Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpmportal

    tag

    válasz Béééla #305 üzenetére

    A jogászok és törvényalkotók híresen lassan reagálnak a műszaki fejlődésre. Az meg, hogy egységességre törekedjenek más országokkal, szinte leányálom. Még az EU-n belül is fájdalmasan lassú ez a folyamat, hát még nemzetközi szinten (ahol még a szándék is hiányzik).

    Semmilyen NFC alapú megoldáshoz nem kell plusz POS, ha már van NFC / Paypass képes. A boltosnak teljesen mindegy, hogy az ember Apple Payt akar használni, vagy Samsungot, vagy akár valami, majdani univerzális MC/Visa rendszert, mert ezekkel szerződni a banknak a dolga. Mert a PayPass rendszer is a bankokon keresztül működik, a kártyakibocsájtó "csak" a technológiát adja hozzá, meg a nevét. A kártyakibocsájtó oldalról erre szerintem nem tudsz ráülni, mert mindig a bank lesz az, aki ezt a rendszert kezeli. MC esetleg az OTP-n kívül a többi bankot tudja ebbe az irányba terelni.

    Az egyes gyártók pont a saját kis bevételükre hajtanak. Ők annak örülnek, ha olyat tudnak nyújtani, amit a konkurencia nem, és közben nem igazán érdekli, hogy ez előre vezet-e.

    Szerintem ezt a Micro-USB-hez hasonló módon lehetne keresztülverni mindenkin törvényhozási oldalról, de annál mérhetetlenül nagyobb és komolyabb ügyről (és szektorról) van szó, és még a szándék sincs igazán meg, szóval szerintem odébb van ez.

Új hozzászólás Aktív témák