Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz Gabibácsi #72697 üzenetére

    Valoszinuleg van az is, de ha szarnak bele, akkor max van mire fogni es ez kedvezo a vezetesnek.

    Nejem hetvegen vitte haza az anyjat.
    Befele (Magyarorszagra) a kutya nem allitotta meg, visszafele a szlovenok megallitottak.
    Hova megy, miert, stb.

    Ugyanis a szerbek, romanok, bolgarok probalnak abbol az iranybol bejutni nyugat europaba - es ott kicsit tobb a fertozott mint erre fele.

    Amikor villantotta a lakcimkartyat mar engedtek is tovabb - de elotte komolyan atneztek az olasz rendszamu autot (amiben szerintem oda tarto romanok voltak). At kell nezniuk, mert az olaszok sem engedik be az orszag tulso vegen, szoval fordulhatnak vissza. A tranzit ugyanis max 12 ora, utana nem tudom milyen szankciok lepnek eletbe.

    Vannak problemak a horvatoknal, de nem lehet kategorikusan a turizmusra fogni mindent Magyarorszagon.
    Megint gond van az idos otthonokban. Biztosan sokat nyaraltak. Vagy az ott dolgozoknak van sok penzuk nyaralni.

    A horvatoknal jelenleg komolyabb a helyzet mint a lezaras alatt (aprilisban 100 koruli napi esetszam, most 250 korul), de egyelore regionkent van a baj es nem az egesz orszagban.
    Azaz pl. Isztrian 1-1 eset van, mig Zagrabban es Splitben tomeges.

    Ahogy mar emlitettem, pentek ejfel a hatarido a szloven/horvat hataron, addig karanten nelkul hazaterhetnek a szlovenok. Hetfoig 2 het karantennal. Utana nem tudom... Azt ma jelentik be.

    FőDudu

  • FőDudu

    addikt

    válasz Gabibácsi #72697 üzenetére

    Japp.

    Minden turistanak haza kene mennie 2 hettel a suli kezdes elott. Onkentes karanten, vagy legalabbis nem masik orszagban koricalo csalad.

    Ahogy az olaszok csinaltak. Naluk tan ez a hetvege a -2 het, mert 1 hettel kesobb kezdik a sulit.

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák