Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prmcsk

    addikt

    válasz Tigerclaw #312 üzenetére

    40 éve elektromos pályán vagyok, csak amikor ezeket is elmondom, gyakorlati oldalról, néznek, mint a vett malac. Szerintem tárgyilagos meglátás, egyetértek. A szabványosított akkucserés megoldásnak van egy óriási gondja, ha a környezetszennyezés a cél. Máris minimum dupla mennyiségű akku kellene hozzá, tehát újabb bányászat és újabb előállítási kényszer. Semmit nem old meg, sőt...Egymillió villanyosra min. kétmillió akkut legyártani (cserealap). Az akkutecnológia ugyanaz, a töltés fizikája is, tehát a kúton összpontosul ugyanaz a gondhalmaz, mint otthon, vagy máshol...

    axioma: Értem, hogy elméletileg mindenre van megoldás, de az nem, hogy olyanokkal akarunk megoldani alapvető gondokat, amik még több, újabb problémákat hoznak. Egyik kedvenc filmem örök klasszikusa: „Ha valamit nem tudsz megoldani pénzzel, oldd meg sok pénzzel”! Világhálózatokat, töltésrendszereket fejleszteni, hogy képes legyen, a megugró energiaigényt fedezni, akár házon belül ? Hány újabb milliárd tonna nyersanyag bányászata kellene ehhez ? Az egyik oldalon megspórolunk 5 egységet, (mert ugye, ez van előtérben), de ehhez 20 egységet áldozunk be. Ez így vicc.

    Ezért mondom évek óta. Amíg nem találják fel újra az akkumulátort, addig ezen a téren, csak „lavórfoltozás” történik…

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Új hozzászólás Aktív témák