Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Htibimor

    senior tag

    válasz brd #14941 üzenetére

    Ha számít az én véleményem én is ezt használok a kezdetek óta, kezdetnek jobbat nem is találhatnál! Sokat repültem vele és nem rozoga még. Sajnos a pedálokról nem tudok nyilatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

  • baphomet

    senior tag

    válasz brd #14941 üzenetére

    Ezek a funkciók nagyjából ráférnek, ha beáldozol 2 vagy akár 3 gombot "shift"-nek a többi gombhoz rendelhető funkciókat meg tudod többszörözni. Csak aztán jön, hogy jó volna külön gomb a heat sinknek, chaff-nak, SCB-nek, célpont/ellenséges célpont/alrendszer léptetésnek, galax/system map-nak ésatöbbi ... sose' elég. :)
    Én is használtam egy darabig, nem volt vele bajom, de végül kevésnek bizonyultak a gombjai számomra, viszont sokan vannak akik ezt használják régóta és teljesen meg vannak vele elégedve.
    Tud a játék egyszerre több vezérlőt is kezelni. Talán gigafun volt, aki használt is pedált hotas mellé.

    Egy kis adaléknak: Isinona, aki kábé a játék legjobb FA-off pilótája, szintén HotasX-el tolja.

    [ Szerkesztve ]

  • Sylc

    senior tag

    válasz brd #14941 üzenetére

    Csak megerositeni tudom a clipperhuszart, eleg a Hotas a fobb funkciokra, sot, nekem a mapon kivul mashoz nem kell bill.

    (Eladni kenyelmesebb).

    12 gomb van a hotason (ebbol ugye a joyon levo 4 allasu minijoy 1-nek van szamolva, ezt is tudod shiftelni) kb 40 funkciot kezelek a Hotas X-rol, kenyelmesebb mint a Saitek...

    Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

  • duvi

    nagyúr

    válasz brd #14941 üzenetére

    Szia,

    Igen, én is Hotas X-el kezdtem az ED-s pályafutásomat. Szerintem a legjobb kezdőhotas a piacon. A többiek már leírták, hogy shift alkalmazásával megsokszorozhatóak a fizikai gombfunkciók. Volt egy jó hotas ajánlatom, valamint szerettem volna több gombot, ezért váltottam az X52-re. Ezzel megkaptam a több gombot, de a bot ergonómiája a Hotas X közelébe se ér :( Nyugodtan vedd meg a Hotas X-et. Újonnan, 2 év garanciával itt például 16.039 Ft.

  • gigafun

    senior tag

    válasz brd #14941 üzenetére

    Szia!

    Hotas-X-ről nem tudok nyilatkozni, mert x52-m van, de ezt már megtették előttem. Azt persze kétlem, hogy kényelmesebb lenne, a HotasX, mint az x52, mivel csak a joy-ra 3*29 funkciót tudok programozni, plusz a gázkarra 3*12 és 2 tekerentyű meg 1 csúszka meg még egy mini egér (persze ezek is háromszorozva), de persze nem egy árkategória. (De persze nem tudom úgy összehasonlítani, mint duvi, mert a HotasX-et nem próbáltam.) Plusz még jön hozzá a makrózás lehetősége(pl 1 gombnyomás a leszállási engedély). Még a főmenübe lépésre(Esc) is van dedikált gombom a joy-on, de ha akarnám, a 26 betűt is ráprogramozhatnám, csak gépelésnél nem tudnám megjegyezni, melyik melyik. :)
    A pedálokkal kapcsolatban csak biztatni tudlak. Nekem egy Logitech G27 kormány szettem van, illetve van mellé még egy plusz G25 pedál, ezt alakítottam át úgy, hogy a fékpedált kivettem, átkábeleztem a kuplung helyére, így használom oldalkormánynak és hihetetlenül jó. Egyrészt nem a joy-t kell csavargatni, másrészt sokkal precízebb. Átalakítás nélkül is megy, csak azért csináltam, mert egyrészt volt egy fölös pedálom, másrészt pedig a Logitech drivere a fék- és gázpedált tudja közös tengelyen kezelni, viszont a fékpedál rugója sokkal erősebb. Ráadásul jobb is így, hogy kicsit messzebb vannak egymástól. Gondoltam, hogy csinálok egy rudazatat, ami összeköti a két pedált, hogy ha az egyiket lenyomom, a másik emelkedjen, mint a rendes repülős pedálnál, de elég hamar megszoktam így is, és azt az időt inkább játékkal töltöm. :)

    [ Szerkesztve ]

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz brd #14941 üzenetére

    Bár már egy ideje nem játszom aktívan (viszont lassan már hiányzik és ha lesz egy akció lehet a durcizásom ellenére megveszem majd télen/jövő év elején a kieget, ha elég tartalmat tesznek bele. Most viszont a GW2 újra leköt így nem fér bele a szabadidőmbe, főleg úgy, hogy az asszonynál beindult a fészekrakó üzemmód és a fél lakást fel akarja újítani vagy kicserélni. Ezt nem mondta senki, hogy a leendő apukaság ezzel jár. :D), nekem is Hotas X-em van.

    Neten találni olyan beállításokat (igaz, shiftként, módosító gombbal használnva) is hozzá, hogy még a menüben is a joy-t használva tudsz mozogni és vásárolni. Nekem bejött. Egy kicsit érzékeny alapból, de van rá egy program (Joystick curves azt hiszem), azzal lehet finomhangolni (mondjuk nálam az meg néha meghülyítette az elite-et, de legalább jól lehetett célozni).

    Edit: valahol ebben a topikban van szerintem az a config, amit én is használtam és csak minimálisan kellett alakítani rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák