Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz #145 üzenetére

    ''Erről jut eszembe. Tegyük fel, hogy van végtelen energiám. Felgyorsulok fénysebességre. Ezután ha picit lelassulok, akkor elvileg a tér akármilyen pontján felbukkanhatok? Hiszen amíg fénysebességgel haladtam, addig számomra nem telt az idő így kényelmesen elmehettem ahova kedvem szottyant(parasztosan fogalmazva). Ez egyfajta teleport? És az idő közben hogy telik a külső szemlélőnek? Vagy az attól függ, hogy hozzám képest lassabban vagy gyorsabban halad? Ezzel elvileg akkor időben is utazgathatok. Már csak a végtelen energia kell''

    Na azert nem akarhol, meg kene indulni a megfelelo iranyba. A fotonoknak van terjedesi iranyuk is... Nem ''folynak'' szet mindenfele - mondjuk mint az elektron (de ez mar kvantummechanika). Hat kozben az ido nagyon is telik a kulso szemlelonek...

    Ha el akarnal menni mondjuk egy 1000 fenyevre levo galaxisba. Neked mint fenynek semmi ido sem telne el. Addig a kivulallo szamara 1000 ev telne el...

    ''Még régebb olvastam, hogy nagy sebességgel haladva a dolgok mérete is változik. Ez is valamiféle térgörbület dolog?''


    Nem. Ez egyszeru kiserleti teny. Tenyleg lerovidul minden! Olyannyira hogy egy olyan resen at tudnal ferni amin lehetetlen lenne normalis sebessegeknel atferni. De ez abbol ered hogy mas az ido az elejen es mas az ido a targy vegen...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák