Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz kner #39348 üzenetére

    Kár, hogy nem láttad azt az 1 órás filmet a Nat. Geon. Egy raklapnyi Li-Ion akkumulátort szállítottak feltöltve, pár megsérült rakodás közben. A gépen olyan tűz keletkezett, hogy lezuhant.

    Mondjuk, ha a feltöltött TRONIC megsérül, az is tud tüzet okozni. A TRONIC pedig NiMh akkumulátor.

    Utazásra a Zebralight SC5w MKII lesz majd a legjobb (már megrendeltem). Svájcot én is úgy jártam körül, mint Te Kínát, csak autóval. Minden nap máshol aludtam. A Nitecore MT20A, Olight S2A, Zebralight SC5 OP, Nitecore TIP SS, Klarus XT11GT, LL M7 volt velem. Szobán sötétben a MT20A villogása és a S2A világító markolata (minnél hosszabb ideig van fény nélkül, annál halványabb) vált be, mélygarázsból kitalálni, betalálni meg zsebből kikapva a SC5 OP és a S2A vált be, és térképolvasásra is ezek voltak jók. A TIP -nek a gyűrűjét sikerült széthúznom, nem tudtam láncon hordani, pedig így lehetett volna állandóan kéz közelben.

    A Zebralight SC5w MKII már elég univerzális, kis darab, cserélhető akkumulátorral. Képes 5 mp -ként 0,1 lm fényárammal is villantani, hogy éjjel megtalálható legyen, és aktív helyzetben is elégséges.

    Akinek nagyobb fényáram kell, még 2 nap és kijön a ZL SC600 MKIV.

    Autóban való használatra az olcsóbb Lumintop TOOL AA lámpán gondolkodom. Remélem használható lesz. Ezt már csak jövőre, januárban gondoltam megrendelni.

  • Sz4bolcs

    senior tag

    válasz kner #39348 üzenetére

    Az a probléma, ha 50 emberből csak egy nem ismeri a li ion biztonságos tárolását, és úgy gondolja, hogy az jó helyen van a táskában a kulccsomó mellett, az már potenciális életveszély..

Új hozzászólás Aktív témák