lehet a civil foglalkozásában ugyan olyan jó mint a színésznő a színészetben. Szerintem a színészek/nők 90%-a amúgy is tök átlagos, csak épp jókor volt jó helyen és felkapták, közben tudása semmivel nem nagyobb mint a többi színházban/sorozatban játszó színésznél.

    Ott volt pár hete ez a videó , egy random éneklésből élő nő egy aluljáróban munkába menet lehozza azt a szintet mint a világsztár Lady Gaga. :U

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz brownus #133460 üzenetére

    Operaénekes? Honnan veszed? Az Ellenes interjúban azt mondta esküvőkön, étteremben, meg bárokban énekel.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Olyan jókat írtok erről a Harley Quinnről hogy én már akkor neki se állok :P

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: A kém, aki szeretett engem / The spy who loved me (1977)
    #értékelés (beszámoló :P )


    Történet elöljáróban: Egy orosz és egy angol (?) tengeralattjáró is eltűnik a tengeren, fedélzetükön nukleáris töltetekkel. Az angolok és az oroszok is a legjobb ügynöküket küldik hogy kiderítsék mi történt velük. Attól félnek hogy valaki feltörte a rendszerüket és követni tudják az összes tengeralattjárót.

    Na imdb értékelők be voltak szívva :DDD vagy nem tudom ők mint néztek, de ez sehol nincs a 7,1-hez. Még azt is mondanám rá hogy sok helyen unalmas és értelmetlen. És a kor miatt amiben készült sajnos nem is öregedett túl jól. Trapéznadrág, óriászakó, XXL nyakkendő, uhh és a zenék jaj ;]

    De kezdjük az elején, az angolok ugye legjobb ügynöküket küldik aki James Bond, a KGB meg Tripla X-et vagy XXX-et (egyik rosszabb mint a másik). Ő lenne az:

    Itt bizony lesz valami...
    Látjuk James Bondot is aki épp egy osztrák csajjal dönget 2 síelés között. Jön az üzenet menni kell. Hát összeszedi a cókmókját és egy egymondatossal le is rendezi csajt:
    - De James, szükségem van rád!
    - Angliának is.
    És ezzel már indul is, a világító sárga sícuccában. Egyébként ezek az egymondatos beszólások végig mennek a filmen. Van amikor viccesre is sikerült, de többnyire nem. Na és akkor James Bond síel le a hegyen:

    Ennél a jelenetnél már sejtettem hogy nem ez lesz a legjobb film a sorozatban :DDD

    A háttérben az angolok meg az oroszok már megállapodtak hogy közösen fognak nyomozni, így JB és XXX, találkozik is Kairóban.

    Mindeközben megismerjük a gonoszt is aki egy öreg bácsi és szereti a tengert. Igazából annyira hogy a tengeren él egy ilyen izében:

    Amit nemes egyszerűséggel Atlantisznak hív. Ő fogta el a tengeralattjárókat, mert kellenek a bombák a tervéhez. Persze jól informált, így máris tudja hogy nyomoznak utána ezért megbízza a 2 halálosztóját, Sándort és Cápát, hogy likvidáljon mindenkit aki őket fenyegeti. Sándor nem egy nagy eresztés, James Bond 1 perc alatt ledobja egy tetőről és meghal :C

    Na de Cápa, az igazi faszagyerek a filmben:

    220 centi magas csávó, a foga fémből van és úgy gyilkol hogy nemes egyszerűséggel átroppantja az emberek nyakát. Ami néha elég perverzen néz ki amúgy :DDD
    De ő elpusztíthatatlan, kidobják a száguldó vonatból, ráomlasztanak egy építkezést, elgázolják, rálőnek, ez meg felkel és megy tovább.

    Szóval James Bond és XXX Kairóban nyomoz mert ott tud valaki valamit. Sokra nem jutnak mert Cápa beelőzi őket, de végre találkoznak ők hárman. Ami konkrétan a film legjobb jelenete, JB és XXX egy kisteherautóval akarnak elmenekülni amit Cápa a puszta kezével kezd el lebontani:

    Közben James Bond végig oltja XXX-et hogy női sofőr, menjél már, de nyomi vagy stb :P
    Persze sikerül elmenekülni de ennyi marad csóri kocsiból:

    Végül annyit megállapítanak hogy a tengeri bácsinál kell keresgélni, így JB és XXX mint férj és feleség jelentkezik be hogy ők tengerkutatók és meglátogatnák a bácsit.
    Megtudják hogy az öreg bácsi nagyon szereti az óceánt és egy víz alatti várost akar létrehozni.
    Itt JB újra kap egy csodakocsit Q-től, ami fura mert utoljára még Sean Connerynek volt autója, neki se minden filmben. Na de ez nagyon menő járgány:

    Szóval a gonosz bácsi terve:
    A tengeralattjárókról kilövi a nukleáris tölteteket így elpusztítva Moszkvát és New Yorkot. És ezzel szerinte mindenki a víz alatt fog új életet kezdeni :U

    Innen sok-sok felesleges akciójelenet, aminek az a vége hogy a két tengeralattjárót egymás kilövésére programozzák, bumm probléma megoldva.

    Mennének is hogy a bácsit is kiiktassák, de közben az elrabolta XXX-et mert meg akarja xxx-elni, és bezárkózott Atlantiszra (a vízen úszó izére). JB nem engedheti hogy a csaj meghaljon így kér egy óra haladékot hogy addig ne torpedózzák már le amíg ki nem szabadítja.
    Atlantiszon az öreg bácsi már várja James Bondot, aki egy kis csevegés után nemes egyszerűséggel tökönlövi és a bácsi meghal. NA DE még mindig ott van Cápa :Y akivel James Bondnak valahogy meg kell küzdenie, nem sok esélye van de egy nagy mágnessel végül bedobja Cápát az igazi cápaúsztatóba hogy ott haljon meg. Milyen ironikus :R

    Így James Bond és XXX még pont időben elmenekül felrobbantják Atlantiszt és vége. Aha azt hitted mi :Y :Y :Y , Cápa megfogja az igazi cápát és annak is szétharapja a fejét WTF, és utána elúszik a tengeren a semmibe :))

    Nem ajánlanám senkinek megnézni. A ruhák elég bénák, kb végig ilyen Bee Gees-Stayin Alive muzsika szól komolyzenével keverve. Borzasztó.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz #62608320 #133692 üzenetére

    Final Cut-ot vagy a Director's Cut-ot nézd ha lehet.

    Egyébként én nagyon szenvedtem a régi Blade Runner alatt, kb 3 felvonásban sikerült megnézni :DDD az újat viszont imádtam. Ha veszek nemsokára új nagy TV-t akkor azzal fogom felavatni :P

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz #62608320 #133713 üzenetére

    Azt nem fogod érteni hogy ki honnan jött, miért tudja azt amit, kik a visszatérő mellékszereplők, kik azok akik meghaltak, miért viselkednek úgy ahogy, mi a motivációjuk pl van egy jelenet ami a Dr Strange ismerete nélkül értelmetlen, a film szempontjából meg kb a legfontosabb. Meg úgy kb az egész köves dolgot nem fogod érteni.

    Szóval szerintem kell hozzá az előzetes filmsokaság.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Miklós315 #133697 üzenetére

    Az újban a hangulat tetszett, amúgy is szeretem az ilyen elvontabb robotos önkereső sztorikat pl. Automata. A Joi szál tetszett a legjobban benne, a Luv meg a legkevésbé.

    A régiben meg pont a hangulat nem tetszett, idegesítőnek találtam, a harcjeleneteket főleg, meg a hülye monológokat. De lehet majd újranézem hátha jobb lesz.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Ashfall (2019)
    #értékelés

    Arról szólt volna ez a történet hogy egy földrengés után valami óriásvulkán ki akar törni és ezzel egész Korea (mindkettő) veszélybe kerül.
    A valóságban meg a vulkán volt vagy 5 perc a 2 óra 10-ből :F a többi meg ilyen összevissza rohangálás.
    Mert kitalálták hogy ha alárobbantanak a vulkánnak akkor az jó lesz mert akkor nem tör ki. Így aztán menni kellett a bombáért, odavinni stb. de valami óriási kerülős történettel. Közben jött Murica is mert amúgy a bombára Kína is pályázik ebben a zűrzavarban :U
    Azzal mindent elmondok hogy a feladat végrehajtását egy robbantásszakértőnek és csapatának kell végrehajtania akiknek láthatólag nem sok katonai képzettségük van.

    Szóval az utolsó 40 percet már vízszintes helyzetben néztem....

    Egyszer se igazán éri meg megnézni, így nem ajánlom másnak se.

    ----------------------------------------------
    Egy megfoghatatlan hamisító / Project Gutenberg (2018)
    #értékelés

    Ez meg olyan rossz volt hogy a felénél abbahagytam :P ez se gyakran fordul elő. De annyira nem látszott semmilyen értelmes történet. A szereplők is idegesítőek. Pedig imdb egész jó értékelést kapott, de én már biztos nem folytatom.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Holdkelte / Moonraker (1979)
    #értékelés (beszámoló)

    Történet előjáróban: Az angolok egy amerikai magáncégtől űrrepülőt rendelnek ami a szállítás során lezuhan. De az űrrepülő roncsait nem találják meg így felmerül a gyanú hogy ellophatták. James Bondra vár a feladat hogy kinyomozza mi történt.

    Na hát ekkora copy-paste filmet nem is értem hogy mertek leforgatni :P ez a film egy az egyben az előző "A kém aki szeretett engem", csak pár helyszínt kicseréltek. És az a vicc az egészben hogy SZERINTEM!!!!!!!!!!!!!!! ( ;] ) sokkal jobban működik mint az előző. Izgalmasabb is, a szereplők is értelmesebbek. Az már más dolog hogy az eddigi James Bondokhoz képest kezdünk elmenni egy ilyen hihetetlen bármit megoldó vonalra amit Pierce Brosnan maxolt ki, amiben én felnőttem.

    Akkor jöjjön a történet:
    Na ki jött vissza? :Y

    Ez a csávó tényleg halhatatlan, kiúszott a tenger közepéről :DDD és itt már a szinkronban is Jaws lett a neve Cápa helyett. Pedig nekem az is tetszett.

    Szóval az angolok a Drax vállalattól vették az űrrepülőt így evidens hogy először őket kérdezzék ki, hátha tudnak valamit. Így Bond el is megy a kőgazdag Hugo Drax gyáraiba és otthonába is ahol megismerkedik a rakétatudós Holly-val.
    Igazából szegény James még semmit se tud már ki akarják nyírni :C hát nem bonyolították túl hogy ki lehet a főgonosz.
    A szálak Velencébe viszik a történetet, ahol van megint kergetőzés a vízen. James Bond itt egy gondolát egy gombnyomással légpárnássá alakít így elmenekülve a motorcsónakok elől és elkezd driftelni a Szent Márk téren:

    Ehhez a készítők is csak ennyit tudtak hozzáfűzni:

    A rakétatudós Holly-ról kiderül a CIA ügynök. Nahát. Szóval innentől lehet közösen nyomozni. Mivel Drax embereinek nem igazán sikerül kiiktatni Bondot, ezért fel kell bérelni egy profit. Cápát :DDD
    Nyomozunk tovább, így ezzel a csodával átruccannak Rio de Janeiro-ba:

    Azért ez az élmény örökre hiányozni fog az életemből. Én is mentem volna egy ilyen Concorde-dal egy EU-USA utat :(

    Rióban is folytatódik a fogócska, immár Cápa is üldözi nyomozóinkat. És végre eljutunk a főgonosz nagy tervéhez ami:
    Egy orchideából kifejlesztett egy mérgező gázt ami csak az embereket öli meg.Így ő meg a kiválasztott szuperszép emberek felköltöznek az űrbe egy időre az ott keringő űrbázisra. A Földre kilövik a mérges gáz bombákat, mindenki meghal, majd egy idő után visszatérnek hogy újranépesítsék a bolygót. Ergó Noé bárkája 2 mint a filmben is utalnak rá.
    És ami a leggyengébb pontja a filmnek avagy miért is van az egész történet:
    Összesen 5 db űrrepülő kell amivel fel tudják vinni a legénységet meg a szuperszép embereket. Na most a nyomi mérnökök egy űrrepülőt rosszul raktak össze ezért azt amit az angoloknak már eladtak vissza kellett lopni hogy meglegyen az 5 . :( :F
    Ennyin múlott az emberiség sorsa :DD
    Így az utolsó fél óra az űrben játszódik, van lézerharc meg minden. Persze győz a jó és minden megoldódik.

    A nők ebben a részben annyira nem jöttek be, hiába van ott Holly szinte végig elég súlytalan. És bár a szuperszépek között vannak elég szemrevalóak kb 1 percet szerepelnek összesen, így a legfullosabb csajt Cápa akasztja le akire a film közben rátalál a szerelem :C

    Ennyi volt a film. Jobb mint az előző, de ezt se hiszem hogy újranézném.

    Érdekességként még annyit hogy a főgonosz Hugo Drax szinkronját az a Vass Gábor adja aki az első 6 James Bond filmben még Sean Connery-nek adta a hangját mint James Bond :DDD

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Mik76 #133903 üzenetére

    :DDD

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz gboszi #133908 üzenetére

    "Emlékszem aviban dc++-ról letöltve néztük fiuk hárman a Kört. Aztán kisorsoltuk, hogy ki kapcsolja fel a villanyt a végén...eléggé be voltunk parázva :) "

    Sztori ugyanez csak én 4 lánnyal néztem. Hát volt kapaszkodás, a random felvisításoktól meg még jobban kikészültem :D

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz erahurka #133927 üzenetére

    Azért az remélem megvan hogy ezt az IGN top100 listát 4-5 huszonéves magyar fiú-lány rakta össze hobbiból :DD

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz #62608320 #133947 üzenetére

    Arra utaltam hogy ez semmivel sem hivatalosabb mint akármelyik imdb felhasználó által összeállított 100-as lista. Ha össznépi listát akarunk nézni akkor meg ott az imdb 250 legjobbra értékelt listája.
    Én nem látom értelmét az ilyen 4-5 ember összerak valamit listáknak mert nem lehet objektíven értékelni úgysem. Mindenkinek más tetszik, vagy pont olyan időszakban nézte meg amikor neki örök élmény marad másnak meg semmit se jelentett. :) Ennél még az egyéni lista is jobb.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Egyébként ez az IGN top100 egy videófolyam volt eredetileg. Akit érdekel megnézheti: youtube, ahol mondanak is pár infót a filmekről.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Mik76 #133987 üzenetére

    "Ma este megnezzuk a Reuniont. A kozbulso kettot kihagyjuk."

    De miért? A 3 "eredeti" film egyben adja meg a Reunion nosztalgiáját. :U

    Mondjuk 7 éves gyerekkel egyiket se nézném meg :DDD

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Pitterix #134013 üzenetére

    Én gyerekként láttam a Baljós árnyakat és mondjuk visszamenve 2010-re már akkor se értettem miért van szétsavazva az előzmény trilógia. Jar Jar ellenesség meg a homokos rész miegymás, sok a hülye ember.
    Aztán közben ilyen átgondolt cuccok vannak benne: Obi Wan High Ground (spoiler a 3. részből is), meg hogy a 3. részben Anakin már a film elejétől mindig az árnyékban maradt és sosem lép ki a fényre. Szóval jól össze volt az rakva.

    Ez az új trilógia meg már az első résztől hulladék ;]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Miklós315 #134033 üzenetére

    Rajta van a listán egy ideje, így akkor rajta is marad :D

    #erahurka

    animések általában nem pontoznak imdb-n, mert vannak sokkal spécibb kifejezetten anime listát vezető oldalak.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Szigorúan bizalmas / For your eyes only (1981)
    #értékelés

    Hát ezt nem fogom sokáig húzni, az eddigi legunalmasabb film a sorozatban.

    Történet felvezető: egy álcázott kémhajó(van ilyen? ;] ) elsüllyed a tengeren Görögország partjainál. Rajta volt egy szerkezet amivel dekódolni lehet az összes angol tengeralattjárók kódját, parancsot adni nekik stb. Az oroszok is elkezdik keresni, így Bondnak gyorsabbnak kell lennie.

    Amúgy a történet kezdete előtt egy nagyon bizarr jelenetsorral kezdünk. Bond a temetőbe megy ahol ott van ez:

    Amihez csak annyi tartozik hozzá hogy az előző részben elfelejtettem mondani, hogy megemlítették hogy Bond nős volt de a felesége meghalt. Ami ugye a George Lazenby-s Őfelsége titkosszolgálatában filmben történik. És akkor itt a következő furcsaság, rögtön ez után a temetős jelenet után megjelenik Blofeld, aki meg Sean Connery főgonosza volt és elvileg meghalt. :F De most meghal újra, vagy nem, most már nem lehet biztosat mondani.
    Szóval amit mostanra gondolunk James Bondról hogy jelenleg csak egy név amit bárki felvehet, az régen nem így volt. Lehet ezért lett Sean Connery után a még idősebb Roger Moore a szerepre, mert így viszi tovább JB életútját? Ami mondjuk azért fura mert ezen a 2 alkalmon kívül nem volt olyan rész ahol visszautaltak volna egy korábbi történetre.

    Na de vissza a mostanira ami görög-spanyol-tengeri vonalon játszódik. A közepén még van egy kicsi síparadicsomos rész is 10 perces síelős üldözéssel :(
    Igazából történetről nem beszélhetünk, csak úgy mennek a dolgok és kész, nem túl izgalmas, sokszor nem is tűnik összefüggőnek.
    Lényeg a lényeg egy görög csempész akarja leszállítani a dekódolót a KGB-nek. Nagyon spoilert se tudok írni róla annyira nem történik semmi :DDD
    Végül a görög egy szikla tetején lévő kolostorban bújik el, ahova már helikopteren érkezik az oroszok embere. JB persze megszerzi a dekódolót ami kb így nézett ki:

    Majd leszáll a helikopter, kiszáll az orosz ügynök, szemben vele JB kezében a dekódoló. És egy hanyag mozdulattal JB ledobja a szikláról a dekódolót és az szanaszét törik. Egymásra néznek az orosszal: "Se a tied, se az enyém!" röhögnek egyet és mindenki megy a maga útjára. :F Ennyi volt a film.

    Azért a végére maradt egy jó poén. James Bondot hívják a központból az óráján mert már ilyet is tudnak :P , de őt annyira nem érdekli a dolog, így odaadja az órát a papagájnak aki tud ismételni szavakat:

    Így a papagáj folytat egy kis csevejt Margaret Thatcherrel :DDD

    Ez legalább vicces volt.

    Gondolom már leszűrtétek hogy ezt a filmet nem ajánlom.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Mik76 #134062 üzenetére

    Ja hogy az esküvőt eddig nem is láttad? :DDD

    Én meg azt hittem azért mondod hogy az első rész után ugortok a negyedikre mert a középső kettőre még emlékeztek.
    Nekem az esküvő is tetszett. Bár abban van a leggusztustalanabb poén a 4 rész alatt, de én mindig röhögök rajta, majd megtudod. Naggyon finom ;]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    Itt emlékezzünk meg akkor Bernard Lee-ről aki 1981-ben halt meg és 11 filmben alakította Bond főnökét M-et:

    A Polipkától Robert Brown vette át a helyét aki 4 filmig lett M.


    James Bond: Polipka / Octopussy (1983)
    #értékelés (beszámoló)


    Történet felvezetés: a 009-es ügynököt holtan találják egy Fabergé-tojással a kezében a német határnál. A tojásról kiderül hogy hamisítvány, de épp egy aukción lenne meghirdetve az eredeti 2 nap múlva. Ezért felmerül a gyanú hogy az oroszok ékszerekkel akarnak valami nagy pénzmosási akciót leplezni. Közben az oroszok és a NATO már tárgyal a kölcsönös leszerelésről. James Bondnak kell kinyomozni miről is szól ez az egész.

    Ez a film nem Ian Fleming James Bond könyvön alapul, csak a Polipka név és a háttér lett átvéve egy novellából, a történetet teljesen köré írták.
    Mondjuk nem csodálom hogy ezt meglépték mert az előző filmek már mintha csak egymás másolatai lettek volna.
    Hogy jól sikerült-e? Annyira nem. Az arányokat nagyon elrontották, vagy túl hosszúra vették a filmet 2 óra 10 perc :( .

    Szóval két szinte teljesen különálló rész van, az elsőben Indiában barangolunk ahol Bond próbálja kinyomozni hogy ki csinálta a tojást, milyen más hamisítványok vannak stb. És ez a rész egészen 1 óra 20 percen keresztül van. Komolyan ennyi időben egy egész filmet le lehet tudni. :P
    Itt a szokásos indiai dolgok vannak, szép épületek, kultúra a legtrágyább emberekkel vegyítve.

    Egy kis érdekesség: amikor Bond megérkezik Indiába egy kígyóbűvölő a híres James Bond dallamot furulyázza el, amit Bond felismer és így találkozik az indiai ügynökkel aki a kígyóbűvölő.

    Indiában egy Kamal Khan nevű dúsgazdag férfihoz vezetnek a szálak. Persze Q-nak Indiában is van laborja ahol Bond kap egy új spéci órát (igazából fura mert 2 órája lesz) amiben már TV-adás képes színes képernyő van:

    Persze Bond rögtön le is csekkolja milyen minőséget tud visszaadni :C :R

    Csigalassúsággal halad tovább a sztori, Kamal elrabolja Bondot és visszaszerzi a hamis tojást. Jó házigazda lévén meg is hívja vacsorára, és itt felsejlenek az Indiana Jones A végzet temploma finomságai, ami amúgy egy évvel későbbi film. Lehet akkoriban nagyon ment ez az indiai egzotikus vonal.
    De jó étvágyat:

    Töltött birkafej :N
    Bond megszökik és összerakja hogy Kamal nem egyedül dolgozik hanem valami polipos valamivel. Így aztán a helyiek ügynökök segítenek neki hogy van egy dúsgazdag nő aki Polipnőnek hívja magát és egy tengerre épített palotában él ahova csak nők mehetnek be.
    Így ez itt a James Bond álca level 1000 amivel bejuthat a szigetre:

    A szigeten végre megtudjuk ki vagy mi is ez a Polipka:
    Polipka egy nő, akinek az apját anno régen James Bondnak kellett elfogni mert csempész volt és valami nagy aranyrablásos akármibe keveredett. James el is fogta annak idején, de a papa mondta neki hogy nem úgy volt ahogy gondolják, így JB adott neki 1 nap haladékot hogy tisztázza magát. A papa meg is tette elintézte azokat akik átverték és a nap végére öngyilkos lett. Namost a papa amellett hogy csempész volt nagyon szerette a polipokat, ezért az egy szem lányát Polipkának becézte :DDD Polipka felnőve folytatta a csempész bizniszt, és amúgy nem haragszik Bondra mert legalább az apja tisztességes halált halt. Polipka a csempészés mellett sok nőnek ad rendes munkát is, bizniszel, cirkuszt vezet meg ilyenek.

    Így a hamis ékszerek valószínű hogy a cirkusszal fognak bejönni Európába. Ezért utazunk vissza a kettéosztott Németországba.
    Na és innen jön a sztori második része aminek kb semmi köze az elsőhöz :C avagy mit akarnak az oroszok:
    Van egy orosz tábornok aki újra meg akarja hódítani Európát, nem akarja hogy az oroszok és a NATO békét kössön, így a csempész ékszeres hengert(ládát) kicseréli egy atombombára. WTF :Y
    A cirkusz következő állomása egy nyugat-német amerikai támaszpont. Ott akarja felrobbantani a bombát és akkor az oroszoknak kvázi semmi köze nem lenne hozzá, és joggal mondhatnák az európai országok hogy USA-NATO figyelmetlen volt, felrobbant egy bombája véletlenül és vonuljon ki Európából. Így az oroszoknak tiszta lenne az út újra elfoglalni az országokat.

    Az a poén hogy ez meg tök értelmes rész lenne de kb össze van csapva egy vonatos jelenetre meg cirkuszra.
    Polipka egyébként erről semmit nem tud, ő azt hiszi hogy csak ékszereket kell átvinni. Az oroszok Kamal Khannal vannak kapcsolatban.
    Végül sikerül megakadályozni a robbanást természetesen 1 másodperccel a detonáció előtt :P
    Majd jön a végleszámolás. Kamal Khan már visszamenekült Indiába és onnan is le akar léceni, de Polipka és a cirkuszi emberek megtámadják blabla, végül egy magángéppel menekül el, amin ott van Polipka is mint fogoly. (nem sikerült a leszámolás ;] )
    De megjelenik JB is és felugrik a repülő hátára és ott lovagol rajta, majd jópár dugóhúzó után végre kitépi az egyik motor kábeleit, az leáll ezért a repcsi le fog zuhanni. Zuhanás közben valahogy sikerül kiugrania Bondnak és Polipkának, Kamal Khan pedig felrobban.
    Szegény Bond jól összetöri magát, itt nem lesz akció :DDD :

    Polipka ennyivel foglalja össze a helyzetet: "Azt kívánom... bár ne lennél ennyire legyengülve" Mit lehet tenni, James leszakítja magáról a cuccokat és már csak ennyi hallatszik Polipkától: "James, James haaah" ;]

    Vége.

    Igazából ezt se ajánlanám, egyszer meg lehetett nézni de ennyi.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Pitterix #134175 üzenetére

    Én vagy 1 hónapja láttam, akkor már írtak itt is róla de nem vettem észre, hasonlóan értékelték mint te. Azt hittem majd olyan lesz mint a Fűrész, vagy a tavalyi Ready or Not. Igazából nem értem ti mit láttatok, az első rétig volt jó az egész, utána borzalom. Kb. a legrosszabb film amit 1 év alatt láttam, csoda hogy végignéztem. :(

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz radi8tor #134341 üzenetére

    Orosz van csak. De valaki csinált hozzá magyar feliratot már. Én mondjuk 15 perc után feladtam. Nem jött be, pedig a CGI tényleg nem rossz.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Soha ne mondd, hogy soha / Never say never again (1983)
    #értékelés

    Nem hivatalos James Bond film, ez annyit jelent hogy nem az EON productions készítette ami amúgy ugye a JB filmek jogait birtokolja. Erről már írtam korábban, hogy jelenleg is ők készítik a JB filmeket és most a Broccoli családé a cég.
    Na de akkor hogy létezhet? Hát úgy hogy az 1965-ös Tűzgolyó/Thunderball JB film, eredetileg már filmforgatókönyvnek készült még a JB filmek előtt 1958-ban, tehát nem regény volt (bár később regényként is megjelent). Aminek írásához Ian Fleming felkért 2 másik forgatókönyvírót/producert is. Végül a filmesítés során kihagyták Kevin McClory producert, aki beperelte az EON-t, így kvázi joga lett neki is megfilmesíteni a Tűzgolyót/Thunderballt.

    Így tehát ez nem új történet hanem kb feldolgozás. Mint a beszámolóimból is érezhető eléggé le volt ülve a JB széria ez idő tájt, így McClory úgy döntött itt az idő robbantani.
    Sikerült visszaszerződtetnie Sean Connery-t, meg Kim Basinger is itt van mint női félig főszereplő. És van Rowan Atkinson is aki még ekkor max gondolati síkon volt Mr. Bean (1990-ben indult a komédiasorozat)

    A Tűzgolyó/Thunderball-t 2 hónapja láttam, kb semmire nem emlékszem belőle, max az akkori értékelésem tudtam elolvasni :DDD
    Hát sokkal jobb ez se lett. Ami kicsit bosszantó tekintve hogy eltelt majdnem 20 év és ugyanolyan összevissza valamit sikerült megalkotni.
    De legalább volt Kim Basinger átlátszó felsőben:

    Pénzügyileg azért jól hozott, de szerintem csak Sean Connery neve miatt ültek be rá :U

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Tibiajax #134371 üzenetére

    Kb egyszerre fogathatták, mert a Fekete Vipera 1983 júniusban ment Angliában a BBC-n, ez a film meg 1983 október-decemberben ment világszerte.
    Szóval Anglián kívül szerintem nem sokat ismerték még akkoriban. Nemzetközi ismertség meg inkább Mr. Beanhez köthető.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Halálvágta / A view to a kill (1985)
    #értékelés (beszámoló)


    Az utolsó Roger Moore filmhez értem, ő volt legtöbbször Bond, szám szerint ez a 7. filmje. És erre a filmre már 58 éves volt :Y

    Történet: az angolok kifejlesztenek egy olyan microchipet ami ellenáll a mágneses impulzusnak. Azonban valószínű hogy az oroszok ( :( ) téglát építettek be a fejlesztőközpontba mert egy ugyanolyan chipet találnak egy szibériai akció közben. Az angol chipet a Zorin vállalat gyártotta így ki kell nyomozni hogy ki a tégla és mit tudnak az oroszok.

    Hát komolyan mondom ennek a James Bond szériának a történelem tette a legjobbat azzal hogy a Szovjetunió felbomlott. Az eddigi 14 filmből vagy 10-ben biztos valami orosz KGB-s akármi volt ami mostanra már baromi unalmas így egyben nézve.

    A film egész jól indul, aztán szépen lassan süpped bele a mocsárba.

    De kezdjük az elején, el kell menni Zorinhoz aki francia és baromi gazdag és nagyon szereti a lovakat, lóversenyt meg a pénzt. Egy bazinagy villában lakik és csak szólok a háttérben az csak az istálló :DDD :


    Max Zorint egyébként az ekkorra már Oscar-díjas Christopher Walken alakítja:

    Zorin lovai nem a legjobb vérvonalúak de mindig nyerik a versenyeket. Így JB kinyomozza hogy meg vannak műtve, vagyis a lábukba van rakva valami cucc ami verseny közben szteroidot lő az állatba így az nem fárad el, de a doppingon mégse tudják kimutatni mert olyan kis adag. Ezt egy microchip vezérli, így kapcsolódik a lovas rész a chiphez. Amúgy nem sok értelme van :(
    De ezzel a lovacskás szállal elmegy 50 perc.
    Zorin barátnője May Day (kackac micsoda angol szóvicc) aki amerikai és semmit nem tudnak róla, de ha egyszer látod ezt a nőt biztos megjegyzed ;]

    Őt azért rakom ide mert ekkoriban egy svéd szépfiúval járt, aki elkísérte a forgatásra is. Aztán be kellett ugrani egy mellékszerepre és:

    Bizony Dolph Lundgren első filmszerepe ez, kb 10 másodpercig tart, de ennyi elég volt neki arra hogy eldöntse hogy kipróbálja magát a szakmában. Ezután hallotta hogy Sylvester Stallone épp ellenfelet keres a Rocky IV-be, ő meg elküldte a videóit, a többi meg már történelem...

    De vissza a filmhez, Zorinról kiderül hogy orosz. KGB ügynök is volt de kilépett/átmenekült. Különösen nem érdekli már a KGB, pedig az orosz fejes Gogol tábornok is meglátogatja. Végülis ő a tégla, valószínű ide is, oda is adott el chipet.

    De neki ennél nagyobb tervei vannak. Át is ugrunk Ámerikába ahol épp San Fransisco körül végez olajfúrásokat a cégével.
    És mi van San Fransisconál? Hát a Szilícium-völgy. És még? Hát a Szent András-törésvonal.
    Így íme a nagy terv:
    Felvásárolta a bányákat a környéken a kamu olajfúrással pedig lyukakat készít és elárasztja mindet tengervízzel. Majd egy nagy robbantással beindít egy földrengést ami során az egész Szilícium-völgy elpusztul egy "természeti" katasztrófában. Így ő marad az egyetlen nagy microchip gyártó a világon.
    Ez a történet már volt egy korábbi JB filmben :U
    Itt JB újra találkozik a szőke lánnyal akit a lóversenyen ismert meg, és kiderül hogy ő is Zorin ellen akar menni:

    Szerepe igazából a biodíszletével egyenlő, de együtt nyomozgatnak San Fransiscoban.

    Szóval kergetőznek egy darabig a városban/bányában, végül sikerül megakadályozni a robbantást. Zorin egy léggömb félével elmenekül amire felkapaszkodik JB is egy kötélen. Na így nyomnak egy városnézést, majd végül nekiütköznek a Golden Gate-nek. Ahova kiugranak és elkezdenek verekedni, tériszonyosok hátrányban:

    A végén győz a jó, James Bondot még Gogol tábornok is ki akarja tüntetni a KGB nevében, hogy egy ilyen kínos nemzetközi incidenstől megvédte az orosz népet. Persze JB nem tudja átvenni a kitüntetést mert épp a szőke csajt khm zuhanyoztatja San Fransiscoban :P

    Vége.

    Jól indult de eléggé szétesett a film és már nem először játsszák ezt el. Nem kellett volna 2 óra 10 percre nyújtani, ez bőven befért volna 1 ó 40-be is és akkor feszes izgalmas. Így viszont nem ajánlom.
    -------------------------------------------------------------------------------------------

    Ezzel a filmmel búcsúzik Roger Moore mellett Lois Maxwell is, aki 14 filmen keresztül volt Moneypenny.

    Innen a Roger Moore érából egy filmet se tudnék kiemelni. Inkább csak jelenetek amik emlékezetesek pl. az első filmből mikor az új angol úriember Bond megjelenik, vagy Cápa karaktere. Esetleg az aranypisztolyos férfi jócsaja:

    Kíváncsi vagyok Timothy Dalton 2 filmjére mert már nagyon kell egy vérfrissítés a sorozatba. :K

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Mik76 #134386 üzenetére

    Na ne rémissz el :DDD már csak 2 film van azt csak kibírom.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Eversmann #134542 üzenetére

    Ott az eredeti Hachiko, meg a Richard Gere-s feldolgozás is jó lett. Plusz a 2017-es Egy kutya négy élete is komoly. A 2. részét nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: Halálos rémületben / The Living Daylights (1987)
    #értékelés (beszámoló)


    Van baj. Tegnap láttam a filmet de már nehéz felidézni miről is szólt :DDD bár az se segít rajta hogy a film közben se igazán lehetett érteni hogy mi történik.

    De megjött Timothy Dalton mint James Bond:

    Történet: Egy gyakorlat során elkezdik éles fegyverrel lövöldözni a 00-s ügynököket, akik közül 3 meg is hal. Az angolok azt gyanítják a KGB ( jaj még mindig... :( ) akar leszámolni az ismert kémekkel. James Bond is rajta van a listán.

    Így aztán kapóra jön hogy egy KGB-s tábornok át akar szökni nyugatra. Koskov tábornok infókat ígér a KGB-ről, cserébe James Bondnak kell kivinnie Csehszlovákiából. Egy zenei koncertre szervezik a szöktetést, de vigyázniuk kell mert a KGB is tudomást szerzett a szökésről és egy bérgyilkost küldtek Koskovra.
    Nem nagy spoiler, 5 perc után kiderül hogy a csellistalány a bérgyilkos:

    Akinek végül nem sikerül lelőni Koskovot mert JB belelő a puskájába így elvéti a célt.

    Koskov át nyugatra, megy a nagy megbeszélés, jönnek az infók: a jóságos Gogol tábornokot a KGB éléről áthelyezték a külügyre. Helyére Puskin tábornok jött aki nem béküléspárti és új akciót hirdetett: halál az összes kémre. Így a többi ország vissza fog vágni és jöhet a hőn áhított háború.
    És ebben a percben a tejesember elkezdi lekaszálni a fél épületet, mert KGB-s kém és azért jött hogy Koskovot visszavigye. Sikerül is neki, az angolok ezt jól benézték.

    Bond megkapja a küldetést, Puskin tábornokot meg kell ölni. Megy is Q-hoz, van megint kütyüvillantás, ez a legjobb:

    Vállon hordható hifibe épített rakétavető. Q csak ennyit mond róla:
    "Ezt az amerikaiaknak készítjük az a neve hogy: GETTÓ ROBBANTÓ" :C

    Közben beazonosítják a csellistalányt, Kara akárki. Szóval vissza Csehszlovákiába hátha tud valamit.
    Ja a legjobb csajról a filmben le ne maradjunk, Moneypenny 2.0:

    Szerepel vagy 1 percet szóval jól meg kell becsülni :DDD

    Bond az új Aston Martinnal csapatja Bratislavában ami Pozsony:

    JB meg is találja a csellistalányt, aki az eddigi legostobább női szereplő a sorozatban :( kiderül hogy nem is KGB ügynök csak Koskov szerelme (?) vaktölténnyel lövöldözött és az egész nyugatra szökés színjáték volt.
    Kiderül az is hogy Koskovot nem a KGB rabolta vissza, hanem valami fegyverkereskedő akivel valami nagy bizniszt folytat, tehát a tejesember nem KGB-s ügynök volt. Most éppen egy tengerparti villában koktéloznak a fegyverkereskedőnél. Itt már kezdtem elveszteni a fonalat.
    JB találkozik Puskin tábornokkal is akit végül nem öl meg, mert rájönnek hogy Koskov tervez valamit, és mindenkit átver. A "halál az összes kémre" akciót már 20 éve törölték.
    Mindeközben a csellista lány folyamatosan picsog valami hülyeséget, végül felhívja Koskovot hogy mizu itt vagyok James Bonddal a hotelben. Így JB-t elfogják.

    Egy óriáskanyarral átugrunk Afganisztánba :F ahova Koskov gyémántot csempész be. JB-t meg közben majd jól átadja a KGB-nek. Afganisztánban a csellistalány rájön hogy Koskov átveri. Az afgánok meg amúgy épp háborúznak az oroszokkal. Így aztán JB kiszabadul és összeáll az afgánokkal, meg csellistalány is velük tart.
    Koskov a becsempészett gyémántból egy rakat ópiumot vesz egy másik afgán csoporttól, és majd azt fogja teríteni a világban. Értitek még? :N
    Felpakolják a cuccot egy repülőre:

    Amit aztán JB lenyúl és elrepül vele. Ja a kép jobb oldalán ez a tejesember. Tejesember még felugrik a repülőre, így JB csellistalányra bízza a kormányzást azzal a felkiáltással hogy: "csak tartsd egyenesben".
    JB és tejesember harcolnak végül JB kidobja a repülőből. JB megy vissza a pilótafülkébe, nesze az asszony egyenesben tartotta a gépet :C :


    Koskov visszamenekül a fegyverkereskedőhöz. JB meg épp ott terem és harcol egyet a fegyverkereskedővel is, akit megöl. Ekkor belép Puskin tábornok is, hát Koskov rohan oda hogy hűséges vagyok. De Puskin már tudja mi a dörgés mert ugye korábban összebeszéltek Bonddal. Így Koskov szigorú őrizetben tér majd haza.

    Ezzel vége a nagy sztorinak, csellistalány már nagyon híres lesz, koncertezik meg minden, aztán megjelenik a jóságos Gogol tábornok:

    és mint külügyi biztos ad neki egy kivándorló útlevelet. Hurrá.
    Koncert végére beesnek az afgán felkelők is, tetőtől talpig fegyverben:

    "Sajnos lemaradtunk a koncertről egy kis zűr volt a reptéren..." :C

    James meg az öltözőben várja a lányt hogy bezsebelje a szokásos nume....

    Ennyi volt a dolog. Többször ezt se nézem meg.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Peterhappy #134582 üzenetére

    Mivel a Pierce Brosnan filmeket már láttam azt nem akarom újranézni, Daniel Craiget se. Szóval a héten vége a sorozatnak mert már csak 1 film van :Y

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Miklós315 #134586 üzenetére

    Na majd meglátom. Végülis csak a Halj meg máskorra emlékszem tisztán.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz erahurka #134692 üzenetére

    Szerintem régiekből a 7 szamuráj a legjobb. Ezekkel tehetsz még próbát:
    A testőr (Yojinbo) 1961
    Sanjuro (a testőr 2. rész) 1962

    Ha jöhet újabb kicsit fantasysabb vonalról is akkor:
    Ruroni Kenshin 1-2-3, 2012-2014-2014
    Blade of the Immortal 2017

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bond: A magányos ügynök / Licence to kill (1989)
    #értékelés

    Hoppá, hoppá, hoppá. Ki gondolta volna hogy így a végére kapom az egyik legjobb JB filmet az eddigiek közül.
    Nagyon nem is fogom húzni ezt beszámolóra mert szerintem érdemes megnézni.

    Ízelítő: Bondék épp egy esküvőre tartanak, amikor kapnak egy fülest hogy no.1 drogbáró épp ott van a városban. Ezért elmennek elkapni, ami végül csak félig sikerül és a drogbáró elkezdi lekaszálni az embereket, köztük Bond barátait is. Innentől ez személyes bosszú lesz.

    Igazi 80-as évek akciófilmet kapunk végre. Nincs felesleges vicceskedés, meg síelek az alpokban baromságok. Lineáris történet, ölni kell a népet sorban. Kicsit féltem az elején mert megint 2 óra 10 percet írt a számláló, de nem igazán volt benne üresjárat.

    A főgonosz drogbárót Robert Davi alakítja, és ha már korábban megemlítettem Dolph Lundgrent akkor itt is egy kvázi debütáló: Benicio Del Toro. Előtte inkább csak TV sorozatokban nyomta.

    Aki annyira nagy név nem lett a filmes szakmában de a mai generáció talán a Marvel filmek Gyűjtőjével kötheti össze. Nekem meg ez a Heineken reklám ugrik be róla amin mindig szakadtam mikor ment a TV-ben.

    A film nem aratott nagy sikert a kritikusoknál mert hiányolták belőle a korábbi filmek nyáltengerét :N ki érti ezt? És hogy ez a film túl nyers lett, Bond is kvázi kíméletlen gyilkos szinten mozog. Nekem meg pont ez tetszett végre.

    Amúgy ezt a Bond filmet adták először hivatalosan idehaza a mozik. Van itt valaki aki ott látta? :DDD

    Szóval aki szereti ezen éra filmjeit Rambo, Predator stb az ennek is adhat egy esélyt.

    ------------
    Így végére is értem a tervezett James Bond rengeteg felgöngyölítésének :C majd még délután írok egy összegzést az eddigi 17 filmről.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Peterhappy #134720 üzenetére

    Ha én is kaptam volna mondjuk 1 hét karanténszabadságot akkor ledarálnám az összeset, de nálunk nem volt megállás. Meg még szombaton is dolgozok néha. Így a többi cucc is eléggé felgyűlt már :DDD
    De lehet majd ezeket a szombat estéket még nekiszentelem Pierce Brosnannak. 1 hónap alatt megvan az is. Bár szerintem azt alapból már sokkal többen látták. Egyedül az vinne előre hogy a Halj meg máskor elvileg egy tribute film az előző 19-nek és csomó utalás meg feldolgozott jelenet van a korábbi filmekből.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    James Bondék:

    Sean Connery:
    1. Dr. No (1962)
    2. Oroszországból szeretettel (1963) ;)
    3. Goldfinger (1964) ;)
    4. Tűzgolyó (1965)
    5. Csak kétszer élsz (1967)
    George Lazenby:
    6. Őfelsége titkosszolgálatában (1969)
    Sean Connery:
    7. Gyémántok az örökkévalóságnak (1971)
    Roger Moore:
    8. Élni és halni hagyni (1973)
    9. Az aranypisztolyos férfi (1974)
    10. A kém aki szeretett engem (1977)
    11. Moonraker - Holdkelte (1979)
    12. Szigorúan bizalmas (1981)
    13. Polipka (1983)
    Sean Connery:
    +1. Soha ne mondd hogy soha (1983)
    Roger Moore:
    14. Halálvágta (1985)
    Timothy Dalton:
    15. Halálos rémületben (1987)
    16. A magányos ügynök (1989) ;)

    3 filmet tudtam kiemelni a 17-ből. Nekem legjobban az utolsó tetszett, A magányos ügynök. Bár ez teljesen kilóg az addigi James Bond sorból. A másik amit még ajánlanék az a Goldfinger, ami kb összefoglalja az egész James Bond jelenséget (pénz, nők, kaland, gyilkolás, már csak ezért is megéri megnézni), a történet is jól sikerült, az autós üldözések meg a verekedések elég bénák, de nincs olyan sok benne. Az Oroszországból szeretettel is egész jó történet, bár helyén kell kezelni hogy lassan 60 éves lesz. Ja és csak szólok a Goldfinger és az Oroszországból szeretettel nemrég jelent meg 4k-ban :)) Ezt a hármat idővel újra fogom nézni.

    Sok filmnél éreztem azt hogy mondjuk ha másfél órába sűrítik az egészet akkor sokkal jobb lett volna. Sajnos szinte mind minimum 2 órás lett, amit nem igazán sikerült megtölteni tartalommal.

    Bár Roger Moore volt legtöbbször Bond, neki nem sikerült egy épkézláb filmet összerakni, azok elég copy-paste jellegűek. Talán Az aranypisztolyos férfi sikerült a legjobban de abban is sok hülyeség maradt.

    A többi filmből inkább csak jelenetek vagy szereplők emlékezetesek. Kiemelve a Roger Moore éra Cápáját (vagy Jaws)

    vagy a Sean Connery éra visszatérő főgonoszát, akit sajnos a végére teljesen nevetségessé tettek.

    Ennyi filmben már nők is voltak dögivel, nekem a legjobbnak megmaradt az Aranypisztolyos férfi szőkesége:

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák