Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Bad Pritt #112059 üzenetére

    Te mit szólnál ahhoz, ha csinálnának egy második világháború idején Németországban játszódó filmet, ahol nem vesznek tudomást a holokausztról, s Auschwitz gázkamráinak ajtaja valójában Narniába vezet? Na kb ilyen színvonal a Black Panther. Hazug.

    Persze, a Black Hawk Down tényleg hasonló kategória, de az egyszerűen "csak" nem pontos. A Black Panther viszont egyáltalán nem vesz tudomást az afrikai helyzetről, s olyan egydimenziós technofil sztorija van, ami egyszerűen ordenáré. Az afrikai kultúra ábrázolása az ami nagyon felületes: fura akcentussal beszélnek az emberek, párbaj, tánc meg huhogás, aztán ennyi. Ennél azért "picit" több. Én szégyelltem magam közben, mintha majmokat láttam volna.

    A Hotel Ruanda, Blood Diamond elég jó filmek. De ott van pozitív példának a The Pirates of Somalia is. Vagy a Captain Philips. Vagy a Machine Gun Preacher. Vagy a District 9. Nem feltétlenül jó filmek ezek, de legalább azt az alapvető szabályt betartják, hogy nem hazudnak Afrikával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák