Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G@ben

    addikt

    Eddig csak egy jó zseblámpát akartam, de úgy néz ki, megfertőztetek és kezdenek érdekelni a technikai részletek is. :D
    Viszont laikus vagyok, így lenne pár alap kérdésem, amit ha kifejtenétek, sokat segítene.

    Lumen vs lux: ugye mindenki a lument propagálja, a lux-ról ritkán esik szó. De mégis a gyakorlatban milyen különbség van köztük? Pl dedómolással ha jól emlékszem kis lumencsökkenés mellett nagy luxnövekedést lehet elérni. Ez miért jó? Messzebb világít? Jobban terít?

    Ha egy ledet mindenféle reflektor nélkül használnánk, akkor mennyire változna a képe? Bevilágítana a közelben mindent vagy egy csóvában vinne messzire? A led típusa mennyire meghatározó abban, hogy mennyire messzire világít? Itt is bejön a dómos illetve dedómolt különbség, hogy azok mit csinálnak?

    Reflektor mérete: ha jól gondolom, akkor minél nagyobb a reflektor, annál messzebbre lehet világítani, igaz? Ezzel együtt a szórt fény viszont csökken, nem? Vagy ezeknél mi az összefüggés?

    Illetve mit kapunk, ha egy kis reflektoros lámpában használunk dómos, illetve dedómolt ledet? Ugyanez egy nagy reflektorosnál mit csinál?

    Ha hülyeséget kérdeztem, elnézést, jelenleg ennyi a lámpás tudásom. :)

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Új hozzászólás Aktív témák