Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ra3

    őstag

    válasz FBLLMAG #67096 üzenetére

    Az emberek többsége itt nem hatásfok fetisiszta, sőt még csak nem is profi lámpa felhasználó hanem hobbista, akinek a legtöbb lámpája egykét kivétellel a szekrényben áll, vagy fiókban pihen hogy néhanapján előkerüljön villantani egyet.

    Magamból kiindulva eléggé biztos vagyok benne hogy a topicot olvasók nagyrésze már jó ideje átugorja a bejegyzéseidet amikor látja hogy újabb 25-30 soros bejegyzés jött arról hogy mennyivel jobban gazdálkodik az energiával egy drága lámpa.

    No offense, csak annyit akartam ezzel hogy elhangzott elég sokszor a részedről, tudomásul vettük, akit sikerült úgyis meggyőztél, akit nem azt meg ezután se fog sikerülni.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • G@ben

    addikt

    válasz FBLLMAG #67096 üzenetére

    Az Armytek és a Fenix 50 lumennél milyen hatásfokúak? Mert minél több a lumen, annál rosszabb a hatásfok, ha jól tudom, tehát ugyanakkora fényáramnál kéne összehasonlítani, nem pedig a másik fényáramának 60-70%-ánál. De lehet, hogy ugyanolyan a hatásfok, ilyen kicsi fénynél még nem számít, de így szerintem nem összehasonlítható.

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz FBLLMAG #67096 üzenetére

    A fizikát pedig tényleg nem lehet átlépni. Csak az nem mindegy, hogy milyen a lámpa hatásfoka. Ezt nem akarjátok elfogadni. A Convoy lámpámé 50 lm fokozaton nincs 90 lm/W, ezért a 11 Wh -ás akkuval 20 órát üzemel. Az Armytek lámpám 140 lm/W hatásfokkal rendelkezik, ezért 2 db AA NiMh akkuval, 34 lm fokozaton, több mint 20 órát üzemel.

    Itt valami tévedés lesz!

    Egy lámpa hatásfoka 2 dologtól függ, az emitter és a driver hatásfokától. Azt ugye már megbeszéltük, hogy se a Convoy sem az Armytek nem gyárt emittert. Így két lehetőség maradt.
    1. Mindkét lámpádban ugyan olyan emitter van. Ekkor a lámpád ugyanakkora fényerőnél ugyanakkora fogyasztással fog bírni, függetlenül attól, hogy Convoy vagy Armytek felirat van a tubuson.
    2. A két lámpában különböző emitter van. Röviden megfogalmazva, ez esetben felesleges az összehasonlítás. Minden emitternek van egy lm/W karakterisztikája. Az egyik 50lm-nél tud 90lm/W-ot a másik 300lm-nél.

    A másik dolog a driver hatásfoka. És most ne keverjük ide a konstans elektronikát meg a hasonló extrákat, mert nem ez a témakör. Itt sincsenek csodák. A mai driverek 90% hatásfok körül tudnak. Lehet, hogy az Armyteké 92%-os a Convoy-é 88%-os, de ennyi. Persze a drivereknél is terhelésfüggő a hatásfok, de mivel két azonos emitter kihajtását hasonlítjuk össze, nemigen lesznek különbségek azonos fényerőnél fogyasztásban.

    Egy szó mint száz az, hogy a Convoy 90 lm/W az Armytek meg 140 lm/W egyszerűen nem igaz.

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

Új hozzászólás Aktív témák