Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    senior tag

    válasz WestBam #63629 üzenetére

    Ez a két próbálkozási irányzat van, az összes fényből valami átlagot képezni és azt mérni, vagy luxot-felületet mérni a spotban és a spillben, illetve az egész vetítési képben. Nekem ez utóbbi fontosabb, mert ezzel látok.
    A kérdés a mobiltelefon fényérzékelője volt. Egy Cubot X6-tal néztem, egyrészt nagyon más értékeket mér mint a luxmérő, másrészt a lámpát folyamatosan közelítve vagy távolítva nem folyamatosan pörögnek a számok, hanem egész nagy tartományban képes mutatni ugyanazt az értéket, és több appal is ugyanígy. Nem tudom más telefonoknál mi van, de ez így természetesen nem használható. És 10 ezer luxnál megáll, többet nem tud mérni, ez is korlát lehet. Ennek a szenzornak a feladata a képernyő vlágosságát szabályozni, ahhoz meg nem kell pontosság, csak kb. valami.
    Ezzel szemben fényképezni tud jól minden telefon, és egy fehér felületet megvilágítva a fénymérés adataiból könnyen számolható a lux érték. Pl. napsütésben iso 100, f8 és 1/250 az 14-es fényérték, ami 40960 lux, van erre táblázat -1-től 18-as fényértékig. De nem is az abszolút lux érték fontos, hanem az összehasonlíthatóság a lámpák között, vagy fokozatok között.
    Egy nagyon durva példa: íróasztali lámpa fényénél a billentyűzetet fotóztam, nem hófehér, inkább csontszínű, iso 116, f2.8, 1/33, ez 8-as fényérték, ami 640 lux, luxmérővel 507 lux. A luxmérő a beeső fényt méri, a fénykép meg a visszavert fénnyel készül, fontos, hogy a mérőfelület az egész képet kitöltse és egyenletes fehér legyen.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz WestBam #63629 üzenetére

    A jelenlegi kígyóban már van pár lap ami még megtereli a fényt. Semmilyen előnyt nem élvez se a thrower se a flooder 😉 és 150mm fejátmérőig használható.

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Új hozzászólás Aktív témák