Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz DrBubo77 #61 üzenetére

    Király. Átjövök ide, mert nem tartózkodom level2 szinten ami a következő topikhoz szükséges lenne.

    Az Aldis fekete Amaroy grande selezione espressot ajánlották, ha frissen csomagolták akkor iható szint olcsón, könnyen beszerezhetően. Úgyhogy vettem abból, de a társa a narancs crema espressot is ki akartam próbálni, hiába írták, hogy szar. Meg eleve a gyártási dátumot se néztem meg mert nem igazán érdekelt, mint mondtam nem rendelkezem a level2 szinttel.
    A naranccsal kezdtem, megbontva jó az illat, lefőzve olyan műanyagos. Ízre se hanyatt vágós, de a classic omniánál nekem jobban bejön. Szóval mondhatni tényleg szar abban igazuk van, de eliszogatom.
    A feketét majd akkor próbálom ki, ha a narancs elfogyott.

    A géppel sokat szenvedtem, ezt a narancs Amaroyt háromnegyed álláson darálva tudja csak lefőzni, alatta annyira porrá őrli, hogy eldugul minden is. Ami benne volt próbaképp Casa Blanca azt meg negyed álláson is nagyra darálta. Mondjuk ez oké, más a kávébab állaga, másmilyenre őrlődik ugyanakkora álláson, értem a fizikáját.

    Beállítottam közepes vízre, így kijön belőle egy deci, a háromnegyedénél kiszőkül már, de pont ennyitől lesz meg a fél bögre. Pogácsa olyan 8g-os lehet szemre. Buta egy gép, de ez van.
    Ebből szoktam kettőt nyomni, a teásbögre pont megtelik, két cukker bele aztán jónapot. Ha nem kell sok akkor meg egy adagot, fél bögre.

    Krém az jó ujjnyi vastag van rajta az nagyon frankó, csak épp el is tűnik fél percen belül, azért nagy kár. Nem tudom a gép vagy a kávé miatt ilyen eltűnős.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák