Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all! Egy kissé rendhagyó kérdés ;]

    Szert tettem egy egyszerű fénymérőre. A kezdeti döbbenet után (eddig is tudtam hogy nagyjából nincs lámpa ami a napfénnyel vetekszik) szeretnék a segítségével lument is számolni. Olvasgattam a témában és azt találom hogy ha a fénymérő 1LUX értéket jelez akkor a fényforrás 1lument ad, feltéve ha az általa adott összes fény csak 1m2 felületre vetül mind1 mekkora távolságból. Ha 2m2 a bevilágított felület, 1LUX az már 2lumen fényforrást feltételez ugye?

    Ezzel az eljárással az egyik lámpámat (Fenix TK61) megmértem és a következő jön ki: hotspot kb. 25900LUX, ennek átmérője éppen 21cm volt. r2×3.14 ami 346cm2. 10000cm2-t (1m2) osztom a 346cm2-el és kijön 28.9 körül. Ezután a 25900LUX-ot elosztom a 28.9-el és ezzel 896 lument kapok. Helyes és/vagy pontos számításnak vehető hogy ha ez a lámpa egyébként 1000lument tud, de le lett dómolva aminek következtében egyébként elméletileg csak az eredeti fényáram 80%-a lesz?

    A legalacsonyabb fényerőn 20lumen a hivatalos, ott emlékeim szerint 17lumen jött ki - most a legmagasabb fényre koncentráltam.

    A módszeren több méréssel tudok még finomítani mert a hotspot kb. 5cm közepét vettem csak alapul, a szélein ettől azért némileg kevesebb fény van. Arra voltam kíváncsi elsősorban hogy mérések után ki tudom e számolni ezt, és aki jártas ebben a témában most megerősíthetne hogy ez a megoldás így jó? Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák