Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hpsafl #24328 üzenetére

    NyoGel® 760G egyáltalán nem vezető, mert akkor nem is lehetne használni villanyszerelésben, nagyfeszültségen stb. Nincs is vezető összetevője, sem a szilícium-dioxid, vagy a zsíranyag sem. A kontaktvédő szerek nem így működnek.

    Vannak egyrészt a szerelt kötések erősáramon (csavaros, csokiszorítós, rugós rögzítős), ezeket megkenve védi a felületeket a nedvességtől, oxidációtól, szétrohadástól. Előny, hogy beszívódik a mikrorésekbe is.

    Másrészt vannak a kapcsolók, itt kenő és kopásgátló szerepe is van. Mindenféle zsír és olaj jobb szigetelő a levegőnél, ennek nagyobb feszültségen van jelentősége. A szigetelőanyagok minőségének mértékegysége az átütési szilárdság, amire két példa, hogy jobban érzékelhető legyen a nagyságrend:

    Levegő: 21 kV/cm
    Trafóolaj: 80-200 kV/cm

    A védőzsírokba vezetőanyagot keverni tilos, hiszen az átütési szilárdságot lerontja, gyakorlatilag megkönnyíti az íváthúzást, átvezetné az ívet. Nem csak egy kapcsoló két kontaktusa között, hanem minden szomszédos vezető között is, ahol feszültségkülönbség van.

    Szerintem egy zseblámpa menetes része kenhető bármilyen zsírral, szorításkor úgyis kiszorul, a fémfelület végül egymáshoz fekszik. Vagy talán többet érhet a rézpaszta, vagy mindegy.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák