Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kner

    csendes tag

    válasz FBLLMAG #39184 üzenetére

    Nekem az az érzésem, hogy azért tilos felvinni, nehogy valaki balfaszságból vagy szándékosan idézzen elő vészhelyzetet. A mai lítium-ion technológia már stabil és biztonságos. Autóban is nyugodtan tarthatod (csak ne tedd ki közvetlen napsütésnek - pl. a kalaptartón). Egy-két hónapja ellenőriztem talán egy Samsung vagy Panasonic cella adatlapját. Még az ott állítottak szerint is kibír simán legalább 85 fokot. Mindkét autó kesztyűtartójában ott pihen egy-egy lámpa, sosem volt még velük semmi gond.

    Ha viszont egy táskában a kulcscsomó rövidre zárja, vagy valaki szándékosan próbálkozik hasonlóval, abból könnyen tűz lehet. De ez nem hiba, egyszerűen csak kis térfogatban van sok energia. Lőszert se vihetsz fel a gépre, pedig az is biztonságos. Csak vissza lehet vele élni.

    Indokolatlan félni a Li-iontól. Rendes cellát kell venni, nem eBay-es kínai vackokat és minden rendben lesz. Védett cellát is tök felesleges venni. Korábban többször leírtam már, miért.

    Akksit nem kellett eldobnom, hiszen eleve csak egy TIP-et vittem magammal. Egész héten utaztam, majdnem minden másnap repültem. Ilyenkor egy kicsi lámpa a legjobb, amin van alacsony fokozat is (kézipoggyászban matatni pl.).

Új hozzászólás Aktív témák