Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55669 üzenetére

    Félre ne érts. Neked lehet, hogy bejön a COB ledes fejlámpa. Nálam több pontban is kiesik.

    1., a hatásfoka az ilyen lámpáknak elég gyenge

    2., a csak COB ledes fejlámpa a legtöbb esetben 3AAA -ás, nem elég gazdaságos. Pláne ha csak 100% és 50% fokozata van.

    3., A sima COB ledes fejlámpák csak 1 célra valók, esti tüzelő gyűjtésre, a fák között, már nem ezt használnám, az tuti.

    És miért írtam, hogy a COB ledes fejlámpák nem győztek meg? Nappal szerelünk sötétebb, árnyékos helyen, villanyt, vízvezetékeket. Nem teljes sötétben. Kint a nap 10000 lux fényességű, pincében, garázs sarkában, szervíz gödörben a COB ledes fejlámpa semmit sem ér. A Nitecore NU25 többször a legmagasabb fokozaton üzemelt, az Armytek Tiara A1 PRO, pedig még használhatóbb volt.

    Persze, sötét pincében, szerviz aknában, mikor már hozzá szokott a szemem, lehet szerelgetni a COB ledes fejlámpával is, de ha ki kell menni a szabadba csövet méretre vágni, menetet vágni rá, vissza a pincébe, teflon a menetre, össze csavarni, és így tovább. Gyűrűs kútban ellenőrizni, hogy minden rendben van -e, több m mélységben. Próbáltam régebben EMOS COB ledes fejlámpát, állítólag 330 lm fényáramot, 65 m hatótávot (a COB led 130 lm, 15 m) tudott, 15 € -ba került, mégsem láttam vele.

    Gondolom így már megérted amit írtam. 😉

Új hozzászólás Aktív témák