Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyberkind

    félisten

    válasz Crus #141007 üzenetére

    Borzalmasan rossz ötlet BÁRMIT is Day1 venni! Ezerszer megtanultam már. Az nyer, aki min. 1 évet kivár

    Ezzel én is egyetértek, DE nem azért, mint sokan, hanem azért, mert a játékok kurva sokat változhatnak, lásd Dying Light 1-2, a 2-höz megjött a kedvem ismét, igazából most tartunk az igazi játéknál...

    Paranormal Cocktivity

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #141007 üzenetére

    Az OOP nagy vonalakban annyit jelent, hogy nem egy fájlba ír az ember egymillió sort, hanem 10.000 fájlba írja ezt meg 100 soronként, amik szépen mappákba vannak rendezve. Másképp kell logikázni nyilván, de ettől tényleg csak rendezettebb lesz a kód, semmiben nem befolyásolja, hogyan fut a végleges program.

    Amikre te haragszol, azok az api-k, engine-ek vagy azok a programnyelvek, amik a kódot virtuális környezetben futtatják. Ezeknél az általad utált programozóknak valóban kevesebb beleszólása van abba, hogyan is fog futni a végleges program, hiszen itt az alapot készítő programozóknak kell figyelnie a hardverkezelésre. Nyilván egy rosszul megírt kód itt is ki tudja akasztani a hardvert, viszont egy tökéletesen megírt kód is tud hülyeségeket csinálni, hála az alapoknak. A rosszul megírt kód kiszűrésére pedig kellenek a tesztelők, a qualitisek és a seniorok.

    Node, hogy csőbe a programozó a hibás azért, mert bruteforceolni kell valamit és nincs optimalizáció? Sok esetben tényleg lehetetlen elvárások elé vannak állítva néhányan, hála a nagyot álmodó, ámde hozzá nem értő xy emberkéknek, akik beígérik, hogy mikorra lesz kész egy adott program, ezzel máris aláásva azt a dolgot, hogy majd akkor jelenik meg, ha készen lesz. Mindenki határidőre dolgozik, ez pedig nem összeegyeztethető a minőséggel. Ráadásul, a nagy AAA címeknél a vezetőség is egy barom, mert hozzáértés nélkül csoportosítgatja az embereket ide-oda, mondván, hogy a maradék ember elég lesz erre és arra. A maradék pedig nagyon nem elég, de ez nem érdekel senkit.

    Abban is biztosak lehetünk, hogy nem a többezres programozótömeg dönt arról, hogy milyen alapokon nyugodjék egy adott szoftver, hanem ezt egy maroknyi ember eldönti, és onnantól az van. Én biztos vagyok benne, hogy minden nagyszabású project mögött ott van egy olyan ember, aki mondta, hogy ez így nem lesz jó, de pont nem törődtek vele. Aztán kiadáskor Ő röhög a markába...

    Elismerésem minden oldschool programozónak, és elismerésem minden jelenkori programozónak, akik az engineket és a környezeteket fejlesztik, mert oda továbbra is hatalmas tudás és szakértelem kell. Azt viszont be kell látni, hogy ez a fejlesztés már nem olyan mértékű, mint a régi szép időkben, és csak a jómunkásemberen nem lehet leverni a sok hülyeséget, amit mostanában produkál az ipar. Mindenki profitálni szeretne, gyorsan, amire a fogyasztói társadalom lehetőséget is nyújt.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák